Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a helyzetünkről?

Mit gondoltok a helyzetünkről?

Figyelt kérdés
Én egy 24 éves anya vagyok van egy párom és egy kislányunk. Együtt élünk a 28 éves nővéremmel így 4esben.Anyukánk nemrégen meghalt és mi fogjuk örökölni a lakást amiben most élünk. Na most a helyzet az, hogy én mióta itthon vagyok és anyukánk is beteg volt azóta én főzök mosok takarítok tesómra is. Ezt már nagyon unom.Mikor még anya élt mindig vita volt ebből, mert ugye ő is látta, hogy tesóm azon kívül, hogy eljár dolgozni semmit nem csinál.Kitakarítja a szobáját meg beteszi a koszos ruháját a szennyesbe vagy estleg elindít egy programot a mosógépen és ennyi. Néha még azért is letol ha tele a szennyes és, hogy hogy én nem mostam..Hétvégén mi vásárolunk be (mert nekünk van kocsink és nehogy már ő cipekedjen). Elkérem tőle a kaja árának a felét, de legtöbbször én főzöm meg.Ráadásul még a barátja is feljön hétvégén és természetesen ebédel a kajából.Majd ha végeztek teleteszik a mosogatót és bevonulnak a szobába pihenni! Én meg elmosogatok, mert nem bírom nézni, ha kupi van.:( Párom is utálja már hogy hagyom magam kihasználni és emiatt mindig összetűzései vannak tesómmal. Tegnap a barátnőm azt mondta, hogy hülye vagyok, hogy hagyom magam kihasználni és hogy ne csináljam ezt tovább. Nos én megfogadtam a tanácsát és közöltem a nővéremmel, hogy holnap már csak páromnak és kislányomnak főzök. Jött az agycsinálás, hogy "jól van, de akkor amit én vettem tejszínhabhoz meg felvágotthoz ne nyúlj!"Értitek? Támadásnak vette!Pedig barátnőm szerint ez így lenne természetes és már régen így kéne, hogy legyen. Engem is zavart mindig ez a helyzet.Szerintetek sem kell még rá is főznöm?Szerintetek sem volt ez így jó?Tesóm kihasznált??
2013. júl. 4. 13:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy tesód pénze mennyire közös? Mert ha fizeti a számlákat, a kaját stb, akkor jó ez a rendszer. Ha külön kasszán vagytok teljesen, a rezsit is harmadoljátok, akkor tesód befoghatja és egyen amit vesz, mosson magára stb.
2013. júl. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%
Nem téged használ ki hanem a helyzetet. Te otthon vagy, egyel több tányér nem oszt nem szoroz. A takaritásban megkène egyeztenetek.
2013. júl. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Nézd, amíg otthon laktam a szüleimnél, addig én is azt szoktam meg, hogy semmit se kell tennem. Néha besegítettem alapvető dolgokba pl. teregetés, mosás indítása, mosogatás .. de nem vittem túlzásba. Bevallom őszintén, lehet ítélkezni nyugodtan.


Aztán elköltöztem otthonról a barátomhoz. Együtt csináltunk mindent. Besegített sokat a háztartási dolgokba.

Aztán telt az idő és családunk lett. Én átvettem jó pár dolgot (pl. bevásárlás, főzés, kisebb takarítás naponta). A férjem hétvégente segít nekem, de most már legtöbbször csak a gyerekfelügyeletében/fejlesztésében.

Ő azt mondta, hogy enyém a konyha, ővé a wc. Nem gondolkoztam, azonnal igent mondtam az alkura :D

Én pl. azonnal elhányom magam, ha a wc-t takarítom. Ez van, ezt már nem bírja a gyomrom. Ettől függetlenül minden mást én csinálok!


Szóval nálam az elköltözés lett a nagy változás, ami nyilván nálatok nem megoldható.

Ha ez megtörténne mégis, akkor rákényszerűlne a dolgok megcsinálására, mert nem lenne aki "eltartja" őt.


Szerintem ülj le vele beszélni erről kettesben. SZépen nyugodtan és állapodjatok meg egy takarítási/háztartási táblázatban.

Pl. Minden második héten ő mos fel és mosogat el.

Kezdetben kevesebb és rövidebb időbeni feladatot bízz rá.

De azt is megcsinálhatjátok, hogy megbeszélitek előre, hogy miket főzz a héten vagy főzzetek (besegíthet a szeletelésben pl.) és egyikhez te vásárolod meg az alapanyagot hétközben, a másikhoz pedig a tesód.

