Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kilátástalanság - Szült már...

Kilátástalanság - Szült már valaki közületek albérletbe babát? (történettel)

Figyelt kérdés

Eddig a szüleimnél laktunk a párommal,de sajnos olyanok a viszonyok,hogy el kell költöznünk otthonról,mert nem jövünk ki egymással,(mindenbe beleszólnak stb nem részletezném,akinek rossz a kapcsolata a szüleivel az tudja milyen helyzet ez) szóval albérleteket nézegetünk.

Sajnos volt már 2 baba is akit elveszítettünk,és mint minden normális ember, azért mi is szeretnénk babát,nem mondtunk le róla,DE rettegek attól ha albérletbe kerülünk és kiraknak onnan,mert a legtöbb helyen csak pároknak gyerek nélkül kiadóak a lakások.Sajnos hitelt sem tudunk felvenni, hogy saját házba költözzünk,nagyszülők sincsenek, csak akkor örökölhetnénk valamit ha a szüleim meghalnának,vagy a párom szülei.De erre nyilván nem várhatunk így 30 évesen.Kétségbe vagyok esve,azt tudom költöznünk kell mindenképpen,mert megőrülünk ha tovább kell maradnunk. Nem tudom,hogyan tovább,talán sosem lesz saját házunk, mondjak le a babáról emiatt és ne szüljek?

Mit tudnánk tenni? (rendesen dolgozó emberek vagyunk,de úgy érzem megfulladunk a terhek alatt és nem látok kiutat a helyzetünkből,nincs esélyünk a szabadabb életre)



2013. júl. 4. 15:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%

én komolyan nem értem mi a problémád. emberek milliói élnek családostul albérletben!

nekem nem egy ismerősöm van akinek van saját háza, de albérletben laknak mert több a kiadás bevétele mint az albérletük, na meg kisebb, így a rezsin is spórolnak míg kicsik a gyerekek, aztán majd visszaköltöznek ha kell majd a nagyobb hely :)

azt se értem miért tennének ki, ha megbízhatóak vagytok, időben fizettek, tisztán tartjátok a lakást akkor egy baba miatt nem fognak kitenni, neki is jobb a biztosabb :)

2013. júl. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi 2 gyerekkel vagyunk albérletben,igaz még csak 1 volt amikor ide költöztünk.Szerintem sok olyan lakás,ház van amit kiadnak gyerekeseknek is.Persze olvastam olyan hirdetést amiben az állt,hogy kisállat mehet,de gyerek nem :O Nyugodtan kezdj el keresni lakást. :)
2013. júl. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van saját lakásom, amíg egyetemistaként koleszban laktam albérletbe volt kiadva. Nem érdekelt, hogy gyerekkel laktak benne vagy valaki egyedül. Egy dolog számított. Fizessenek időben és pontosan mind lakbért, mind rezsit és ne rongálják a lakást. Nekem is több ismerősöm van, akik albérletben laknak gyerekkel.
2013. júl. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
37%

Amikor mi anno albit kerestunk, mindenhol jeleztem mar telefonba, hogy gyerek es kutya van, egyikrol sem mondunk le.

10 telefonbol kb. 8 kozolte, hogy a butorozatlan, agyonharcolt lakasat igy nem adja ki. Meg mi festettuk volna ki, stb..!!!

Kb. 1 honap alatt talaltunk megfelelo albit.

Azota sajat lakasunk van, mert az onerot osszeszedtuk az eskuvonkon (4 m). A maradekot hitelbol fizetjuk 20 evig, de sokkal kevesebb a kiadasunk, mintha meg albiban laknank.


En is ugy gondoltam, hogy sosem lesz sajat lakasunk, gyuloltem az alberletet.

En pl. a te altalad emlitett okok miatt nem is ereztem sosem "otthonosan" magam.

De ez en vagyok, es attol meg az albi sosem rossz megoldas!!!

Elni kell es mint ahogy irtak mar, rengeteget igy elnek.

Lehet ok csinaljak jol ;))))

2013. júl. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem is értem min görcsölsz ennyire?!

