Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Túl sokat kiabálok a gyerekemmel?

Túl sokat kiabálok a gyerekemmel?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves kisfiam, aki egy tündérbogyó, de sokszor ki is húzza a gyufát. Alap esetben jól bírom a gyűrődést, viszont pár hete nagyon könnyen elvesztem a türelmem, és sokszor kiabálok vele. :( Tudom hogy ez gáz, tisztában vagyok vele. hogy égetnivaló szar anya vagyok, stb. DE én szeretnék ezen a dolgon változtatni! Mindig megfogadom, hogy most nem kiabálok, de még is eldurran valamin a húr. Ma pl majdnem 2 órát kellett este altatnom, mikor kismillió dolgom volt még, és persze megint kiabáltam vele. :( segítsetek, hogyan változtassak ezen, hogy ne kiabáljak. Nem akarom még "így sem bántan" (kezet sosem emelek rá). Mindig az jár utána a fejemben, hogy biztos azt gondolja. "Anya, miért nem szeretsz?" Én nem akarom ezt! Mit csináljak?
2013. júl. 14. 22:37
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem sokkal többet ártanàl, ha sose éreztetnéd vele, hogy hol a tűrőképességed határa. Látom felnőni ismerősök gyerekeit, köztük olyanokat is, akik sose voltak helyrerakva... Hidd el, hogy nem akarsz olyan gyereket. Néha nekem is elszakad a cérna a 2,5 éves lányommal. Már ilyen kicsinek is okosak: ha nem érti mi bajom van (mert épp nekem van rossz napom / pillanatom,) akkor mondja, h ne kiabálj, vagy mi a baj kicsim (ettől elszáll minden méreg). Ugyanakkor azt is tudja, mikor az idegeimet húzza, és emelkedik a hangsúly, akkor ideje abbahagyni. Gondolom te sem lila fejjel tajtékozva üvöltesz minden apróságért :).
2013. júl. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Egyrészt pont ekkora a fiam, és én is tündérbogyónak becézem. Másrészt megértelek, nálam ez rossz anyai minta miatt van. Namost én azt szoktam csinálni, hogy ha érzem hogy elönt a düh, akkor erre gondolok: "nem leszek olyan, mint az anyám". A másik pedig, amit még a terhesség alatt memorizáltam és nagyon bevált: "nem azért csinálja, hogy engem kiborítson, hanem mert valami baja van, ez is elmúlik". Ő a második gyerekem és sokkal jobban kezelem ezt a dolgot, mint az elsőnél. Próbáld meg! Szóval ha rájössz, hogy miért kiabálsz, és helyette inkább suttogsz neki, amikor kiabálni szeretnél, az már siker.
2013. júl. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Ja és az elsővel is egyetértek majdnem teljesen.
2013. júl. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! 2 éves a fiam és én is szoktam kiabálni, de szerintem nem létezik olyan anya, akinek annyi türelme lenne hogy soha, de soha nem emeli fel a hangját a dackorszakos gyerekére. És én sem vagyok abban biztos, hogy az a követendő példa, ha csak csendben egy nem szabaddal továbblépünk a csibészségeken, az én fiam általában egy csendes nem szabadból nem mindig szokott érteni.
2013. júl. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
AZ egyik hátsó szomszédom állandóan üvölt a gyerekével. Ez már több éve megy. Figyelem, hogy a gyerek csak azt tanulta meg, hogy ez a minta. A gyerek is vissza üvölt. "Anya, gyere ide!" Anya: "Nem megyek." Ahelyett, hogy azt mondta volna a h@lye anya, hogy " Most nem tudok menni kisfiam, mert teregetek."
2013. júl. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyilván nem ilyen dolgok miatt kiabál a kérdező kedves utolsó.....
2013. júl. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!