Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen nincs. Nincs TB-m? 5...

Ilyen nincs. Nincs TB-m? 5 hetes kismama, tanácsot kér. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
A napokban kiderült, h babát várok ma elmentem a házi orvosomhoz- aki a család barátja- és közöltem vele a fantasztikus hírt. Ő megvizsgált beszélgettünk, és egyszer csak megszólalt, hogy nincs tb-m. 14 éves korom óta dolgozom, még iskola mellett is volt bejeletett munkám, de mivel vendéglátós vagyok, kinézem a főnökeimből, hogy ezen is spóroltak. Nem tudom mennyi időről van szó és azt sem, hogy most mit tegyek?? Kétségbe vagyok esve. Ha valaki tudja a megoldást írjon.

2013. márc. 4. 13:39
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%
Munkavédelmi Felügyelőségen feljelentés, gondolom, vagyis remélem munkaszerződésed van. Úgy tudom, hogy terhes nőnek a terhesgondozás akkor is jár, ha nincs fizetve a TB-je.
2013. márc. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
89%

Pontosan, munkaügyi felügyelet (ez nem bíroság az felesleges).

de talán elször mindenképpen a munkáltatót megkérdezni.

egyébként midnen hónapban kell kapnod bércetlit azon is rajta van hogy mire vontak eddig.

ha ilyet nem kaptál, akkor lehet, hogy nem voltál bejelentve, akkor a munkaszerzödéseel a munkaügyi felügyelethez menj be, és kérdezd meg mi van ezzel.

2013. márc. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
78%
Én nem szólnék a munkáltatónak, mert még hirtelen gyorsan bejelent, gondolom van könyvelője, aki profi szinten tud csalni, van ilyen és meg is csinálják. Mindenképp a tudta nélkül mennék a Munkaügyi Felügyelőségre, had lepődjön meg.
2013. márc. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Addig is amíg ez intéződik nekem és a babámnak kell az ellátás mi legyen a tbvel??
2013. márc. 4. 13:48
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
ellátnak tb nélkül is
2013. márc. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Felhívtam 2 volt főnököm és kacagva közölték hogy így jártam.
2013. márc. 4. 13:59
 7/26 anonim ***** válasza:
89%

Akkor irány a munkaügyi felügyelet, még akár ma is. A szerzödéseddel együtt, szerintem ök segíteni fognak. Itt nem a mostani tb a nagy dolog mert azt tudod magadnak is fizetni, párezer ft havonta, hanem majd a gyed és a gyes ami fontos. ha nem fizettek tb-t és többi dolgot az a fontos. minél elöbb a felügyeletre, ott segítenek.


Ha nem lesznek hajlandó szép szóval visszamenöleg kifizetni akkor mehetsz a bíroságra vele, ezt simán megítélik neked, és még mindenféle kiesésedet is megtéritheted velük. a munkaügyi bíroság inkább a munkavállaló mellett van.

2013. márc. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Golan Trevize ***** válasza:
83%
Ezeket kéne hirdetni óriásplakáton, hogy munkaszerződése legyen az embernek, meg milyen jogai vannak, nem azt, hogy ki/mikor/hogy tette/teszi tönkre az országot...
2013. márc. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
80%

Hogy érted azt, hogy "volt főnököd"?

Jelenleg van élő munkaviszonyod?

Van munkaszerződésed? Vannak bérpapírjaid?


Egyébként nyugodj meg, nagy baj biztos, hogy nincs, maximum intézkedned kell. Válaszolj ezekre, amiket kérdeztem és írok még utána.

TB nélkül is ellátnak és az eü. ellátást semmiképp nem kell kifizetni utólag sem. Magyarországon a TB fizetése, vagy nem fizetése és az egészségügyi ellátás között nincs ilyen kapcsolat. Az orvos csak jelzi neked, hogy nincs rendben a TB-d, de el kell hogy lásson.

2013. márc. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
57%
Ha kacagva ezt közölte én elmennék arra a felügyeletre amit ajánlottak,de még ezt véletlenül sem közöld elöre.Szerintem úgy jártál mint a férjem egyik volt munkatársa.Kiadták a munkaszerződést,...közben nála is kiderült,hogy be sincs jelentve:S Nincs tb-je.
2013. márc. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!