Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Orvosi és gyerek? Össze...

Orvosi és gyerek? Össze egyeztethető?

Figyelt kérdés

Találtam pár ilyen kérdést, de kielégítő választ még nem. Most vagyok első éves az egyetemen, három és fél éve van kapcsolatom, gyógyszert szedek, és most derült ki, hogy terhes vagyok. Én személy szerint sosem voltam abortusz párti, és ameddig van más választási lehetőségem, nem is szeretném. De anyagilag csak szülőkre tudnék támaszkodni, és párom sem hiszem, hogy készen áll erre az egészre. Még magamban sem vagyok biztos.

Ezt a félévet még betudom fejezni, utánna passziválhatok, ameddig csak tudok elmehetek dolgozni...de érettségivel olyan túl jól jövedelmező állást nemhiszem hogy találjak, egy gyerek viszont nem olcsó...

Barátomnak nincs végzettsége, jelenleg nincs munkája..

Mit tegyek?

20/L



2013. márc. 17. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Ès mennyire megy az egyetem?

Mennyire szereted csinálni?

ùgy érzed simán eltudnád végezni az egyetemet és orvos lenni?

Mert ahogy jól értem orvosira jársz.


nálunk a családban van fiatal orvos és érjem barátai között is van orvos.

Az egyik pár másod éves volt úgy vállaták, de ott voltak a nagyszülök akikre maradt a gyerek. A második gyereket pedig közvetlen a diplomázás után vállalták. most van 2 gyerekük és anyuka is elkezdett aszisztensorvosként már dolgozni. Nekik azért volt jó mert mind anyagilag mind fizikailag segítették öket.


Ha nagyon akarod akkor eltudod végezni. A barátodat küld el dolgozni nagyon gyorsan. Ha mast nem menjen takarítani, ha nem hajlandó rá, akkor tedd ki akkor is jobban jársz. Igazából 1 éved esne ki, mert ha a gyerek 1 éves mehetsz vissza az egyetemre, de anyagiakat mindenképpen megkellene oldani.

2013. márc. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretem csinálni, és el akarom végezni mindenképpen, úgy érzem el is tudom. Ha barátom elmenne dolgozni, akkor legvalószínűbb hogy minimálbért kapna, ha azt teljes összegébe a gyerekre tudnánk fordítani az elég lenne?
2013. márc. 17. 12:59
 3/7 A kérdező kommentje:
A legnagyobb gond, hogy hirtelen jött ez az egész, és teljesen elveszettnek érzem magam...túl sok dolgot kellene végiggondolni.
2013. márc. 17. 13:01
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is tanulok, egyetemre járok, úgy van egy másfél éves lányom, és rajta vagyunk, hogy legyen tesója is. Mondjuk én levelezőn csinálom, és már korábban dolgoztam is.

A pénz sok mindentől függ, hogy elég-e.Saját lakás? Albérlet? Szülőkkel?

Mert, ha egyikőtök szüleinél laktok, akkor elég a minimálbér+ gyes+ családi. Szűkösen, de tudtok leadni a szülőknek is, a gyereknek is meg tudjátok venni a dolgokat, és ti sem maradtok éhen.

DE!

Ha albérlet, akkor ennyiből kizárt, ha teljesen saját szintén, hiszen a rezsit is egészében kell fizetni.

A barátod mit mond? Mindenképp vele is kéne beszélned.

Én mondjuk a szüleim nyakára biztosan nem szültem volna.

Igazából nehéz kérdés. Hiába vagy nagykorú, mivel nincs jövedelmed, a szüleiddel is meg kéne beszélned, ők mit gondolnak a dologról, mennyire férne ez bele nekik stb.

Szóval, beszélgess minden érintettel MINÉL HAMARABB, együtt rágjátok át a dolgokat.

Én sem vagyok abortuszpárti, de sajnos van olyan szituáció, hogy az a leghelyesebb döntés. Egy pici babának, gyereknek rosszabb, ha úgy születik meg, hogy a szülei nem biztos, hogy tudják biztosítani skár csak a minimumot...

2013. márc. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenképpen össze kell akkor ülnünk.
2013. márc. 17. 13:36
 6/7 frászkarikaborsó ***** válasza:
keresztszüleim anno így kezdték, mindketten orvosira jártak még amikor becsúszott az első gyerek. Megtartották, mindketten elvégezték a sulit, marha jól keresnek, azóta már három gyerekük van. Szóval meg lehet csinálni, de baromi nagy akaraterő és kitartás kell hozzá, te tudod hogy nektek ez mennyire menne.
2013. márc. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Van ismerős házaspár (orvosok), talán az egyetem nem is olyan gond, nálunk inkább azt látom, hogy alig vannak otthon. Hol az egyik ügyel, hol a másik, a gyerekek állandóan nagyszülőknél, bébiszitter vigyáz rájuk... Már az egyik gyerek szóvá is tette, hogy soha nincsenek otthon. Igaz, anyagilag baromi jól állnak.

Persze nem akarlak elijeszteni!!

Megoldani mindent meg lehet! Inkább azt döntsétek el, hogy akarjátok-e a gyereket vagy sem.

2013. márc. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!