Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért bántanak a "barátnőim",...

Miért bántanak a "barátnőim", mert dolgozok a kisbabám mellett? Szerintetek is elhanyagolom ezzel?

Figyelt kérdés

Két gyerekünk van, 4 és 1 évesek. A nagy után visszamentem dolgozni, kirúgtak, nem sokkal később spirál mellett terhes lettem. Úgy döntöttünk, megtartjuk, bár anyagilag sajnos nem álltunk jól, én csak gyest kapok ugye.


Nagymamám jár egy nyugdíjasklubba, ott körbekérdezett és sokan mondták, hogy jól jönne nekik egy kis segítség. Így eljárok takarítani, bevásárolok, főzök.


Sokan mondják, hogy ez így nem helyes, ez a 2-3 év a gyereké, nem jó neki hogy idegenekhez hurcibálom magammal és hogy alig foglalkozok vele.

Van rendes napirendünk, napi 3-4 óráról van szó kb.


Szerintetek is rosszat teszek neki ezzel? Játszunk itthon, járunk játszótérre, este együtt vagyunk 4esben is.


2013. júl. 19. 10:35
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem és ne is vedd ezeket fel, én is jártam pár órát és nekem is jót tett. Nálunk inkább irigykedtek, hogy ilyen munkám van, hogy csak napi 1-2 óra és ki tudok kicsit kapcsolni.
2013. júl. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem napi 3-4 óra az sok. De te tudod.
2013. júl. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint azt gondolom, hogy ha anyagilag az anyukának is el kell mennie gyes mellett dolgozni, akkor menjen. Akik megszólnak ezért, nyilván nem adják oda a saját zsebükből azt a plusz pénzt, hogy otthon maradhass és meglegyen mindenetek.

3-4 óra, nem a világ vége. Gondolom a többi részét a napnak együtt töltitek.

Nem kell másokkal foglalkozni. Még ők is kerülhetnek ilyen helyzetbe.

2013. júl. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%
Ne törődj mások véleményével. Ha nektek ez jó így, és tényleg úgy látod, hogy a gyereknek sincs problémája emiatt, akkor csináld így. Te látod igazán, hogy mi jó nektek. A gyereknek is fontos, hogy az anyukája jól érezze magát. A "barátaid" meg törődjenek a saját dolgukkal.
2013. júl. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
Akkor is együtt vagyunk: nézi ahogy főzök, jön velem boltba majd takarítani. Visszük a játékait, könyveit, néha már "segít" törölgetni.
2013. júl. 19. 10:46
 6/42 anonim ***** válasza:
100%
nem mindegy ki mit mond? bár nekem lenne munkám...
2013. júl. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:
Nem éppen ettől érzem jól magam, de kell a pénz olyan luxusdolgokra mint hús, gyümölcs, cipő :-(
2013. júl. 19. 10:50
 8/42 anonim ***** válasza:
100%

Nem attól lesz jó anya valaki, hogy egész nap egymást bámulják a gyerekkel és közben a pokolba kívánja az egészet.

Hanem az, hogy mennyi minőségi időt tölt vele.

Ha még viszed is magaddal, akkor ráadásul ugyanúgy ott vagy vele, és igen, a munka is "kimozdulás", ami abszolút jót tesz egy anyának.

Másnak meg semmi köze ahhoz, hogy mit csinálsz, főleg ha nem bántod, nem hanyagolod el a gyerekeidet.

2013. júl. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim válasza:
100%
Kinek mi köze van hozzá,hogy mit csinálsz? Az mennyivel jobb mikor anyuka nem tehetné meg,de otthon van a gyerekkel és létminimum alatt élnek mondván a gyerekkel töltött idő a legfontosabb igaz,hogy nem telik normális dolgokra,de legalább 24 órában a gyerekkel van. Ezt most csak azért írtam,mert sajnos van ilyen ismerősöm.
2013. júl. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem hanyagolod el.Nekem a kislányom 14 hós korában kellett visszamennem dolgozni,12 órás munkarendbe. Választhattam vagy eszünk, vagy szépen együtt vagyunk egész nap,de pénz nélkül.
2013. júl. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!