Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek mennyit segít be a...

Nektek mennyit segít be a gyereknevelésbe a párotok? értem ez alatt a pelenkázást, séta stb.

Figyelt kérdés
2012. dec. 7. 14:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Itthon mindenben segít, vigyáz rájuk, elmehetek nyugodtan bevásárolni, stb..

Játszótéren, sétálni, stb. soha nem jön, mert ez ált. délelőttös program, ő olyankor dolgozik. Egyébként kertes házban lakunk, hétvégén nem szoktunk menni játszótérre.

2012. dec. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Sokat.

Közösen vállaltuk a gyerekeket (már 3 van), így a velük kapcsolatos teendőket is közösen csináljuk.


Fürdetés alapból az övé, de mellette altatás/etetés, pelenkázás, ringatás, séta, oviba van hogy hozza-viszi őket, ezt persze beosztjuk. Esti mese rendszeresen. Mikor mi.

Rajonganak az apukájukért. Szeretem is nézni őket együtt. :o)


Vannak dolgok, amikre meg kell kérnem, de sok mindent magától is megcsinál.

2012. dec. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem segít, ugyanúgy az ő gyereke is...


Amúgy: minden este az övé a fürdetés, ilyenkor azt csinálok amit akarok. Főleg vacsit magunknak vagy netezek, tv-t nézek.

Éjjel felváltva kelünk. Ha fogzás van akkor én gyakrabban, hogy ő kipihenje magát amennyire lehet.

Reggeli első pelenkázás az övé.

Ha nehezebb hetem van akkor szombaton elmennek kettesben sétálni, de ilyen egyre ritkábban van.


Egyedül kúpot adni utál, ezt kb 2x tette eddig akkor is csak azért mert "ráparancsoltam". Szoptatáson kívül bármit meg tud csinálni és meg is csinál :-)

2012. dec. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Mindenben segített! Pelenkázott, altatta, etette, éjjel kelt hozzá. Mosott teregetett vasalt, takarított!

játszótèrre leviszi a gyereket, bárhová elmehetek, jól elvannak.

2012. dec. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
Az én párom sokat dolgozik,így nagyon nincsen itthon.Amikor itthon van akkor meg sokat pihen,és számítógépezik.Olykor sokadik könyörgésre leül játszani a gyerekkel,de amúgy mindent én csinálok.Sokszor úgy érzem magamnak szültem a kisgyerekünket.Mostanában fürdés után pizsamát ad rá,de azt is azért mert csak tőle akarja a kislány.Nálunk sajnos ez a helyzet.:(
2012. dec. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az én férjem is nagyon sokat segít mind a babával, mind a háztartásban.

Bármit megcsinál, pelenkázást, kúpot ad, fürdet, öltöztet, etet (cumisüveges a fiam). Sokat segít az altatásban is, pedig mondhatná, hogy megyek a másik szobába és alszok, mert én 5-kor kelek, de nem. Ha éjfél, akkor éjfél.


Háztartásban is, főz, vásárol, porszívóz, felmos, egyedül a mosást, a vasalást, és a mosogatást nem vállalja. Nem azt mondom, hogy állandóan ő végzi a házimunkát, de ha látja, hogy nagyon fáradt vagyok, akkor megcsinálja szó nélkül, sőt ő ajánlja fel, nem is kell még kérnem sem.


Szoktak kettesben is lenni, akkor megyek vásárolni, fodrászhoz, orvoshoz, stb. Nyugodtan itthon merem őket hagyni kettesben.

2012. dec. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%

Az én párom is sokat segít... :) pelenkázza, fürdeti, eteti, játszik vele.


20 hós fiúcska

2012. dec. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nagyon igaza van a "nem segít, ugyanúgy az ő gyereke" válaszolónak.

Elvégre nem spermadonor, hanem Apa.

Szóval mi is mindent közösen csinálunk és nálunk ez így tökéletesen működik:)

2012. dec. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Fürdetésben annyit segít h fogja amíg lefürdetem a kislányunk, meg ha nagyon el vagyok havazva játszik vele, vigyáz rá ha megkérem. Az elején még jött néhányszor sétálni, már azt se. Pelenkázást, öltöztetést sose csinált (hiába kértem meg). Éjjel én vagyok fenn mert ő nem ébred fel a gyereksírásra (volt h elmentem zuhanyozni és megkértem h vigyázzon a kicsire ő meg elaludt...torka szakadtából üvöltött mellette a baba én úgy rohantam ki vizesen a zuhany alól, ő meg aludt.)
2012. dec. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nálunk is szinte mindent megcsinál. ikreink vannak, van is meló:)

Bár sokszor vidéken dolgozik, de amikor itthon van, ő fürdet mindig, igaz én öltöztetem a fiúkat. A kakis pelust is lecseréli mindig, mert tudja, hogy én már kivagyok a sok büdi pelenkától:) Öltözteti is őket, használja nekik az orrszívó-porszívót, egyedül a körömvágást nem csinálja. Hogy miért nem tudom, így alakult, ha megkérném, tenné.

Mosogat, ha kell porszívózik vagy felmos. A fürdő-wc az amit sosem csinál, így ez a kettő csak az "enyém".

Bevásárolni együtt szoktunk alt. hétvégén, nekem csak a kisebb vagy elfelejtett dolgok maradnak hétköznapra.

Hétvégén nem szoktunk játszóterezni, ált. nagyszülőkhöz megyünk, de volt már olyan,hogy levitte a fiúkat oda vagy csak sétálni, mert pl. én tanultam. Ja, igen, vizsgaidőszakban amennyit csak lehet,ő van velük, máshogy nem tudnám a főiskolát csinálni...

Ha valamiért mérges vagyok rá, akkor sokszor inkább erre gondolok, hogy milyen szerencsém van tulajdonképp vele, mert jó apa és tudja, hogy ketten vállaltuk őket.

2012. dec. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!