Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Körülmetélés helyett? Találtat...

Körülmetélés helyett? Találtatok más módszert ami bevált? Kinél/hol lett megcsináltatva?

Figyelt kérdés

3,5 éves a fiam, ma jártunk magán-urulógusnál, aki szerint olyan szűk a fitymája, hogy sem krémezés, sem tornáztatás stb nem használna (amiket próbáltunk is nulla eredménnyel korábban másik orvos javaslatára), egyértelműen a körülmetélést javasolta és átirányított minket a Heim Pál-ba.

Nagyon sok rosszat hallottam a teljes körülmetélésről, ezért ezt semmiképpen nem szeretném megcsináltatni neki... viszont nem tudom, hogy itthon Mo-on (lehetőleg Bp környékén/vagy legalábbis nem az ország legtávolabbi szegletiben...) kihez forduljunk, akik kicsikre vannak szakosodva, megbízhatóak és nem csak a legegyszerűbb/legkényelmesebb megoldást választják kapásból...

Ajánljatok valakit, mert nem akarom a fiamat megcsonkíttatni, ha nem muszáj!


2013. jún. 13. 22:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

a Madarász utcai gyermeksebészeten vannak direkt erre szakosodott szakorvosok is.

Azért csonkításnak nem fognám fel ezt az egészet- bár nekem más a meglátásom erről a témáról, meggyőzni nem szeretnélek.

Talán annyi fontos lehet a kicsi szempontjából, hogy ne lássa a kétségeidet és a nagyon negatív, elutasító véleményedet a dologról, mert ha végül mégis a műtétre kerül sor, akkor talán ő is rágörcsöl és sokkal jobban fog félni, mint azt várnád, hiszen tőled is azt hallhatja vagy érezheti, hogy ez csonkítás stb....

A kisfiam, aki közel annyi idős, mint a tiéd (3 lesz nyáron) 1 hónapos volt, amikor megcsinálták. Tökéletesen sikerült, semmi komplikáció nem volt, réges-régen elfelejtette. Ott azt mondták, hogy minél tovább húzzák a szülők, annál fájdalmasabb emlékek maradnak- na meg nehezebb egy örökmozgó nagyobbal is. Nekünk a műtét másnapján már nem volt egy pici sírás sem.

Ha ennyi probléma van a kisfiadnál és tényleg nagyon szűk, akkor a későbbiekben még nagyobb gondokat fog okozni, akár fájdalomig is fokozódhat szegénykének és a tisztán tartás is problémás lehet- én ezt biztosan nem hagynám szenvedni, ha az én kisfiamról lenne szó, biztosan most sem kellemes neki a sok "próbálkozás".

Nem tudok pontos adatokat, de a világ férfi népességének milliós nagyságrendű része él így- én sokkal inkább túlmisztifikáltnak tartom azokat a városi legendának beillő sztorikat, amik pl. a neten is keringenek erről a műtétről.

Érdemes lenne a Madarászban a sebész orvosok véleményét is meghallgatni- biztos vagyok abban, hogy ha te valamilyen erkölcsi vagy egyéb megfontolásból ellenzed a műtétet és van reális, ám a gyermek egészségét előtérbe helyező optimális megoldás, akkor ott el fogják mondani.

Az ottani gárda (szakorvosok, nővérek stb.) nagyon gyermekközpontú, emberséges társaság- hidd el, nekik épp nem a műtét a legkényelmesebb megoldás :)

Bár különbözik a véleményünk ebben a témában, remélem, a véleményem hasznos volt számodra.

Sok sikert és majd írd meg, hogy alakult.

2013. jún. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors és sok mindenre kiterjedő válaszodat.

Azért "próbálkoztunk" eleinte, mert a védőnő és a gyerekorvos javasolta. eleinte persze vártunk, merthogy biztos sejtes letapadás, aztán várjuk meg hogy szobatiszta legyen, aztán meg hogy kis tornáztatással/krémezéssel megoldjuk... mindezeket két orvos javaslatára.

Éreztem, hogy ez így nincs rendben és nap-mint-nap tapasztaltam ,hogy mostmár komolyan zavarja a fiamat a helyzet pl minden merevedés szinte fájdalmas neki. A gyerekorvosunk a feltépést javasolta, de gondoltam kikérem más doki véleményét is, ezért elmentünk a gyereksebészetre. Ott annyit mondtak ,hogy nem letapadás anyuka, icipici szűkület, épp csak annyi hogy egy mozdulattal megoldjuk... nem akartam feltépetni neki, elvittem másik dokihoz is, ugyanezt javasolta. Gondoltam jó, hát ha ez kell hogy végre ne legyen többé gondja hát legyen. Feltépték neki, borzalmas volt az utókezelés, és hiába gyógyult meg elvileg a seb, mégis fájdalmas maradt minden és mivel annyira szűk volt hogy szinte nem is lehetett átbuktatni a fitymán, ezért azt gondoltam ,nem kínzom tovább a kicsit napi szinten úgy ,hogy szerintem ez nem jól van így ahogy most van... ezért súlyos pénzért elvittem magán-urulógushoz.

Szerinte kárkonkrétan szakbarbárnak nevezte mega sebészt aki a felrántás csinálta meg a másikat is aki korábban ugyanezt javasolta. Szerinte isteni szerencse, hogy komolyabb repedés stb gond nélkül megúszta a fiam az egészet (Legszívesebben perelnék a kálváriánk miatt, meg hogy félretájékoztattak és egy csomó felesleges szenvedést okoztak a gyereknek!!!).

Itt tartunk most. Talán érthető, hogy mostmár szeretném végre tényleg szakavatott kezekben tudni magunkat.


Ami pedig a negatív tapasztalatokat illeti: én személyesen is ismerek nem egy nem kettő férfit ,akit akár felnőttként akár gyermekként teljesen körülmetéltek, é bizony a családunkban is van, akinek KOMOLY problémái lettek az előbőr teljes eltávolítása miatt.

Ha egy mód van rá, és ha a gyermek állapota megengedi, akkor mindenképpen csak részlegeset szeretnék, és nem ideológiai okokból, egyszerűen csak szeretném megkímélni az esetlegesen fellépő következményektől, amik sajnos igenis lehetnek, mint a környezetemben több példa is van rá. És hozzáteszem, természetesen nem törvényszerű, hogy gondjai adódnak majd, de benne van a pakliban és megkímélném ettől, ha lehet. Ha csak kicsi esély is van rá, hogy némi előbőrt megmentsünk, akkor minden követ meg fogok mozgatni, hogy ez így is legyen.

Mindenképpen kikérem még 1-2 szakorvos véleményét a követező hetekben (tovább semmiképp nem húzzuk, eleget vártunk a nem kompetens gyerekorvosok miatt) mielőtt döntenék.

2013. jún. 14. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!