Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi lenne az...

Szerintetek mennyi lenne az ideális szülési szabadság? (időben)

Figyelt kérdés

Tudtommal Magyarországon kívül nem igazán létezik olyan ország, ahol 3 évig otthon vannak/lehetnek a gyerekkel.

A ló másik oldala az némely országokban a 3-6 hónap. Valahol a kettő között lehet az az ideális idő, ami a gyereknek is megfelel és gazdaságilag/szociológiailag sem romboló az anyukák szempontjából.


A 3 éves gyes bevezetése idején az akkori politika ideológiát is gyártott a burkolt munkanélküliségre (jobban néznek ki a statisztikák, ha a gyerekkel otthon levők nem jelennek meg benne munkanélküliként), megmagyarázva, hogy szükséges a 3 év - míg ez sehol máshol nem működik így, mégis egészséges felnőttek lesznek az ottani gyerekekből.


Tehát a kérdés: mennyi lenne az ideális otthon töltött idő?


2013. júl. 10. 18:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
2év.
2013. júl. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

1,5 év...

Talán 3 éves korig, míg óvodás lesz fél állásra legyen lehetőség.

Jelenleg a bölcsődi és óvodai férőhelyekkel nagyon hadilábon állunk...

Tudom, hogy most is lehetgyes mellett dolgozni, ha valaki talál, de ha ez egy bevett dolog lenne, és 1,5 év után egyáltalán nem lenne gyes...stb, akkor mindenki elmenne, persze ezt a munkaltatónak is biztosítani kellene..stb...


De a 3 év tényleg sok...de szerintem manapság már nem sokan vállalják be..csak azok akik így sem úgy sem akarnak dolgozni

2013. júl. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem addig lenne ideális, amíg a baba feltétlenül az anyára szorul, pl szoptatás miatt. 1,5 évet már én is ideálisnak tartanék, de igazából nekem mindegy.

Jó dolog az, hogy egy anya 3 évig is otthon maradhat a gyerekével, az más kérdés, hogy sokan nem tehetjük ezt meg és még is a bölcsizés marad.

Valahol jó, hogy megvan ez a választási lehetőség, én azt mondom nincs is szebb egy gyerek első 3 événél (akkor még úgy fel sem fogja igazán az ember, hogy tényleg van egy gyereke, aki igazán az övé :)), ha valaki teheti és szeretne, hát felőlem maradjon otthon. :)

2013. júl. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem 1.5 év bőven elég lenne, vagy esetleg olyant, hogy egy évig csak az anya mehet gyed-re utána egy évig pedig csak az apa. Így a nők nem esnének ki annyira a munkából és szerintem a férfiaknak is jó tenne.


Szomszédban van egy nő 3 gyere született, természetesen 3 évenként most pedig gyet-en van. Így belegondolva 18 évig van gyes-en, gyet-en nem irigylem de elég abszurd.

2013. júl. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%
1-1.5 év max. Nagyon felgyorsult a világ,gyorsan változik minden,2-3 év alatt sok minden változik épp ezért,a visszailleszkedés a munkahelyre is nehezebb lehet.Én úgy gondolom,3 év alatt akaratlanul is "eltunyul" az ember agya,hiába olvas stb.Aki hosszabb ideig szeretne szoptatni,az az 1-1.5 évvel meg tudja ezt is tenni.Amúgy én azt mondom,hogy több részmunkaidős gyerekbarát időbeosztással élő munkáltató kéne és akkor megoldható lenne,hogy pl.1 év után vissza kéne menni dolgozni,és a gyerek 1.5 éves koráig igénybe lehetne ezt venni,úgy ,hogy a fizetés mellé lenne akár gyes is(kicsit magasabb összegű).Sajnos a jelenlegi bölcsödei helyzetben ez megoldhatatlan :-( Ja,és annyiban szigorítanék,hogy aki nem megy vissza 1.5 év után dolgozni min.fél évre(kötelező lenne a munkáltatónak visszavennie és ki sem rughatná mindenféle csip-csup üggyel)azt el lehetne bocsájtani.
2013. júl. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Igen, azt még hozzátenném én is, hogy 3 év még azt mondom oké, de aki direkt úgy tervez, hogy akár 10 évet is otthon tudjon ülni, az nekem is fura.

Első gyerekkel engednék 3 évet, de azt nem engedném, hogy ezzel visszaéljenek, ezt viszont nyilván nem feltétlenül lehet nyomon követni.

Én hiszek abban, hogy azért az ember 6-9 év alatt rengeteget felejt, mindezek mellett pedig problémát jelent a munkáltatójának a folyamatos pótlása.

2013. júl. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%

Mondjuk én az ilyen kérdések miatt az egész hivatásos anyaságot eltörölném.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2013. júl. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem mindenképpen 2-2,5 év, minimum.

Azon gondolkodom, aki a másfél évet mondja: engednéd a másfél éves gyerekedet, hogy más nevelje? Igaz én külföldön élek és nem fogom hagyni, hogy törökök meg jugók neveljék a másfél éves gyerekemet. Itthon maradok vele akkor is, ha kevesebb Karenz-et kapok. És nem másfél évig!

2013. júl. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
43%
Igen 8-as, még a végén rasszista lesz a sok kecseg töröktól meg jugótól. Hál istennek itt vagy te, a nevelés mintapéldája.
2013. júl. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%
Külföldön élek és a lányom első szülinapja előtt 2 nappal mentem vissza dolgozni. De ezt is csak azért tudtam ilyan sokáig húzni, mert a 35. hétig dolgoztam, majd kivettem a szabadságaim. Amúgy csak 9 hónap járna és ez onnantól számítódik, amikor befejezem a munkát. Tehát nem szüléstől. Szerintem ez rettentő kevés. A 3 év meg rettentő sok. A másfél évesemen látom, hogy már igényli a gyerekek társaságát, csak itt meg az a baj, hogy az ovik rettentő drágák. Nem tudnánk kifizetni azt, hogy heti 5 alkalommal menjen. Így megpróbáljuk beadni heti 2 alkalomra. Most én heti 2 napot dolgozom, addig a férjem van a lánnyal, és amikor ő dolgozik, akkor én.
2013. júl. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!