Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnád a lányodnak ezeket a...

Adnád a lányodnak ezeket a "különleges" neveket?

Figyelt kérdés

Ha nem, miért nem? Melyik a legvállalhatatlanabb? Melyik a legszebb?


Adala, Adina, Ariadné, Ariana, Bara, Cezarin, Dalla, Ékes, Glória, Héla, Heléna, Jana, Kalliopé, Lilit, Lizandra, Mályva, Marietta, Verona, Árven, Véda, Niké, Geszte



2013. júl. 18. 19:24
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
67%

Adala ---Ez ilyen "kanalas" meg "hullámzó név, nem adnám, még Adélt, Adelaidát, és az ezekhez hasonókat se; ebből amúgy amit írtam az Adelaida még nem olyan rossz:):) Többivel sincs bajom, ebből a 3-ból egyiket se adnám:$:):)


Adina - Ez hangzásra nem rossz; de picit ilyen "elrontott"(rosszul leírt) Edinának tűnik. Amúgy ezek nem rossz nevek, tényleg szépek, márhogy az Adina is, de helyette inkább Edinát választanék:)


Ariadné - hát ez ilyen "istennős" hangzású, nekem ez kicsit "erőltetett", ilyen "menőzős" névnek tűnik, nem adnám, hangzásra se a legszebb:S


Bara - Nem adnám, ez túl snassz, Barbara viszont nagyon szép név, azt adnám.


Cezarin - 1.túl cifra, 2. nem tetszik hangzásra----> nem adnám


Dalla - Háttöö... a Dallas-sorozat jut az eszembe; meg túl hát nem tudom, talán túl népies, mintha dalolászik helyett valaki azt mondaná, hogy "dalola":):) Dalma nevet viszont adnék, az nagyon szép, de csak ha már a mégszebbeket előttem, akkor adnám; de ez tényleg szép:)


Ékes - Hát ez... Ez olyan tulajdonság, ez nem igazán névnek való szerintem. Mondjuk így belegondolva hangzásra nem rossz, de így, hogy ez közben egy tulajdonság/jelző, nem adnám.


Glória - Ez nagyon gyönyörűséges, ezt adnám.


Héla... Hát inkább Hella vagy Helga akkor; Hella olyan nem annyira jó; Helga pedig szép, csak túlzottan "ragyog"---- úgyhogy ebből az utóbbi 3-ból egyiket se adnám talán, de amúgy a Helga nagyon tetszik, de inkább külföldi gyereknek állna jól, ez is magyarnak olyan kicsit "menőzős", mondjuk kevésbé, mint az Ariadné, ami meg nem is tetszik. De végülis a Helga az tényleg egy gyönyörű név.


Heléna - túl előkelős hangzású, nem adnám, de nagyon szép.


Jana--- Hát ez nekem a víz, de hangzásra szép, de túl egyszerű is, de tényleg szép, mégsem adnám, vannak még ennél is szebbek; mint a Dalmánál:)


Kalliopé - karalábé és káposzta jutnak róla eszembe ,meg karfiol, ---a káposzta savanyú lében úszva ilyen levelek--- hangzásra se szép, és ez is ilyen istennős név, ezt se adnám tutira.


Lilit ----Hát ha ezt így tével a végén is gondolod, még akkor se:$ Lili ez ilyen becézős kis cukimuki név, meg Kitti meg Fanni, hát ilyeneket tuti nem. Lilla nevet oké, ha valaki azt adja a gyerekének, végülis szép; de vannak milliószor szebbek nála, úgyhogy azt se adnám, ilyenekből Liliána tetszik, de az is kicsit ilyen "menőzős", de egyébként gyönyörű név, de azt se adnám


Lizandra - Lizard és szalamandra jutnak róla eszembe, egy hüllőt képzelek magam elé, meg túl cifra is, nem adnám.


Mályva - Ez olyan kis semmilyen név, nem adnám, nem is hangzik szépen, kicsit öreges is hangzásra, hát ez nem a legjobb név:S


Marietta--- Ez szép név, de ennél is vannak sokkal szebbek:) "Mari" az elején amúgy nem annyira jön be, viszont ez szép név, ha elfogyott az a jó sok mégszebb, akkor adnám:)


Verona -Ez egy hely a Rómeó és Júliában; nem adnám se Vera, se Veronika formában.


Ez a LOTR-ban az egyik tündér:) Amúgy szép név, de mivel szereplő egy filmben, nem nevezném így a manómat, de egyébként nagyon szép. Hát most így belegondoltam, lehet az árva szóra is asszociálni belőle, ha így vesszük, így nem olyan szép, de attól még szép:)


Véda - Hát ezt nem adnám; a "véd" szó fura is névben, meg ez az egész fura és még túl egyszerű is.


Niké - Ez is ilyen istennős név, és a Nikolett és a Niki, meg a Nikoletta sem tetszik; nem adnám. Amúgy is túl egyszerű Nikolett(a)ként, Nikéként meg túl "menőzős" ez is. Nem tetszik egyik sem, nem hát na!!:D


Geszte - Geszti Péterre és a gesztenyére asszociálok:) Mind a kettőt szeretem, de nem adnám, hát milyen név ez?:):) Még Gesztenye formában egyébként szépen hangzik, de ez se annyira név; de még el lehet gondolkodni rajta, ha az összes leggyönyörűbb név kifogyott:)


Ja és bocsi, ha megbántanék valakit!!:)

2013. júl. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
*az a smiley nem kell a végére, szóval tényleg bocsi, ha vkit megbántottam volna
2013. júl. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
85%
Hát ha Vég a vezetéknév akkor a Véda tutira kiesik.Vég Véda szerintem nem túl nyerő összeállítás. Viszont Vég Ariadné valami szuper.Szép és különleges. A két é betű miatt nagyon szépen cseng.:)
2013. júl. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%

Én az Ariana mellett vagyok.. szerintem igazán különleges

Majd írd meg melyiknél maradtatok

2013. júl. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
Nekem ezek közül a Verona és a Marietta tetszik.
2013. júl. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%
11. vagyok megin, Ariana fölött elsiklottam!Tetszik, nagyon szép név!!:) De még annál is vannak sokkal szebbek, de ez is gyönyörű!!!!:)
2013. júl. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Heléna :)
2013. júl. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
41%

Legszebb: Heléna, Glória, Lizandra, Marietta

Ami miatt nem:

- Adala - Kinek a dala?

- Adina - inkább Edina

- Ariadné - Ariad felesége

- Ariana - kicsiként még elmegy, mint ari Anna

- Árven - inkább Ervin

- Bara - Miért nem Jobra? (szándékos az egy 'b'), Barbara inkább

- Cezarin - magyartalan "Mandarin"

- Dalla - jó, hogy nem már Dallas

- Ékes - vezetéknévként talán

- Héla - vagy inkább Hélo --> amikor rászólok valakire

- Jana - minek reklámozni az italt

- Kalliopé - meg a Skála Kópé

- Lilit - a "t" végződés miatt

- Mályva - meg a Cukor

- Verona - és a többi olasz város

- Véda - de mi van, ha nem

- Niké - kínai Nike

- Geszte - nye

2013. júl. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az Ariana és a Heléna tetszik a legjobban.:)
2013. júl. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
84%
Ariana, Heléna, Jana nevek tetszenek.
2013. júl. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!