Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munkanélküli kap szülés után...

Munkanélküli kap szülés után vmilyen segélyt egyátalán?

Figyelt kérdés
És annak a terhesség alatti támogatásról hova kell fordulni...munkaügyibe?
2009. okt. 12. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:
A gyes alanyi jogon jár mindenkinek.
2009. okt. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

mu7nkanélkülin lettem terhes 19 hetes vagyok. Amikor az letelt (nekem csak 3 hónap járt kevés volt a munkaviszonyom) akkor onnan küldtek át az illetékes polgármesteribe és az még most zajlik írnom kellett egy papírt hogy mennyiből jönnék ki havonta számla hozzájárulás, étkezés, terhesgondozás, (45000 írtam csak mert azt még tuti elfogadják.) Ki mennyit keres (párom) és a közös háztartásban élők és ez nem lehet 27000nél vagy 33000nél több. Én így a közös házban egy szobában egyedül álló vagyok. Ja mert külömben elbírálásra megy ez a nyilatkozat. Kellett a bizim, amit a munkanélkülinél kaptam papírt, személyi, tb kártya stb... és akkor még most nem tudok semmit

2009. okt. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a munkanélkülid jár szülés időpontjában akkor jogosult vagy a gyed-re, tgyás-ra, vagy ha 42 nappal a szülés időpontja előtt jár le akkor is.
2009. okt. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ha nem kapsz már munkanélkülit akkor kapsz egy papirt amivel szociális segélyt igényelhetsz a polgiban ami 28500ft de ezt csak addig kapod mig nem lessz meg a babó mert utánna a gyest fogod kapni ami ugyanennyi.plussz az egyszeri anyaságit és a családit kaphatod még meg.ha esetleg szerencséd van és a polgásrmesterihivatal olyan szoktak adni egy egyszeri támogatást a baba születésekor hasonló mint az anyasági,ha nem akkor sajnos ez van.üdv39h kismama
2009. okt. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek...most kicsit megnyugodtam,mert én hallottam hogy így nem is jár semmi...nos megijedtem azért is kértem ki a tanácsotok...mindenkinek köszi :)
2009. okt. 13. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!