Azért írom így, hogy érezze a tesód, hogy igenis fontos feladata van a háztartásban.

2013. júl. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor jó a kajamegosztás, hogy a rezsit is megosztjátok. Amúgy a legjobb lenne, ha különköltöznétek. PErsze ha nem lehet, akkor ez van. Én tuti nem főznék a tesómra, meg nem is viselném el, nem is tudunk együtt élni, főleg hogy nekem is már családom van. Igen, amúgy nem az anyja vagy a tesódnak, hogy mossál-főzzél rá. 28éves a talpára kéne álljon. Szerintem ha tehetitek, akkor vásároljátok ki a házból, mert az lenne a legjobb megoldás
2013. júl. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Külön vagyunk pénzileg teljesen. Amit ő keres az az övé amit mi az a miénk. A rezsi is el van osztva. Azért írtam azt, hogy a kaját is ha mi vesszük akkor ideadja a részét,de én főzöm meg. Ezért kéne úgy, hogy nem osztogatunk a rezsin kívül semmit.Amit ő vesz abból főz és nem mi vesszük és én főzöm meg.Főni sem tud, mert mindig másra várt. Régen anyukánkra most meg rám.Nem is érdekli az egész és mindig azt hajtogatja, hogy de ő dolgozik..és akkor mi van?Párom is dolgozik én meg gyeden vagyok és mondom amit keres az az övé ezért nem értem miért kifogás, hogy ő dolgozik!
2013. júl. 4. 14:03
 6/13 A kérdező kommentje:
*főzni
2013. júl. 4. 14:06
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
MErt úgy gondolja, hogy te otthon vagy, akkor neked mindegy, hogy egy picivel többet főzöl. Mondd el neki, hogyha minden külön van, akkor a főzés is legyen külön, vagy ha főzöl rá, akkor segítsen, vagy vállaljon be plusz házimunkát. Majd ha gyereke lesz megtudja, hogy nem csak a lábadat lógatod egész nap
2013. júl. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
3as ez a megállapodás azért nem jó, mert megígéri és aztán nem tartja be. Volt már ilyen. Neki semmire nincs ideje. Két műszakban jár dolgozni.Ha délelőttös akkor délután egy kenyeret nem hozna nem hogy a kajához bevásároljon, ha délutános akkor alszik vagy fél 10ig és utána tv-zik eszik majd készül dolgozni boltba ilyenkor már elmondása szerint nincs ideje menni, meg amúgy is mi az, hogy ő mennyen mikor én itthon vagyok!!:/ Csak azt nem érti, hogy nem leszek mindig mellette és nem vagyok az anyja!Szörnyű ez a helyzet. El akarjuk majd adni a lakást csak még olyan friss minden, hogy a hagyatéki tárgyalás sem volt meg.
2013. júl. 4. 14:11
 9/13 anonim ***** válasza:
50%

ez az egész helyzet attól is függ milyen testvérek vagytok...

Leírom amit gondolok,lehet nem fog tetszeni.

Én szerintem szó nélkül főznék a tesómra,ha ez lenne a helyzet.A porszívózást,takarítást se hagynám meg csak azért mert majd ő megcsinálja...

Persze nyilván beszélnék vele, hogy segítsen mosogatni, főleg ha nem dolgozik,de úgy gondolom 1-el több főre főzni az nem számít...Főleg hogy a testvéred!!

Nem mondom, hogy engedd,hogy kihasználjon,de ilyen főzéses dolgokból én tuti nem csinálnék vitát.

Mivel ez a helyzet,hogy együtt laktok kell tudni engedni és ő tényleg inkább a helyzetet használja ki mint téged.

Amúgy meg ne foglalkozz vele mi lesz,ha elköltöztök,belátja majd nehéz is minden szinten helytállni,de majd megoldja valahogy.

Tényleg nem tudom milyen a viszonyotok,de most,hogy sajnálatosan anyukátok meghalt én inkább a családi békére összpontosítanék mint a vitatkozásra!!

És nem légből beszélek, laktunk anyósoméknál,és piszkosul meg tudja nehezíteni az életet,ha ilyen hülye apróságokra kell figyelni, hogy ez most kinek a párizsija!

Család vagytok,beszéljétek meg,oldjátok meg!

2013. júl. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%
amúgy meg bocs,de igaza van,ha megmondja hogy ne nyúlj a cuccaihoz,ha te meg kijelented,hogy egyáltalán nem főzöl rá!
2013. júl. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!