Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te meg (t) ennéd Jézusért?

Te meg (t) ennéd Jézusért?

Figyelt kérdés

Helyszín: egy északmagyarországi kisváros református óvodája. Az ebédidőben betoppanó anyuka döbbenten látja, hogy az egyik fityulás dadus tömi a spenótot egy vörös képpel bömbölő, öklendező kisfiúba, miközben végig ezt hajtogatja: Edd meg Jézusért, tedd meg Jézusért. A kérdésre, hogy ezt most miért kell, a válasz: a gyermekben rögzülnie kell a feltétlen engedelmességnek és alázatnak Jézus, az egyház és a kereszténység iránt.

A dolog nem kitalált sztori, másfél hete történt meg.

Ki mit gondol erről?



2013. jún. 26. 08:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
88%

Eleve nem adnám egyházi intézménybe a gyerekem...


Mindenesetre elsőként megoldanám, hogy a dadusnak még a tüdejéből is spenót jöjjön...

2013. jún. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Én mivel református egyházi berkekben dolgozom, tuti beszélnél az illetékes lelkésszel, vagy esperes, püspökkel. Nem hagynám annyiban.
2013. jún. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
97%
Református lelkész vagyok, azonnal a feletteshez fordulnék. A dadussal baj van, de szerintem ez emberi kérdés, nem kell rögtön háborút indítani az egész egyház ellen. Egyetlen normális gondolkodású református egyházi ember sem fogja azt mondani, hogy hasznos és jó dolog így tömni egy gyereket.
2013. jún. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

ez a kérdés kitaláció!!!

megint egy tv műsor témája

2013. jún. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez beteges.

Függetlenül attól, hogy én aztán semmit nem tennék Jézusért..

de ha az én kicsikémbe emiatt erőltetnének bármit szájon is vágnám a dadusnénit és Jézusért beletömném az ő szájába az öklömet..

Jesszusom...

Inkább észérvekkel kéne elmagyarázni miért fontos megenni a spenótot, talán a gyerek meg is értené.

2013. jún. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez felháborító, undorító és gusztustalan. Csak sajnálni lehet azokat a gyerekeket, akik oda járnak. Ki tudja, miket csinálnak még velük. Biztos nem engedném a gyerekemet többé oda.
2013. jún. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötekedni akarok, sajnos vannak az egyházban furcsa gondolkodású emberek, mint a világon bárhol máshol. De, hogy a református egyházban egyetlen apáca, fityulás nő sincs, az biztos, mivel nincs ilyen intézménye az egyháznak. (Valaha képeztek diakónusokat, a szocializmus alatt ezeket az intézményeket bezárták, és ma már, ha jól tudom, egy sem él belőlük - na, nekik volt utoljára ilyen egyenruhájuk.) És az is biztos, hogy az egyház iránti alázatot egyetlen református intézmény sem tartja alap kritériumnak. Tehát vagy más egyházhoz (netán szektához) tartozik az intézmény, vagy nem valós a történet. Remélem, utóbbi az igaz.
2013. jún. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 barátkozó válasza:

Tisztelt anyuka! Ha ez igaz valóban számon kell kérni az

alkalmazottat és biztosan elküldik az ilyen primitíven

érvelő dolgozót. Együtt éreznék a többi gyerekkel hiszen

ott bizonyára nagyon sokan megbetegszenek az ilyen

bánásmód következtében. De szerintem másról van szó.

Találjon ki valós történetet és ne járassa le az

egyházat, béküljön meg Istennel. Egy jó akarója.

2013. jún. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
A vallást félre téve minden óvodában bepróbálkoznak az óvónők, ki így ki úgy. Annó amikor én voltam ovi akkor az volt a fenyegetés hogy addig nem mehetek sehova még haza sem amíg meg nem eszem az egészet (mondanom se kell hogy 1-2 óra múlva ki is jött belőlem az egész. azóta sem ment le a torkomon egy csepp se.
2014. febr. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
azonnal kivenném a gyerekem....
2014. febr. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!