Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2013. április óta táppénzen...

2013. április óta táppénzen vagyok, veszélyeztetett terhesként. Akkor kaptam egy orvosi igazolást, hogy táppénzre vettek (nagy alakú papír). Azóta nem kaptam táppénzes papírt?

Figyelt kérdés
Megtudtam, hogy minimum havonta kellett volna táppénzes papírt kérnem (keskeny papír) a terhesgondozóban. Így, hogy tulajdonképpen áprilisban kiírtak kiadják a májusra vonatkozó papírokat utólag
2013. jún. 10. 14:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Én is április óta vagyok tp-n. Kéthetente pénteken járok a nőgyógyra a tp-s papíromért és küldöm a munkahelyemre. Már kaptam pénzt. Különben sajnos mindenhol ilyen bunkók az emberek, hogy nem mondanak el semmit. Ha nem jársz utána, akkor soha semmi nem történik. A barátnőmnek 4 hónap tp után, mivel megszűnt a határozott szerződése, nem hosszabbították meg. Nem is aggódott, mert másfél hétre rá volt kiírva. Aztán jött a döbbenet, mert hiába dolgozott 6 éve folyamatosan, a szülés pillanatában nem volt papíron munkaviszonya, így nem jogosult semmire, csak a Gyesre. Hihetetlen világban élünk!

Bármilyen kérdésed van, hívd különben nyugodtan az OEP-t, ott kötelesek felvilágosítani mindenről.

2013. jún. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!