Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mire számíthatok? Voltam...

Mire számíthatok? Voltam cukroterhelésen, az éhgyomri cukrom jó lett: 4,8, a terheléses 7, 0 . Ma mennem kell cukorgondozóba

Figyelt kérdés
2013. jún. 19. 08:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Babát vársz már?


Egy egyszerű szénhidrát szegény diéta lesz. napi 160gram szénhidrát kb. (ha nem vagy vészes akkor 175 is lehet)

Az én minta étrendem: Reggeli 2 szelet rozsos toast kenyér 2 pulykamell sonka paradicsom, vaj , uborka főtt tojás.

tízórai kefír és 2 szelet zabfalatok (kókuszos)

ebéd sült hal,csirke, vagy bármilyen hús vagy gomba vagy töltött zöldségek stb. fűszervajjal és párolt barna rizs

uzsonna gyümi vagy joghurt

vacsora abonett körözöttel vagy ugyanaz ami az ebéd volt (ha zsírszegény)


1 hétig figyelni kell a cukrod diéta mellett aztán konzultáció ahol eldől hogy kell e lőnöd magad inzulinnal ha igen hányszor és hány egységgel...

a lényeg hogy babával lehetőleg 6 körül tartsd a cukrot afelett ne legyen!

2013. jún. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Semmi rosszra. Ez még nem olyan magas, beállítanak egy megfelelő ch diétát. Segíteni fognak, hogy mit ehetsz, mit nem, mikor mennyit. Nem nehéz, gyorsan belejössz!

Érdemes otthonra is beszerezned egy vércukormérő készüléket.

Ezután gyakrabban kell majd vérvételre menned és ellenőrzésre a cukorgondozóba.

2013. jún. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudom,miért kell menned,7.8 felett van terhességi cukorbetegség. Nekem 8.5 volt,160 grammos Ch diétára ítéltek,de a szülészeten ezen ki voltak akadva,h miért fogtak ilyen szigorú diétára,mert nem volt vészes a cukrom....
2013. jún. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

hallottam már én is ilyeneket, Tesómat (ő babát vár) 6 fölé nem mehet a cukra amúgy 7,9ig 8,2ig megy fel neki. Én ir-es voltam és tartom még mindig a diétát.

De olvastam itt érdekességeket hogy kinek mi volt az érték és volt aki 5 egész akármennyinél már diétázott

2013. jún. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem a terheléses után 7,1 lett, azóta diétáznom kell 150 grammos szénhidráttal, ami egyébként az egészséges étkezésnek felel meg. Ez 5 napja derült ki, azóta így eszem és már lement a cukrom teljesen jó. Folytatom a diétát, mert ezzel nem lehet elhízni és nagyon jó dolgokat eszem.A 28. hétig 10 kg-t híztam, pedig azt gondoltam milyen egészségesen táplálkozom, de azóta rájöttem , hogy most eszem egészségesen. Vigyázni kell, mert ha nem tartod be a diétát és nem megy le a cukrod, még inzulinos is lehetsz és a babának is káros a nagy mértékben ugráló inzulin.Ez a diéta inkább csak testsúlytartásra jó, fogyásra a 110 grammos. Persze aki eddig a 150gr többszörösét ette(mint én)az ezzel is számíthat némi fogyásra.De ha nem is híztál sokat akkor is jó ez az étrend.
2013. jún. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem 4,5 és 6,9 értékek mellett sehová nem kellett mennem. Azt mondták, terhesen belefér.
2013. jún. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok.Köszönöm a válaszokat.Hazaküldtek a kórházból,hogy ez az eredmény jó 7,8 felett kell bejönnöm.Kérdezték,hogy ki küldött be mondtam a védőnőm erre összenéztek és azt mondták,hogy "inkább nem mondunk semmit maradjunk annyiban" Úgyhogy ennyi volt.
2013. jún. 19. 16:08
 8/8 A kérdező kommentje:
15hetes kismama vagyok
2013. jún. 19. 16:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!