Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy az...

Mit gondoltok arról, hogy az apukák is mehetnének szülői szabadságra, mint az anyukák?

Figyelt kérdés

Így az anyukáknak nincs olyan nagy kiesése,könnyebben tudnak a x év után visszailleszkedni a munka világába,tudnak felváltva dolgozni a szülők,az anya is tud karriert építeni,és a baba is jobban megismeri az apját is,hiszen az apák csak délután-este érnek haza,max. a fürdetés idejére.Anyagilag is kedvező,hiszen több pénz jön a házhoz.


Szerintetek mi lehet még pozitív illetve negatív előny?



#szülő-apa
2013. júl. 22. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

most pontosan mire gondolsz?

gyedre, gyesre? mert arra apukák is mehetnek, nem is egy apukát ismerek aki otthon van a 2-3 évessel gyesen

2013. júl. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez inkább pozitív.
2013. júl. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem nagyon tudom,nyelvvizsga témát dolgozok ki ezzel :D Még nem vagyok nagykorú,nem vagyok jártas a témában,nem tudom,mi a különbség a gyed és gyes között,de nem is ez a lényeg.


Ha most nem vesszük azt,amit a kérdés alá írtam,akkor lehet valami hátrány abból,hogy az apa is otthon marad?Mondjuk a munkahelyén,vagy valami?

2013. júl. 22. 13:46
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Ha az apa otthon marad, és anya is, akkor senki nem dolgozik, éhen hal a család:) A gyes az, ha nem dolgoztál, akkor jár, a gyed pedig, ha igen. Apa elmehet gyed-re, de ez csak a fizetés egy része, és csak az egyik szülő mehet el gyed-re. Ha apa gyed-en van, akkor anya nem kaphat már se gyed-et se gyes-t. Ha apának fizetnék a szabadságot, akkor jó lenne. Mert jelenleg a gyermek születése után 5 napot otthon lehet, ezt fizetik, és még évente kap 2 nap pótszabadságot. Ennyi.
2013. júl. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A szülési szabadságot nem véletlenül hívják így, az a rendeltetése, hogy az anyuka kipihenje a megterhelést, és az első, nagyon intenzív időszakot a gyerekkel tölthesse, mert enélkül nehezen megoldható pl. a szoptatás. Ez Magyarországon 6 hónap, és amennyire tudom, az apuka nem veheti igénybe. Ha ő marad otthon, más ellátást kap, (gyedet) ami kevesebb pénzzel jár. Az utána következő időszakban viszont mindenképp jó lehet, ha ő is otthon tölt valamennyi időt a gyerekkel, mert egy idő után már a baba sem szopik egész nap, az összes többit pedig ő is el tudja végezni, és ez hosszú távon jó neki is és a gyereknek is.
2013. júl. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oks,köszi :)
2013. júl. 24. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!