Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Passzív gyed alatt biztosított...

Passzív gyed alatt biztosított vagyok? Munkaviszonynak számít? Esetlegesen a Munkaügyi Központ fog majd fogadni, ha lejár a gyedem és nem találok munkát?

Figyelt kérdés
2013. jún. 7. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
A passzív gyed előtti munkaviszonyod számít természetesen, ha megvan a megfelelő munkában töltött időd a gyed előtt, akkor járni fog álláskeresési segély.
2013. jún. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen biztosított vagy és utána mehetsz a munkaügyibe ha nem találnál munkát a gyes alatt sem.
2013. jún. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Olyan szinten nem vagy biztosított, hogy a passzív gyed nem örökithető át egy kis tesóra. Munkaügybe természetesen mehetsz.
2013. jún. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. azt akarod mondani, hogy közel 2 évig vagy magam után kell fizetni a tb-t vagy nem leheteg beteg, nem mehetek orvoshoz??????
2013. jún. 7. 17:46
 5/6 A kérdező kommentje:

A passzív tgyás és gyed összeköti a biztosításokat, ami ennek köszönhetően folyamatos marad. Egészségügyi ellátáshoz jogosultságot biztosít. Nyugdíjhoz szolgálati időnek minősül. Következő szülés esetén a Tgyás jogosultságának megállapításánál a passzív tgyás és a passzív gyed beszámít az előzetes biztosításba, ezért lehetséges az, hogy tesó születése esetén a terhességi gyermekágyi segély jogosultságát rendbe lehet hozni.


ezt találtam. több gyereket nem szülök, kistesó nem érdekes.

2013. jún. 7. 17:50
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem dehogy.

Passzív gyed nem számít bele a következő baba születésekor. Mert most nincs élő munkaviszonyod, így nem örökithető át

Nem tudom ezt jobban megfogalmazni de úgyis lényegtelen ha nem akarsz most szülni.

2013. jún. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!