Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miket adtok enni a gyermekeite...

Miket adtok enni a gyermekeiteknek, amiket szívesen megesznek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Hónapok óta foglalkoztat a dolog, sok tanácsot kaptam már, de igazán... szóval kérlek segítsetek! Semmit sem akarnak megenni. 7,6 és 2 évesek. Hiába a legbonyolultabb ételek, fél nap robotolás a konyhában, nem ér semmit. Még a zacsis levest is szívesebben megeszik, mint az ilyen nagy volumenű ételeket. A sült krumplit szeretik, de mellé mit? A paradicsomleves, a túrós tészta, a paprikás krumpli jöhet, de ennél megragadtunk. Ti mit esztek, ami egyszerű, könnyű elkészíteni és nem túl drága?

#válogatós gyerekek
2013. jún. 22. 15:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Az én fiam sem eszik csak pár dolgot, 5 éves. Hátha megtetszik valami:)

Brassói, csirkepöri tarhonyával, tejfölös csirke tésztával,rántott hús,gulyás leves.

2013. jún. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
ja meg a krumpli és borsú főzelék fasírt.
2013. jún. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A brassói finom, én nem szoktam csinálni, de megpróbálom, hátha tetszik nekik! Köszi!
2013. jún. 22. 15:35
 4/14 anonim ***** válasza:
Az én lányom kedvence a pörkölt és a stefánia vagdalt. De nagyon szereti a gyümölcsöket is. Epret, meggyet, szamócát, őszibarackot eszik mostanában napközben. Na meg sajtot, most a mozarellára van rá kap. 2 éves.
2013. jún. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Gyümi? Így nem eszik meg, de talán levesnek vagy turmixnak! Stefánia? Ha jól tudom, amelyiknek tojás van a közepén... na ilyet se csináltam még! Megpróbálom, köszi!
2013. jún. 22. 15:47
 6/14 anonim ***** válasza:

Nalunk a spagettinek es tesztafeleknek van nagy sikere kulonbozo szoszokkal.( Bolognese,carbonara stb.)Ezen kivul rantott csirke,csirkemell barmilyen formaban,rizs,sult krumpli,pizza, a legtobb leves,fasirt,koretkent grillezett vagy piritott-parolt zoldsegek,salatak,hal barmilyen formaban.

Ezeket szoktam olyan etelekkel parositani amibol egyebkent csak csipegetne( pl marha es sertes hus,vagy zoldseges etelek amiket nem szeret) igy valamit biztosan eszik.

Mondjuk a fozelekeket mar teljesen el is felejtettem,mert se a ferjem se a fiam nem eszik meg.

2013. jún. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
No, a főzeléket nekem sem, max a krumplit, azt is havonta egyszer! Hús nálunk nem nyerő! Max csirke, mert egyáltalán nem eszik meg, bárhogy készítem! Tészta? De nem fognak elhízni, ha túl gyakran van tészta? Mert abból naponta 2x is esznek.
2013. jún. 22. 16:02
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem az elhizas hajlam kerdese.Nalunk nincs ilyen gond.De nem eszunk minden nap tesztat:D. A halat elfelelejtettem hangsulyozni.Egeszseges,sokfele keppen es gyorsan elkeszitheto.Kulonbozo tengeri halakat veszek,ami nagyon finom a sutoben vagy grillen,es gyakran eszunk garnelarakot,polipot,kalamarit is,amihez eleg egy kis salata es sult krumpli koretnek.
2013. jún. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Leves. Húsleves, ragu, zöldségleves, mindenféle leves, karfiol, stb. Ezeket nagyon szeretik és most a melegben jó is. A nem annyira egészséges kedvencek mellé meg rengeteg párolt zöldség, uborka (savanyú, kovászos, saláta); döbbenet, de múltkor a túrós tésztához is kértek a lányaim.
2013. jún. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
:-) A leveseket nem igazán szeretik, a halat ki nem állhatják, kivéve a kis halrudakat! :-)
2013. jún. 22. 16:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!