Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Párom jelenleg 18éves és...

Párom jelenleg 18éves és 21éves lányai után fizet tartásdíjat. Fia 24éves amig egyetemre járt utána is fizetett -lehet nem kellett volna? Már keres az a párm volt feleségével laknak a gyerekek.

Figyelt kérdés
A lányok után hány éves korig a fizetése hány %-át kell fizetni-e.Az hogy a nagy fiú már keres befolyásol e valamit.A közös lakásból elköltözött,a nagyszobaneki lett itélve,de a volt feleség viselkedése miattnem kivitelezhető a közös használat...fordulhat bírósághoz?Mik a kilátásk?A volt feleségtől kérhető hogy a lakás törlesztést válalja át mert az ő anyagi háttere javult,a páromat meg ellehetetleníti

2013. márc. 26. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
7%
18 évesen 21 éves lánya van??
2013. márc. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10%
ezt most én sem értem :)
2013. márc. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
84%
a két lánya 18 és 21, nem a párja..
2013. márc. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

A lányok után csak addig kell tartásdíjat fizetni amíg nappali tagozaton tanulnak.

Amint abbahagyják, nem kell fizetni többé.

2013. márc. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Én úgy tudom az első szakma megszerzéséig jár a tartásdíj, ha nappalin tanulnak.
2013. márc. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%

és a fia után is jól tette, hogy fizetett, mert a törvény szerint kell is az első szakma megszerzéséig (ez nála az egyetem)


nem számít, hogy a nagyfiú keres, ezért nem csökkentik a lányok után fizetendő tartásdíjat, mert nem a gyereknek kell eltartania a testvéreit

2013. márc. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
38%

25 éves korig kell fizetni ha nappalin tanul.

Attól hogy az egyik gyerek végzett a másik kettőnek úgyanugy jár a gyt ahogy eddig.

2013. márc. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%

Amíg a lányok nappali tagozaton tanulnak, jár a tartásdíj. Ha a fia már befejezte az egyetemet és nem tanul már nappalin, nem kell utána fizetnie.

Ha a párod tudja igazolni, hogy nem lakik a nagyszobában, mert a volt felesége lehetetlenné tette, kérheti a bíróságon, hogy ezt a rész "tárgyalják" újra. Ha a lakás közös, de csak a nő használja és ezt a párod igazolni is tudja akkor van esélye. Elvileg megállapodhatnak abban is, hogy a házat eladják és mindenki megy a maga útján. Ez egy elég bonyolult dolog, mert manapság ritka, hogy egy szobát lakhatásra ítél a bíróság, hacsak nem volt köztük egy ilyen megegyezés. Járjatok utána, mert a volt feleség csúnyán hülyére veszi a párodat valószínű.

2013. márc. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!