Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, ti nem tartjátok...

Szülők, ti nem tartjátok elhibázottnak ezt a "mindent megadni, amiben nekem nem volt részem" szemléletet?

Figyelt kérdés
Úgy értem kocsi a gyerek segge alá, lakás, stb.
2013. júl. 7. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazt gondolom, mint általában: arany középút.


Le fogok ülni társasozni a gyerekemmel, megismerem a barátait, lesznek közös élményeink mert nekem azt a szüleim nem adták meg és nagyon hiányzott. De közben figyelni fogom az ő személyiségét, figyelembe veszem a kéréseit, nem kényszerítem rá a dolgot.


Lakást is szeretnék nekik venni, egész egyszerűen azért, hogy amit hitelre vagy albérletre költene azt költhesse magára, utazásra, hobbira, a gyerekeire stb. De nyilván csak akkor, ha van annyi keresete hogy egyedül fent tudja tartani.

2013. júl. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt hogy nyilván jobb lenne az arany középút, de nagyon nehéz megtagadnio valamit a gyerekedtől, mikor megadhatod neki. Bár én elsősorban kissebb dolgokra gondolok, mert még kicsik, és most azért azt mondom nem vennék nekik pl kocsit, de a lakásba ha megtehetem biztos besegítenék.
2013. júl. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem normális keretek között ezzel nincsen gond,ha a gyerek megérdemli és tudok neki lakást venni és autót akkor veszek,amint megvan a diploma vagy szerzett egy jó állást,mert van egy jó szakmája kapna egy lakást,kocsit már érettségire ha jól vezet és persze nem drága új autót.Az autó amivel járok apukámé,Ő nem használja van másik,hát hatalmas segítség nagyon szeretek vezetni,nagy szükség van rá.
2013. júl. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Érzelmileg nem. Minket a testvéreimmel nagyon türelmetlenül, poroszosan neveltek. Sosem hallottuk a szüleinktől, azt hogy ügyes voltál, büszke vagyok rád, szeretlek. Sosem mentünk együtt sehová, semmilyen programra. Néha jó alaposan el is vertek minket, hajtépéstől nadrágszíjig volt minden...

Olyan kapcsolatot szeretnék a gyermekeimmel, ami a szereteten, bizalmon, egymás tiszteletén alapul.

Anyagilag biztosan támogatnám, ha ez nem erőn felül történik. Ha jól tanul, megbízható, nem link, és megtehetem, biztos kapna autót, no nem vadi új bömbiről beszélünk, hanem egy pár éves használtról. Ha lakást nem is tudnék venni nekik, azért valamilyen módon segíteném, pl. bútorok vásárlása, esetleg lakáskasszába fizetés.

Valahogy nekem nem fér a fejembe, hogy amíg kicsi, dolgozunk, tépünk, hogy neki jó legyen, jobb legyen, ha pedig felnőtt, ne segítsük, mert ha nekem szar volt, legyen neki is az...

2013. júl. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Minden szülő azt szeretné ha a gyereke boldog lenne és ezért bármit meg adnának. Legyen az kocsi ház vagy nyaraló. A gond csak ott van mikor a fenekük alá tolják úgy hogy semmit se kell tegyenek érte, aztán ha kikerülnek az életbe ahol senkit nem érdekel honnan van a ház a kocsi a nyaraló nem biztos hogy majd megállják a helyüket anyu apu nélkül. Mert minden olyan magától érthetődő és természetes hogy amiért meg kell küzdeni azt nem érik el. Pedig az élet tele van küzdelemmel. Ezért kell a gyereket arra nevelni hogy megálljon a lábán és nem arra hogy csak várni kell a sült galambra.
2013. júl. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem tartom okvetlen elhibázottnak. Ez igazából gyerekfüggő. Van aki ha soha semmit nem kap a szüleitől akkor is dologtalan lesz, és lusta, nem fog megdolgozni semmiért, viszont van aki megkaphat mindent, akkor is normális, dolgos ember lesz belőle.

Nálunk például a férjem szülei fizetük nekünk az autó törlesztőrészletét, nekem pedig lakást vettek a szüleim. Tudjuk hogy mennyire iszonyatosan szerencsés helyzetben vagyunk. Becsületesen megdolgozunk a kis jövedelmünkért, és spórolunk gőzerővel a gyerkőcnek, hogy egyszer majd mi is tudjunk neki segíteni elindulni az életben egy lakással. Reméljük sikerül majd. Aztán lehet hogy nagy kincsnek fogja ezt értékelni, lehet hogy természetesnek veszi.

Én magamból kiindulva úgy gondolom hogy nem elhibázott, mert tudjuk micsoda nagy dolog a mai világban hogy nincs hitel a nyakunkba, vagy nem kell albérletet fizetni, és nem úgy vagyunk hogy továbbra is mindent elvárunk a szülőktől, hanem úgy alakítjuk az életünket, hogy lehetőleg soha ne kelljen segíteniük nekünk anyagilag.

2013. júl. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!