Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért álmodom folyton azt,...

Miért álmodom folyton azt, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
"Folyton", mármint mostanában kb havonta egyszer. Csak az a probléma, hogy én mindig is tudtam, hogy nem akarok gyereket. Soha. Ezen kívül nem élek szexuális életet, nincs párom és ráadásul fogamzásgátlót is szedek, szóval kb 0% esélye van annak, hogy terhes legyek, nincs mitől félnem. Senki nem is itél el. Ezek az álmok rossz álmoknak számítanak, rosszul érzem magam közben, utána, és boldog vagyok amikor felébredek és rájövök, hogy nem a valóság. Akkor mégis mitől lehet ez?

2013. jún. 15. 16:20
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és az álombeli terhes önmagam is folyton azon gondolkozik, hogy miként oldja meg, hogy ne legyen terhes, gyereke stb.
2013. jún. 15. 16:21
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
álmunkban az jelenik meg, amire épp gondolunk. semmi jelentőségük nincs, ezért hülyeség szerintem az álomfejtés. egyszerűen erre gondol az agyad, és azért rossz érzés, mert nem szeretnél kisbabát. akkor, egy "mélyebb" üzemmódban felszínre lökődnek a félelmeid és ellenérzéseid, így megálmodod őket.
2013. jún. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%
kettesnek nincsen igaza, az álmoknak igenis vannak mélyebb jelentésrétegei és ez ad létjogosultságot az álomfejtésnek. de az igaz, h ebben az álmodban életed egyik alapkonfliktusa, szorongása, a terhességtől való már-már abnormális félelem jelenik meg, tehát tulajdonképpen az éber állapotban meglévő stresszt éled át a "beteljesülés" révén az álmodban. h miért rettegsz ennyire a terhességtől, arra csak a pszichonalízis tudna választ adni
2013. jún. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem rettegek a terhességtől. Nem szoktam róla gondolkozni. Évekkel ezelőtt volt csak téma, amikor kimondtam, hogy nem akarok. Csupán azért nem akarok gyereket mert semmi vágyat nem érzek rá, se semmire ami vele jár.
2013. jún. 15. 16:52
 5/8 anonim ***** válasza:
24%

ha nem akarsz ygereket, akkor számodra a terhesség nyilvánvalóan rossz és kerülendő dolog


de nem kell bizonygatnod, h nincs baj. nekem teljesen mindegy, h beismered-e vagy sem. az én életemet nem befolyásolja ez a reveláció, csak a tiéd :)

2013. jún. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Persze, hogy rossz de sok más ezerszer fontosabb rossz dolog van amit sokkal jobban utálok, mégsem álmodok vele soha. Ezeket az álmokat nem úgy kell érteni, hogy rémeket látok és zokogva meg rerretge ébredek, csupán egy halvány kellemetlen érzés van bennem ami megmarad pár percig ébredés után és az egész homályos és mellékes. Sokszor nem is azt álmodom, hogy terhes vagyok hanem valami teljesen mást csak közben véletlenül rájövök, hogy ja amúgy terhes is vagyok meg kéne oldani. Nem bizonygatok semmit, de neten keresztül, pár mondatból te se alakíts ki ilyen sziklaszilárd súlyos pszichológiai megállapításokat, mert beláthatod, hogy nem túl biztonságos módszer.
2013. jún. 15. 17:06
 7/8 anonim ***** válasza:
jogos. de akkor tuélajdonképpen felesleges is volt feltenned a kérdést, mert annyi alapján senki sem fog tudni pontos választ adni
2013. jún. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel, mert kiváncsi vagyok mások véleményére. Tudom, hogy itt nem szakértők írogatnak.
2013. jún. 15. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!