Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a gyerekeitek...

Mit gondoltok a gyerekeitek barátairól? Beleszóltok, vagy teljesen rájuk hagyjátok a barátkozást?

Figyelt kérdés
Főleg kisiskolások, alsósok, óvodások érdekelnek. Olyan témák, mint a csalódások, árulások, csúfolódás, csoportosulás, kiközösítés, stb., vagy a "vele ne barátkozz"-dolgok.

2013. jún. 10. 22:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hagyom rá teljesen. 5 éves a fiam, falun lakunk, ugyhogy a gyereke szuleit, családját is ismerem, ezt probálom félretenni és nem eszerint ítélkezni (van olyan, akinek szuleivel en jártam oviba, suliba es a gyerek detto olyan, mintha koppintottak volna). Leginkább aszerint, amiket hallok, kivel mit csinál, ki kit csufol stb, mindig mondom, hogy nem szép, nem csinálunk ilyet, és ha másképp nem, akkor inkább ne is barátkozz vele...Ezzel persze, nincs eltiltva, de legalább felhivom a figyelmét, hogy nem kovetendo példa a csufolodás, felnotteknek bekiabálás, csunya beszéd. Van pár stabil barát, akik szerintem helyesek, de idonként tobbet vannak egyutt a másik bandával is, és mindig mondom a véleményem a viselkedésukrol. Ha jo, ha rossz. Lehet, kozvetve kicsit befolyásolom igy, de nem hiszem, hogy ártok vele.
2013. jún. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
egyvalakivre sajnos már mondtam, hogy ha továbbra is "tanul" tole, megkérem ovonénit, hogy kulonítsék el oket, nagyon nagy a tobbiekhez, minden csínyt o talál ki a kisebbeknek meg persze, tetszik és utánozzák. (elso voltam).
2013. jún. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Nem is azért kérdeztem, hogy ártanál vele. Vannak olyanok, akik teljesen a gyerekre hagyják, miszerint nem szabad beleszólni. Hát nem is tudom, nyilván bele kell, nem tudhatja a gyerek magától, hogy mi a jó és mi a rossz szerintem. Elmondjuk sokszor, hogy mi az, de más a gyakorlat.
2013. jún. 11. 07:50
 4/5 anonim ***** válasza:

A 4 éves fiam az ovi első percétől kizárólag egy kislánnyal barátkozik,szerencsére egy idősek,és hasonlóan értelmesek.Az óvó néniknek semmi dolguk velük,egész nap kettesben játszanak,szerep játékoznak,nincs főnök,így nem panaszkodom.

A nagyfiam 9 éves,ő is szerencsére olyan barátokra talált a suliban,akikkel hasonló az érdeklődésük,most éppen minden,ami star wars,így ő vele sincs szerencsére semmi gond barát ügyben.

Persze,ha valami nem tetszene,megpróbálnám terelgetni,de nem parancsolom rá olyanra amit nem szeretne.

2013. jún. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, ez a helyes kifejezés, amire gondolok: terelgetés. Én sem gondolom, hogy rá kellene parancsolni, az nem is működne.
2013. jún. 11. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!