Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jól tettem, hogy háziorvost...

Jól tettem, hogy háziorvost váltottam?

Figyelt kérdés

5 hónapos lányomat jelenleg csak anyatejjel táplálom. Születési súlya 3290 gramm volt, most 5540 gramm. 3 és 4 hónapos kora között nem hízott semmit sem, ezért a háziorvosunk tápszert akart felírni pótlásként. Én ezt visszautasítottam, hiszen elegendő tejem van, szoptatás után még marad is a melleimben. A probléma az, hogy a lányom nem eszi meg az "előírás" szerinti 140-160 grammot, csak 100-at. Végül annyiban maradtunk, hogy adjak neki sűrűbben enni, és 3 hét múlva menjünk vissza.

Tegnap letelt a 3 hét. Mérés után kiderült, hogy a lányom 3 hét alatt 300 grammot hízott és 2 cm-t nőtt. Én szinte földöntúli boldogsággal mentem be az orvoshoz, hogy végre elkezdődött a hízás, de az orvos szavai sajnos elvették a jókedvemet. Szerinte ez a hízás kevés, a gyerek alultáplált, mindenképpen szükséges lenne tápszeres pótlást adni. Miután én ismételten visszautasítottam ezt, mondván, hogy a gyerek kiegyensúlyozott, és mivel eddig 2 hónap alatt semennyit sem hízott, most pedig 3 hét alatt 300 grammot is magára szedett, úgy gondolom, hogy kezdésnek nem rossz. Erre az orvos kiabálva közölte, hogy akkor a továbbiakban azt csinálok amit akarok, de 2 hét múlva jöjjünk vissza és akkor a lányomnak már minimum 5800 grammnak kell lennie, mert ez az előírt (!) minimum súlygyarapodás. Mivel ekkor már a sírás határán voltam ezért szó nélkül kijöttem. Egyszerüen nem akarom elhinni, hogy tényleg "éhezik" a gyerekem (szinte soha nem sír, az éjszakákat teljesen végigalussza).

Mivel az elmúlt 3 hetem is folyamatos stresszben telt, hogy vajon eleget hízik-e a lányom, ezért úgy döntöttem, hogy 2 hét múlva már nem oda viszem vissza a lányomat. Még aznap délután felkerestem egy másik háziorvost és szerencsére kiderült, hogy a lányom egyátalán nem alultáplált :-)


Úgy érzem jól döntöttem, hogy váltottam, de érdekelne más kívülálónak a véleménye is. Ti hogy látjátok a helyzetet?


2009. okt. 20. 17:52
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Persze, hogy jól döntöttél! Még ha az előző doki jót is akart, akkor sem ilyen formában kéne mindezt előadnia! Függetlenül attól, hogy én ezt az egész kérdést máshogy kezeltem anno, ez a doki akkor is szánalmas. Biztos ért ahhoz, amit csinál valamelyest, de ezt nagyon nem így kéne... Különben én meg pont fordított helyzetben voltam, az én gyerekem nem akart szopni, tejem is alig volt, és már sírva könyörögtem az orvosnak tápszerért, de az meg csak azt hajtogatta, hogy nem vagyok elég kitartó (2 hónapon át), így én is váltottam, olyanra, aki figyelembe veszi, hogy én mit hogy gondolok. Szerintem ugyanis az a legfontosabb egy gyerekorvosnál, hogy az anyuka álláspontját is figyelembe vegye.
2009. okt. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

Biztos pénzt kap a felírt tápszermennyiség után a gyártótól.

Az én lányom 3,95 kilóval született, 7 hónaposan 7,5 kiló és nem nézi a grafikonokat.

6 hónapig csak anyatejet kapott.

2009. okt. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
76%
Szerintem is jól döntöttél!!! :)
2009. okt. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Szia!

Mindenképpen jól döntöttél! Olyan orvost kell választani akinek adsz a szavára, és megbízol benne! A te esetedben az orvos stílusa sem volt megfelelő.

Ugyanakkor azt is gondold át megnyugodva, hogy a gyermeked valóban nem éri el az ilyen korban szokásos súlyt. Olyan hónap is volt, hogy egyáltalán nem gyarapodott. Az orvos nem akart feltétlenül rosszat, csak nem jó irányból közelítette meg a dolgokat.

Az anyatej a legjobb táplálék a babának, de ha nem sikerül elérni vele a minimálisan elvárt gyarapodást, akkor szabad segítséghez nyúlni. Ilyen korú manónál már el lehet kezdeni a hozzátáplálást is. A gyümölcsök fogyasztásától lehet hogy az étvágya is nőne, és lehet hozzá keverni kalóriadús pépet is.

2009. okt. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Az utolsó válaszolóval értek egyet.

Lehet, hogy tényleg át kéne gondolnod. 5 hónapos babának tényleg kevés a 3 hét alatt 30 dkg, főleg úgy, hogy előtte nem is hízott semmit.

Ettől függetlenül jól tetted, hogy orvost váltottál, mert ez a stílus semmilyen helyzetben nem megengedett.

2009. okt. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem jól tetted hogy orvost váltottál, de azért semmiképpen nem javasolt hogy mindenképp elutasítsd az orvos mondanivalóját.

Ha ellenzed a tápszert (amiért megértelek) az nem baj, de azért ettől függetlenül tényleg fontos a gyarapodás.

Azt mondják a babák 6 hós korukra megduplázzák születési súlyukat. Ezt vedd alapul,és ehez képest nézd meg mennyit hízott majd ha oda értek. Valószínűleg nem alultáplált, akkro annak más tünetei is lennének, mint ahogy te is melíted levertség, rossz alvás,stb... de azért tényleg fontos a gyarapodás.

2009. okt. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

Rövid leszek: jól tetted, hogy orvost váltottál! :)

És csak nyugi, nehogy a stressz a tej rovására menjen! :)

2009. okt. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

"6 hós korukra megduplázzák születési súlyukat"

4,4 kilós fiam és 3,95 kilós lányom sem duplázott.

2009. okt. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

Szia, teljesen egyetértek veled.

Mi is úgyanilyen helyzetben vátottunk 1 éve, mert a lányom 4450 grammal született és félévésen "csak" 6800gramm volt.

Mi dokink is ilyen téren tápszer párti volt, hiába mondtam, hogy ne magyarázza be nekem, hogy az én lányomnak most 9 kilósnak kéne lennie!!!

A mostani dokival teljesen meg vagyok elégedve, megbízom benne, mert ha valamit nem értek, akkor elmagyarázza, és észérvekkel alátámasztja, nem csak azt monja, hogy azért mert neki diplomája van az úgy van.

A lányom most másfél éves 11 kiló és teljesen kiegyensúlyozott, normálisan fejlődő baba.


Anno én is sokat töprengtem, hogy lehet, hogy tényleg a volot dokinknak van igaza, de idővel ez a kétség elmúlt. És amióta én nem szorongok a doki előtt, azóta a lányom sem fél az orvostól.

2009. okt. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, örülök, hogy szerintetek is igazam volt.
2009. okt. 21. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!