Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elolvastam egy 89-ben kiadott...

Elolvastam egy 89-ben kiadott babakönyvet. Ennyire más volt minden?

Figyelt kérdés

A hozzátáplálást megértem, hogy akkor még más javasoltak, meg most is mindenki mást mondd. De a többit nem. Például a sírni hagyást. Szó szerint az van a könyvben, hogy ha egyedül vagyunk otthon, és dolgunk van, akkor rakjuk a babát egy hordozóba és hagyjuk figyelmen kívül a sírását, végezzük nyugodtan a dolgunkat. A másik, amin megakadt a szemem, a mozgásfejlődés. Azt írja benne, hogy a baba átlagosan 7 hónapos korában kezd el forgolódni, 10 hónaposan kúszni, mászni, majd másfél évesen járni!

Mi a véleményetek?


2013. júl. 8. 10:27
 1/6 anonim ***** válasza:
19%

Nekem a sírásról annyi, hogy:

Szerintem míg a babát nem "ismertük" meg, és a sírásait nem tudjuk megkülönböztetni (mert meglehet), addig. Igen oda kell figyelni, és oda is kell menni,

De ezt kb 2 hónap alatt tapasztalod. Utána , ha sírdogál (hisztizik) , egy picit valóban lehet hagyni, mert utána tudja, hogy nem fogják kivenni.

Ez csak a Te javadra válhat.


Viszont amieddig nem tudod, mi a baja, addig igen ki kell venni!!

És biztos nem ahgyom sírni....

2013. júl. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

A sírni hagyással én se értek egyet, de igaza van az elsőnek, különbség van a sírások között, van, amikor lehet hagyni kicsit nyafogni, de ordítani percekig nem.

A mozgásfejlődés nekem tetszik, mert legalább nem azt írja, hogy 4 hónaposan már át kell fordulnia. Ha sokan ezt a könyvet olvasták volna, nem lenne itt a rengeteg kérdés, hogy "már 4 hónapos a babám és még nem fordult át, baj van?"

2013. júl. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az elsőnek igaza van teljesen.
2013. júl. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy 84-es babakönyvem. Azt írja, hogy az újszülöttet sem szabad éjjel szoptatni, hanem hagyni kell magában sírni, a szomszédoktól pedig előre is kérjünk elnézést az éjszakai műsor miatt. Az anyatej 9 hónapos kor után káros (nem felesleges! Káros!). Elismeri, hogy rendkívül gyakori, hogy a gyerekek a 3. szülinapjuk után is bepisilnek éjjel, ez akkor sem normális, hanem nevelési hibára vezethető vissza.

Komolyan, fizikai fájdalom volt olvasni. Velkey László: Gyermekeink gondozása, nevelése című könyvéről van egyébként szó.

2013. júl. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ebben meg az van, hogy 6 hónapos korban nyugodtan abbahagyhatjuk a szoptatást.
2013. júl. 8. 14:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Vmilyen Emma: Anyák könyvében azt irja h idióta lesz a gyerek ha egy éves kora után szopik.

Meg a járóka /igaz nagyméretű nem 1m2-es előnyit taglalja... Mi ez a könyv egyébként? A Velkey-féle megvan nekem is. Én ugyanis 85ben születtem és anyum anno eltette nekem emlékbe.

2013. júl. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!