Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van valamiféle matrica, amit...

Van valamiféle matrica, amit fel lehet vasalni vagy hímezni sima autósülésre, ülésmagasítóra? Vagy bármilyen más megoldás?

Figyelt kérdés

Keresztlányom 3 éves, nemsokára szülinapja lesz, és akármikor kérdezem mire vágyik, azt mondja, hogy pónis ülésre. Gondoltam veszek neki, de sehol nem találok ilyet, csak hercegnőset. Pónisat egyet sem találtam. Arra gondoltam, hogy ha meg lehetne oldani valamilyen matricával, akkor egy egyszínű gyerekülést vagy ülésmagasítót vennék, és rávasalnám, vagy ráhímezném. Szerintetek ez megoldható így? Szülőket megkérdeztem, hasznos lenne az ülés (15-36kg) vagy a magasító, mert úgyis vennének nemsokára, mert most 9-25kg-s ülés van a kislánynak. Hogyan tudnám ezt kivitelezni? Minden ötletet szívesen fogadok.


Köszönöm.


2013. júl. 11. 11:51
 1/5 A kérdező kommentje:

Vagy egy jó varrónő fel tudna hímezni egy képet rá sablon minta alapján?


Segítsetek már légyszi, nagyon szeretném ezt összehozni a kis drágának.

2013. júl. 11. 12:21
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem textilfilc, vagy vasalható matrica jutott eszembe először.

De egy ügyes varrónő is megcsinálja, aztán körben ráöltitek az ülés huzatára.

Vagy vennék egy pónis pólót mondjuk, és azt kivágná-rávarrná...


De szerintem arra ügyeljetek ,hogy ne olyan helyen legyen ez a minta, ami állandóan hozzáér ha éppen használja, tehát mondjuk ne középen a fejrészen ahol dörzsölődik stb. A fejtámla kagylós oldalrészén inkább, vagy akár napellenzőt, hátsó ülésvédő huzatot is lehetne pónisat szerezni/csinálni, tudod, ami a felnőtt ülés hátulját védi, mittomén kis zsebek a kacatoknak, útközbeni játékoknak...

amúgy ha van konkrét autósülés tipus, akkor rá lehet keresni kifejezetten az utángyártott, rendelésre varrott huzatokra is.

2013. júl. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem az ugrott be, hogy az autós ülésekre lehet venni póthuzatot. Akkor azt is leehtne csinálni, hogy veszel egy jó minőségű, megbízható gyermekülést (E04 szabvány legyen mindenképp és www.adac.de német törésteszt eredményeket azért nem árt megnézni- mert a gyermek biztonsága azért fontosabb még a póniknál is :))))


A póthuzatot pedig elviszed egy olyan mindenes kis boltba, ahol tudnak géppel hímezni (pl. törölközőre szoktak) vagy ahol általában gravírozni, kulcstartót, egérpadot, lézergravírt, bögrékre fényképet tenni stb- biztosan ismered ezeket.

Leszedsz a netről egy kedves kis pónis képet (a kislány is segíthet, hogy neki mi tetszik)- elviszed nekik és 1 nap alatt megvan. Ez legalább tartós lesz, a mosást is fogja bírni és évekig megmarad.

A póthuzat azért jó, hogy ha 1 év múlva kitalálja, hogy mégsem a póni a menő, akkor ne kelljen komplett ülést cserélni :)


Szép napot:

2013. júl. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Golan Trevize ***** válasza:

Magasítót felejtsd el, ahhoz még nagyon kicsi, az majd talán 5 év múlva lesz jó, de lehet, hogy később.


E04-re nem kell figyelned (kivéve ha vateráról rendelsz valami kínai szemetet, vagy használtat veszel), mert 2007 óta tilos olyan gyermekülést forgalomba hozni az EU-ban, ami nem felel meg ennek a szabványak. (Nem minősítés, hanem szabvány.)

2013. júl. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is azt akartam írni, mint az utolsó, hogy nehogy magasítót vegyél!!! Még nagyobb gyereknek sem szabadna használni! Érdemes néhány töréstesztes videót megnézni, egy nagyobb fékezésnél is kicsúszik a gyerek feneke alól,ezáltal a visszarántáskor a biztonsági öv pont a nyakánál,kulccsontjánál húzza meg!!!

Normális gyerekülést szabad csak venni, aminek van csípő-, váll- és fejvédelme is! Az olcsó ülés törik, nulla védelmet nyújt.


Bocs az off-ért...


Egyébként a rávasalható matrica nem lenne túl tartós,mert ahogy mocorog és izzad rajta, nagyon hamar ledörzsölődne.

2013. júl. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!