Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A feleségem azt kéri, hogy...

A feleségem azt kéri, hogy köttessük el magunkat mindketten, mert így az igazságos. Jogos kérés?

Figyelt kérdés
2013. júl. 9. 13:22
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
83%
Én csak így mennék bele, vagy mind ketten vagy egyikünk sem.
2013. júl. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
73%
Én nem vállalnék be ilyen műtétet sosem. És nem is kérnék ilyesmire senkit. Mindenki a maga teste felett dönt. Nektek kell megbeszélnetek ezt. N29
2013. júl. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
80%
Tedd a szívedre a kezed! Elköttetnéd magad? A férfiak valami oknál fogva jobban óckodnak a dologtól mint a nők, gondolván, hogy ezzel elvesztik a férfiasságukat, pedig mi nők is érezhetjük úgy, hogy ezzel megszűnik valami ami nagyon fontos... A férfiak elenyésző része hajlandó ezt megtenni... A kérés jogos de gyerekes és felesleges is...
2013. júl. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
71%

Nem felesleges, ha tényleg nem szeretnétek több gyereket.

Szerintem jogos is.

2013. júl. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
39%
Ha neaggyisten történik valami a házasságotokkal? Miért kell drasztikus, végleges döntéseket hozni, mikor a jövőt nem ismerheted? Természetellenes.
2013. júl. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
76%
Én közös döntés után elköttetem magam, de eszem ágában sincs ilyent kérni a férjemtől.
2013. júl. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
62%

Párommal ugyanígy állapodtunk meg.


Őket négyüket az anyja megszülte és egyszer csak egyik pillanatról a másikra lelépett. Foglalkozott velük stb aztán Szült még két gyereket azóta nekik még az email-jeikat se olvassa el az anyjuk.

Ha ő így érzi magát és a meglévő Fiúnkat és születendő gyerekeinket biztonságban akkor legyen! De cserébe én is ezt várom el! Nem majd apuka lelép új életet kezdeni új asszonnyal új gyerekekkel és nyom egy "reset" gombot... Mint azt sokan megteszik...

Mondjuk úgy hogy így védjük a sajátjainkat! Ő is attól, hogy én tegyem azt amit az anyja és én is így érzem vele/velük szemben védelemnek.


Nekem az volna a fura ha ő erre kérne én megtenném (jogosnak érzem a félelmét mert velük is megtörtént és nem akarja, hogy ez ismétlődjön) és ő elzárkózna előle. Annyit kért hogy családon belül ez ne tudódjon ki. Engem császároztak és harmadik császár után eleve kérhetem a véglegesítést még 2 baba és így is lesz :)

Tudom, hogy ez nem garantálja azt, hogy esetleg sose megyünk szét. vagy ha szét megyünk is ugyanolyan jó apja lesz a fiúnknak (vagy születendőknek), mint most! Ez csak egy biztosíték, hogy máshova ne szórjon gyereket és én se szüljek másnak.

2013. júl. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
62%
Én ilyet nem kérnék a férjemtől. Ha én nem szeretnék több gyereket, és úgy döntök, hogy ezt a megoldást választom, akkor megcsináltatom. Ennyi. De egyébként miért kéri ezt?
2013. júl. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
55%

Eddig ezen még sosem gondolkodtam, de valóban így tűnik igazságosnak. De én biztos nem tennék ilyet, sem magammal, sem a párommal.


Sok mindentől függ persze. Főleg attól, hogy miért van erre egyáltalán szükség. Mert ha a párodnak egészségügyi problémái vannak és azért kell ezt megtenni, akkor nem gondolom, hogy neked is követned kellene.


Viszont ha az a cél, hogy ne lehessen több gyereketek, akkor tényleg jó az elgondolása. Főleg ha abból indulok ki, hogy egy esetleges vállás után más kiinduló helyzetbe kerülnétek mindketten.


Azon már gondolkodtál, hogy mi lenne, ha csak Te tennéd ezt meg Kedves Kérdező?

2013. júl. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
72%
Akit szerettem és utána elengedtem, arról nem beszélek úgy, hogy "szórja a gyerekeket máshová" stb. Tartom magunkat annyira intelligensnek, hogy ha tönkre menne a házasságunk, jót akarunk a másiknak és nem rosszat. Nem hozunk ilyen drasztikus, csonkoló döntést a testünkről. Védekezünk máshogy. Ha pedig tönkrement egy házasság és két ember különmegy, akkor is nyomnak "reset" gombot, akár lehet gyerekük természetes úton, akár nem. Ez felesleges és drasztikus. Ma már számtalan műtétet nem igénylő védekezési forma létezik, amiket kombinálni is lehet egymással. Nem tartom sem jogosnak, sem elfogadhatónak ezt. De ez az én személyes véleményem, tudom, hogy sokan élnek vele.
2013. júl. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!