Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológushoz akarnak...

Pszichológushoz akarnak küldeni de én nem szeretném. Segített valakinek is? Vajon nekem is segíteni fog?

Figyelt kérdés

21 éves fiú vagyok. Otthon azt mondják segítségre lenne szükségem.

Otthon ülök egész nap a négy fal közé bezárva, semmi kapcsolatom nincs emberekkel, barátaim sincsenek, félek az emberektől, szorongok, ki tudja még milyen bajaim, fóbiáim vannak. Az iskolában sem teljesítek, nincs életcélom, sehol nem tartok, nem tudom mihez kezdjek az életben. Egész nap csak a számítógép.

Tudom hogy igazuk van...valamit tenni kell.

Nem tudom hogy segíthetne e rajtam bárki is. Hallottam olyanról hogy valaki járt pszichológushoz sokáig és nem javult a helyzete vagy rosszabb lett. Én is ettől félek. Mert ha engem még ez sem tudna kihúzni a gödörből akkor tényleg reménytelenné válik minden (már most is annak látom)

Fogalmam sincs mi várna rám, egyáltalán pszichiáterhez vagy pszichológushoz kell mennem? Mennyibe fog ez kerülni? Hogyan kezdjek hozzá? Én egyáltalán soha senkivel nem beszéltem a legbelsőbb dolgaimról, hogyan tudnék elbeszélgetni egy vadidegen emberrel ezekről, amikor nem is szeretek idegenekkel beszélni?

Azt is hallottam hogy az orvos nem tudja megoldani helyettem a problémáimat, azt nekem kell leküzdenem, ő csak segít. Az egyik legeslegnagyobb problémám az, hogy hamar feladom a küzdelmet, ha az elején látom hogy milyen nehéz út áll előttem akkor el sem indulok, vagy rögtön az elején visszafordulok.

Lehet nem kellett volna eddig várni...


Valaki?



2013. jún. 28. 11:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hallgass a szüleidre és menj el. Belátod,hogy vannak gondok veled,ez már fél siker. Nem lesz gond,segíteni fog. Ez nem ciki. Én is jártam,ugyan teljesen más okból,trauma feldolgozása volt a cél,de nem szégyelltem soha. :)
2013. jún. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy még amiatt is el kellene mennem, ki tudja még mi bajom van.

Nem az a baj hogy ciki vagy sem csak félek és nem vagyok különösebben bizakodó...

Örülök hogy neked segített.

2013. jún. 28. 11:26
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ha kitennének az utcára pénz nélkül elég hamar felébrednél. Nagyon kényelmesnek tűnik az életed, ne haragudj meg. De ennyi idősen már dolgozhatnál is, akár csak nyáron, ha még suliba jársz. Ha ennyire antiszociális vagy, akkor tényleg kellene valamilyen segítség, kérdés, hogy anyagilag hogy álltok. Én sztk-ba nem mernék menni orvoshoz, nem vagyok híve a gyógyszeres kezelésnek, egy nagyon jó kineziológus, vagy pszichoterapeutával való rendszeres beszélgetés tudna olyan dolgokat kihozni belőled szerintem, amitől jobban lennél. Csak abba gondolj bele, hogy most el vagy tartva, mehet a számítógép, de lassan a saját lábadra kellene állni és felnőni, de ennyi komplexussal úgy néz ki egyedül nem tudsz (vagy nem akarsz) leszámolni.
2013. jún. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen nekem segített,de nem csak a pszichológus,hanem hogy a családom és a legjobb barátom mindenben mellettem állt. Sokat dobott rajta. Ne légy bizalmatlan vele,próbáld meg.
2013. jún. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Dolgoznék én de nem értek semmihez, nincs semmilyen végzettségem csak egy érettségim, meg ECDL vizsgám.

Nem tudom mihez kezdjek, nincs semmi ami érdekel, nincs motivációm, sem életcélom, félek emberek közé menni, szorongok, ezek is kellene a segítség...

Legalább lenne bármilyen elképzelésem.

2013. jún. 28. 11:31
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Ha ennyire kilátástalannak látod a helyzeted, akkor kellene a külső segítség. Más ember akkor is talál munkát, ha csak ennyi képesítése van, mint neked, mert kell a pénz, de téged ez se nagyon érdekel. Szerintem keressetek valakit!
2013. jún. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen.

Muszáj lesz.

2013. jún. 28. 11:40
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is keress fel egy pszichológust, őszintén oszd meg vele az aggályaidat is. Amiket itt leírtál. Tudom nehéznek tűnik ezeken én is átmentem csináltam sok hülyeséget de a pszichológusom mindig megnyugtató válaszokat adott. Nagyon féltem én is és most több mint egy éve járok de néha még most is félek, de a vele való beszélgetések után meg szoktam nyugodni. Csak bátran! Menni fog!
2013. jún. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Remélem minden jóra fordul.
2013. jún. 28. 13:01
 10/11 anonim ***** válasza:
85%
Az alap az, hogy naponta kocogj egy fél órát minimum! Megizzadásig, alaposan!! Aztán majd meglátod mennyit javult a világképed!!??
2013. jún. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!