Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti meddig engeditek anyósotoka...

Ti meddig engeditek anyósotokat beleszólni a gyereknevelésbe?

Figyelt kérdés

Még az elején nem zavart,hogy szólt a fiamnak,hogy ne arra menjen hanem erre,vagy ne vegyen valamit a szájába stb.de mára már ott tartunk,hogy én alig szólok a fiamra,mert anyós állandóan a fenekében van és szól neki 'helyettem'!Ez akkor történik amikor náluk vagyunk,mert hozzánk sosem jár,tehát nálunk nem tudom,hogy viselkedne.Az egyik barátnőm azt mondta,hogy ez még belefér,egy másik meg azt,hogy ne engedjem,mert én vagyok a anyja én neveljem és a végén teljesen átveszi ezt anyósom.

Szerintetek?Ti hogy csináljátok?


2013. jún. 9. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:

te szabadon mész oda, így ha oda mész fogadd el ezt. vagy ne fogadd el ezt, és veszekedjetek, zsörtölödjél.

Persze lehet erröl beszélni vele, de inkább úgy, hogy "mama én nem szoktam ez miatt rászolni".

én elfogadom anyósomtól még ha nálunk van akkor is, ha nem értek egyett akkor mondom, hogy én nem így szoktam és megmodnom hogyan szoktam.

2013. jún. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%
Ez nem beleszólás. Az o hazában a o szabályai érvényesek. Ennyi.
2013. jún. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Konfliktus kerülő ember vagyok,tehát veszekedni nem szeretnék senkivel.Azzal nem is volt problémám,hogy néha szólt a fiamnak,persze,hogy szóljon:)

De már ott tartunk,hogy bármit(és ebben tényleg minden benne van)csinál a fiam,én nem tudok szólni érte/neki,mert anyós megelőz és mondja helyettem.

Ez zavar egy kicsi.

2013. jún. 9. 20:45
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha nála vagytok akkor gondolom a saját cuccát "védi" esetleg a veszélyektől a gyereket. Ez szerintem oké így. Nem nagyon írtad le a konkrét szitut, de pl. ha náluk vagytok neked kellene szólnod a gyerekre, ha kárt tenne vagy ilyesmi, de lehet, hogy anyósod félti a dolgait és a gyereket. Ha nálatok lenne, akkor természetesen nem illene beleszólnia csak ha önveszélyesen viselkedne a gyerek.
2013. jún. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
De az is lehet, hogy csak élvezi, hogy újra gyereket nevelgethet.
2013. jún. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
mi még nem tartunk ott (a pocakomban van a kisfiam), de anyuval és a bátyám barátnőjével úgy volt, h ha mindketten ott voltak anyunál, akkor az szólt rá a gyerekre, aki előbb meglátta, h vmit nem kellene csinálnia. hozzátartozik, h egy nagyi ilyenkor mindig jobban figyel (anyum szerintem bizonyítani is akart, h rá nyugodtan rá lehet bízni, egyik szeme mindig rajta),tehát sz többynire ő :). szerintem nem baj, ha arra kis időre többnyire anyós szól rá. az problémásabb, ha bizonyos dolgokat egyikük tilt, másikuk nem, de a gyerekek okosak, korán megtanulják h pl ezt otthon lehet, de mamánál nem szabad.
2013. jún. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ha a saját dolgairól van szó,természetesen rá bizom,hogy szóljon érte.Igen,vannak abból is problémák,hogy ő mást is megenged,de szólok én is neki és próbálkozik nem engedni ő sem,bár ezt a férjemnek köszönhetem inkább,mivel ő is szól neki:)

Ha viszont a szituáció köztem és a gyerek között történik közvetlenül,akkor is szól.Nem engedi,hogy kommunikáljak a gyerekkel még abban a helyzetben sem.

2013. jún. 9. 20:59
 8/9 anonim ***** válasza:

"Ha viszont a szituáció köztem és a gyerek között történik közvetlenül,akkor is szól.Nem engedi,hogy kommunikáljak a gyerekkel még abban a helyzetben sem."


az baj, pillants fel rá ilyenkor, az olyan metakommunikációs közlés, amit szinte minden ember dekódol és érezni fogja, h most zavaró volt, h beleavatkozott.

2013. jún. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
szerintem te tipikusan az az ember vagy, aki a bolhából is elefántot csinál. mégis, mennyit vagytok ott? ha nem ott éltek, ez nem lehet folyamatos. Ha ott vagy, szólj rá te. Figyeld egyfolytában azt a szerencsétlen gyereket, és ha már rosszul mozdul, szólj rá, nehogy anyós beelőzzön...
2013. jún. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!