Én is albérletbe szültem,és nem akartak kirakni! Igaz mikor odaköltöztünk még nem voltam terhes,de a tulaj is nagyon örült a babának. Rendesen kell fizetni a költségeket ennyi!!! A párom testvére két gyerekkel évek óta albérletben lakik,nem is tudom már hányadikban soha nem volt gond!

2013. júl. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Angliában, Svédországban, Ausztriában és még egy csomó helyen egyáltalán nem divat a saját lakás. Ugyanis nem tudják megvenni. Olcsóbb albérletet fizetni. Mi is albérletben vagyunk, gyerekkel, meg egy háziállattal. Újszerű lakás volt, mikor beköltöztünk. Fizettünk kauciót. A gyerek 2 éves, persze, vannak tapinyomok a falon, de úgyis festeni kell, ha megyünk. Más nincs, nem rongálunk semmit, ugyanis nem érdekünk a saját környezetünket pusztítani. Amúgy teljesen jellemző, hogy a lepukkant, rozzant bútoros lakásokat nem akarják kiadni gyerekeseknek. Nem tudom, hogy egy egyetemista, aki bulizik, mennyivel jobb. Persze, mindenkinek az álombérlő egy felső beosztásban dolgozó, nem dohányzó, lehetőleg harmonikus kapcsolatban élő, de soha gyereket nem tervező, háziállat nélküli pár. Legalábbis a rosszabb főbérlőknek. Ilyenekkel meg nem kell szóbaállni. A lényeg, hogy legyen mindig bérleti szerződésetek.

Rengetegen élnek kis-nagy gyerekkel albérletben. Nálunk a következő is oda fog születni. Nem tudom, hogy mikor lesz saját lakásunk, talán soha.

Ha rendesen tudjátok fizetni az albit, és nem élitek le, a kutyát nem fogja érdekelni, hogy hány gyereketek születik oda.

2013. júl. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt tudom mondani, nyugodj meg! Valahol lakni kell, ha albérletben hát ott! Nagyon sokan nem tudnak lakást venni, akkor ők ne vállaljanak gyereket? Ugyanmár!

Amiatt meg ne félj hogy kiraknak benneteket. Bele kell írni a szerződésbe, hogy szükség esetén hány hónap a felmondási idő. Több hónap alatt pedig simán lehet másikat találni, ha úgy adódna. A másik meg, ha nekem lenne kiadó lakásom, igenis szívesen adnám ki gyerekes, vagy gyereket tervező párnak, mert ők nyilván törekedni fognak rá, hogy minden rendben legyen, időben fizessenek és ne lakják le, hiszen szükségük van a biztos otthonra, nem fogják kockáztatni, hogy elküldjem őket, mert pl. nem fizetnek...

Ne adjátok fel az albi keresést, biztos hogy fogtok találni olyat, amit kiadnak családoknak is. Fel a fejjel!

2013. júl. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ha korrekt bérlő vagy akkor a tulaj sem hülye, hogy kitegyen.
2013. júl. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
figyelj mi világéletünkben albérletbe laktunk, most van már egy fiúnk 8 hónapos, jövőre tervezzük a másodikat. nem mostanában lesz pénzünk sajátra és vannak olyan helyek akik családosoknak is kiadnak lakást, házat! pl az én főbérlőmnek 3 gyermeke van. ráaádásul általában x időre kötnek bérletit, mi pl 1 évre és a főbérlő részéről csak nyomós ok miatt tehet ki minket előbb, és akkor is van felmondási idő, itt pl. 2 hónap. azért ha bármi lenne akkor annyi idő alatt lehet cselekedni, találni mást. szerintem meg lélegezz fel és ne korlátokat láss, hanem lehetőségeket, nagyon jól meg lehet lenni saját lakás nélkül is! mivel sokunknak nem jut sajátra és szépen fel tudjuk így is nevelni a gyerekeinket! :-) minden rendben lesz ne aggódj!
2013. júl. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
9es vagyok: és ráadásul 0 segítségünk van, nincs rokon se közelben, mindent megoldunk!
2013. júl. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!