Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon rosszul evő gyermek...

Nagyon rosszul evő gyermek (ek) et nevelő anyukákhoz olyan kérdésem volna, hogy mennyit eszik a picitek nagyátlagban, milyen evési problémával küzdötök és milyen megoldásokat találtatok étvágytalanságra?

Figyelt kérdés
Nagyobbik 2,5 éves, a pici 19 hós, krónikusan étvágytalanok és nehezen gyarapodók, voltunk már különböző vizsgálatokon is, papír van róluk, hogy genetikailag ilyenek - apai ágról örökölték - mégis szeretnék minnél többmindent megtenni azért, hogy egyenek.
2013. júl. 23. 16:16
 1/6 anonim ***** válasza:
a lányom is keveset evett nagyon,bár a gyümölcsöket falta.Nekünk a bölcsi hozta meg az áttörést.
2013. júl. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos tanácsot nem tudok adni, mert én is ebben a helyzetben vagyok, csak leírom, hogy nálunk milyen a helyzet. Az én kisfiam 20 hónapos, és iszonyúan keveset eszik, szerencsére nem válogatós, megeszik mindent, ezzel nincs baj, csak nagyon keveset. Reggelire kb 1,5 dl kakaót, meg 1-2 falat kenyeret feltéttel, tízóraira semmit nem kér, ebédre jó esetben egy fél babatányérnyi főtt ételt, de sokszor inkább csak pár falatot ebből is. Uzsonnára egy pohár joghurtot vagy gyümölcsöt, a joghurtot imádja. Vacsira meg kb 1,5 dl tejet vagy kakaót meg nagy néha 1-2 falat kenyeret feltéttel. És kész, ennyit eszik meg egész nap. Fogalmam sincs, mit tudnék csinálni, hogy többet egyen. 20 hónaposan 80 cm és 10 kg ruhástól, mindenestől.
2013. júl. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, utolsó neked pedig a komplett étrendet, nekem nagyjából ugyanilyeneket és ugyanennyit esznek, van azért kivétel: bundáskenyeret szoktak meg zsíros kenyeret, ha ketten egyszerre egy fél karéj kenyeret, összeteszem a kezem, de ez a max., a kicsi eszi a gyümölcsöt, tápszert napjában 3x kapnak, a 2 és fél évesemet már szeretném leszoktatni róla, de nem lehet, igényli.A pici még szopik, sokat, napjában vagy 6x.Főzeléket egyáltalán nem, frissen sülteket, szóval bundázott kajákat esetleg + sült krumplit, teljesen vegyes az étrendjük.Tulképp a gondom nem is ezzel van, hiszen már orvos is látta őket, apjuk és az egész családja abszolut soványak, majdhogynem kórosan, "hirhedt" rosszevők voltak világéletükben a férjem testvérei is, anyósom a bizonyíték rá, ő is anno ennyit "szenvedett" velük.Mikor elmondtam a gasztroenterológusnak, rá is írta a papírra, hogy családi örökletes tulajdonság, az endokrinológus pedig csak megerősítette.Viszont a tanácsadások....háziorvost már váltottam, nem ezért, de ez is közrejátszott, de a védőnő!!Az maradt.A sajátunkkal nem találkozunk, mert a tanácsadások alkalmával ugye az új orvoshoz megyünk és az ottani védőnő lát el minket;eddig rendes volt, de rájöttem, tök kéétszínű, a múltkor majdhogynem letámadott, miért nem esznek mennyiséget a gyerekek??!!!Az asszisztensnő, akit eddig szintén jófejnek tartottam, nem akart megbántani, de beszólt, hogy épp, hogy éhen nem halnak...Majdnem mondtam, hogy bocs, de nem a 3.világban élünk, hogy súlyos alultápláltságról legyen szó...Bocsi, hogy leírom, de kiváncsi vagyok egyúttal rá, hogy ti hogy álltok ezzel a kérdéssel, titeket is "cseszegetni" szoktak?
2013. júl. 23. 17:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is voltam már az orvosunknál ezzel a problémával, de akkor azt mondta, hogy egyelőre ő nem lát akkora problémát, nem kell még elvinnem kivizsgáltatni, mert az alsó súlyhatárban még éppen benne van. De most el fogok menni ezzel a dologgal újra, hogy vagy adjon valami tanácsot vagy valami étvágynövelőt vagy küldjön el kivizsgálásra, mert engem idegesít, hogy csak ennyiket eszik. Nálunk nincs védőnő, külföldön élünk, itt nincs ilyen, mint otthon, hogy védönö, csak a háziorvos van, akihez az egész család tartozik, szóval ő gyerekorvos is egyben. Egyébként megbízok a véleményében, mert nagyon meg vagyok vele elégedve, eddig mindig maximálisan körültekintő, alapos, lelkiismeretes munkát végzett, szakmailag is érti a dolgát és emberileg is egy nagyon kedves, közvetlen nő.
