Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetek ilyen kényes ügyben?

Mit tehetek ilyen kényes ügyben?

Figyelt kérdés
A szomszédban született januárba egy kisbaba, nagyon fiatal az anyuka, szüleivel él még. Az apját a kisgyereknek nem tudja senkisem hogy ki lehet a sok közül... segélyekből élnek, hiteleznek évek óta. A lány szülei közmunkások, "dolgoznak" és a lány is eljár otthonról csavarogni. Hogy hagyhat otthon egy pár hónapos kisbabát? egész napra magára hagyják, ordít... elmennek a szülők, rá félórára a csaj is... majd este haza szállingóznak valamikor.. hol lehet ezt bejelenteni?

2013. jún. 6. 08:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Védőnőnek lehet bejelenteni. Ha egy ilyen kicsi babát otthon hagy egész napra, akkor az meglátszika babán, vagy nem? Egy az hogy egész nap nem eszik, akkor alultáplált lehet, meg csupa kaka a nap végére. A védőnőnek lehetne jelenteni, hogy nézzen ki rájuk sűrűbben. És ha ő bármi nem megfelelőt tapasztal ,akkor jelenti a gyámügynek.
2013. jún. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Területileg illetékes védőnőnél, minél előbb.
2013. jún. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ki kell hívni, amikor nincsenek otthon, és sír a baba. Még a rendőrség is kimegy, ha úgy van.
2013. jún. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Már néha türhetetlen amit csinálnak.. már az egyik rokonuk bejelentette őket, utána egy hétig itthon volt mindenki végig.. nem értem hogy tehet valaki ilyet
2013. jún. 6. 09:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Úristen, hogy lehet egyedül hagyni egy ilyen kicsi babát. A védőnőnek észre kellene vennie, hogy nincs rendesen etetve, tisztán "tartva". Én tuti kihívnám a rendőrséget, ha tuti biztos vagyok benne, hogy egyedül hagyták.
2013. jún. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor hívd fel a védőnőt amikor nincs otthon senki, és ezekután nemhiszem,hogy velük maradhat a baba mivel nem ez az első eset,mert a rokonok is jelentették már!
2013. jún. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Valóban, az egyetlen hatékony megoldás az, ha kihívod a védőnőt és a rendőrséget, mikor valóban egyedül van a baba a házban.
2013. jún. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Te jó ég....! A Gyámhatóságnál is tehetsz bejelentést. Szerintem ott jobban fognak foglalkozni a dologgal. Úgy kell időzíteni, hogy akkor jöjjenek ki amikor nincsenek otthon. Minél előbb be kellene jelenteni, Egy ilyen picibaba bármikor félrenyelhet, megfulladhat! Szegény baba... :,(
2013. jún. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!