2013. júl. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, és szerencséd van, illetve a külföldi országban élőknek, ahol nincs ekkora "hagyománya" a védőnőknek, mint itthon, én, mióta megvannak a gyerekek, csak szívok miattuk, illetve ha nem közvetve ők szerepelnek egy-egy dologban, akkor is az egész maszlag tőlük indul ki mindig, de épkézláb tanácsadással nem tudnak szolgálni, semmivel, ez az "új" - csak területileg nem hozzá tartozunk - tiltólistára tette az almalevet meg mindenféle gyümölcslevet, mondván, attól nincs étvágyuk, mert eltelnek vele, igyanak vizet.Na, gyermekeim inkább nem ittak, mikor vizes cumisüveget dugtam az orruk alá.Aztán: ne egyenek hüvelyeseket, a borsót kivéve, egyik nap lencselevest csináltam daragaluskával, úgy rácsavarodtak, mint annak a rendje, na...ők ilyen gyerekek, és még olyanok, hogy nem bírnak megmaradni ülve, mikor esznek, őket nem lehet leszögezni az etetőszékükbe, mert inkább nem esznek - tudom, a makacságukkal is vannak problémák, de ez hosszú, hogy miért nem nevelem őket olyan hű, de következetesen, megvan az oka; nagyobbik lányom súlyos oxigénhiánnyal született, mentális fejlődése sajna nagyon lassú, se járni, se beszélni nem tud 2,5 évesen...szóval örülök, ha "rosszalkodik" és makacskodik, mert az azt jelenti, hogy beindul nála lassacskán az agyának azon perifériájának a fejlődése, amely az olyan ingereket dolgozza fel, amik a külvilágból érik és az AKARAT mint olyan, a neurológus is mindig azt kérdezi először, hogy hogyan fejezi ki éppen az akaratát...dehát ezt nem érti egyik se, persze, mert nem volt soha beteg gyerekük, akinél, már bocsánat, ezt kellene egyszer majd beszólni, teljesen jogosan, hogy az a legkisebb gond, hogy nem ül meg evés közben és hogy alig-alig eszik..mert ez így van. na, de eredeti téma: semmire nem kellenek az itteni védőnők, mert amikor kell a segítségük, semmit nem tesznek, amikor meg felesleges a sopánkodásuk, akkor meg rögtön képbe vannak.Ez az "új" is, először nem szajkózta a véleményét, én hülye meg azt hittem, ennyire empatikus, megértő stb.erre a nagy l..pikulát.Nem baj, nem járunk sűrűn már úgyse tanácsadásokra, értünk ugyan fel nem veszik a fejkvóta-pénzt / alkalom, az biztos. :)
2013. júl. 24. 17:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, kérdező, ez tényleg mázli, hogy itt nincs védőnő, egy gonddal kevesebb. Anno, 7 éve, mikor a nagyobbik fiamat szültem, akkor még otthon laktunk és állandóan kiakasztott a védőnőnk a hülyeségeivel. Emlékszem, még az első 1-2 hétben, mikor jött hozzánk, a kisfiam egy vékony kis rövidujjú bodyba volt öltöztetve, nyáron született, úgyhogy volt vagy 40 fokos hőség éppen, és elkezdett okítani, hogy ez a gyerek nincs rendesen felöltöztetve, kinyittata velem a ruhás szekrényt, kivett egy hosszúujjú rugdalódzót és még azt ráadta a body tetejére. Másnap még melegebb volt, nem is adtam rá semmit, csak a pelenkát, aznap jött a gyerekorvosunk megnézni a picit, és úgy nyitottam neki kaput, hogy a kezemben volt a baba, az volt a dokinak az első szava, hogy milyen jó látni, hogy végre egy normálisan gondolkodó anyuka, aki nem öltözteti agyon azt a szegény gyereket ilyen kánikulában, szóval ennyit a védőnő okos megnyilvánulásáról. De visszatérve az eredeti témához, szerencsére a kisebbik fiam eszik szépen a székében ülve, sőt, mindig ő készíti oda magának a széket, mikor evésre kerül a sor, még akkor is amikor pl látja, hogy én felbontok magamnak egy jégkrémet és valahol leülök megenni és hozza rögtön utánam a székét, mert tudja, hogy szokott belőle kapni egy picit ( a nagyobbikat nem írom, mert 7 évesen már egyértelmű, hogy ülve eszik az asztalnál, bár kicsi korában sem volt vele se ilyen probléma, hogy nem akart volna ülve enni ). De ebben igazad van, hogy nem veszed ezt annyira szigorúan, mert ilyen helyzetben tényleg annak örül az ember, hogy legalább eszik, még ha járkál is közben, de inkább, minthogy ne egyen. A 19 hósod mekkora magasságra és súlyra? Fiú vagy lány?
2013. júl. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!