Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is kicsit túlzásba...

Szerintetek is kicsit túlzásba esik a barátnőm ezzel a sok programmal? Kell ez egy nem egészen 2 éves gyereknek?

Figyelt kérdés

Szinte minden nap mennek valahová, hétközben is: játszóházak, strand, állatkertbe majdnem minden héten, kirándulás, Városligetben csónakázás, trambulin. Tényleg majdnem minden nap.


Nem felesleges ez? Jó ez a gyereknek?


2013. júl. 23. 17:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Neked mi közöd van hozzá? Miért nem tőle kérdezed? Ha megteheti miért ne? Savanyú a szőlő.... A gyerek majd jelzi ha sok lesz neki.
2013. júl. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Mi is ezt csináljuk :) 2 és 3 évesek a gyerekek. Az 5 napból 4et biztos nem itthon töltünk, hétvégéken is kimozdulunk általában négyesben. A gyereknek az a jó, amibe belenő. Engem is így neveltek, férjemet is, ilyenek vagyunk. Van olyan ismerősöm akinek az a szórakozás ha 7 napból 6ot otthon van, míg nekünk fordítva. Hidd el egy gyerek jelzi valamilyen módon ha valamiből sok neki :)
2013. júl. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Egyrészt ugye ebben az apa nem vesz részt, márpedig az ilyen nagy programokon szerintem legyen ott az egész család.


Másrészt emiatt már szinte nem is tudunk találkozni, mert mindig mennek valahová.

2013. júl. 23. 17:15
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Egy-egy alkalommal te is elmehetsz nem kell otthon ülni egész nap.
2013. júl. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Gondolom az apa dolgozik. Nálunk is így van. Én is tudom, hogy milyen jó dolgom van, csak gyerekezni és házimunkát végezni kell, mellette van idő csatangolni. De úgy vagyok vele egyszer van Budán kutyavásár, még egyszer ilyen laza éveim nem lesznek, attól hogy a férjemnek dolgozni kell mi még nem fogunk két fal között besavanyodni. Ő is úgy van vele, hogy persze menjünk, ne üljünk otthon. Nem sajnálja, max kicsit irigyli :) Persze jobb lenne ha mindenhová együtt tudnánk menni, de ez van.

Miért nem mész amúgy velük, ha annyira találkozni akarsz? Én sem mindig egyedül megyek velük, jó ha van felnőtt társaság. Pl. felhoztad az állatkertet éppen múlt héten jött el egy régi, amúgy gyerektelen barátnőm velünk és ő is jól szórakozott. Ha egyedül akarsz vele találkozni akkor úgysem akkor fog amikor a gyerekeivel van, hanem este amikor a férj/nagyi tud rá vigyázni. Ha meg napközben akarsz nem tudom miért gond az hogy nem otthon ültök hanem egy parkban.

2013. júl. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nekem két gyerekem van, a nagy 2,5 éves, a kicsi 9 hónapos: Én nem nagyon tudok kimozdulni velük.
2013. júl. 23. 17:30
 7/11 anonim ***** válasza:

inkább nem akarsz :)

2 ekkora korú gyerekkel simán el lehet menni.


mi is megyünk minden nap valahova, na nem nagy programokra, mert ahhoz csórók vagyunk, de minden nap kimozdulunk.

pancsolunk, kirándulunk, sétálunk, játszóterezünk....

és mi mindig egyedül megyünk a gyerekkel, mert ha férjem dolgozik akkor ketten megyünk, ha nem dolgozik akkor meg én dolgozom, így ketten mennek.

vasárnap pl. egész nap biciklis kirándulásra mentek, én hétfőn és ma pancsolni vittem el, tegnap csak délután, ma nemrég értünk haza, ettünk, pihentünk, majd jött apa és már mentek is a környéken csavarogni, én meg állok neki melózni :)


nem kell, hogy te is menj minden nap valahova a gyerekeiddel, de ne azt mond, hogy te nem tudsz, hanem te nem ilyen vagy, ti otthonülők vagytok. egyik se normális vagy nem normális, kinek mi esik jól.

én nem tudnék egész nap otthon ülni, gyerekem is már reggel be van sózva, hogy ma mit csinálunk, nekünk meg ez a jó

2013. júl. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem 13 hónap van a gyerekeim között, szóval tudom milyen két kicsivel :) Mégis mentünk már az elejétől fogva sétálni stb. Ez tényleg mentalitás függő.

Egyébként nem megbántani akarlak, de ha annyira akarna találkozni veled akkor lenne rá ideje, ha egyébként a többi programra van, lehetne az néha, hogy leugrik hozzád egy órára.

2013. júl. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Játszótérre mi is járunk, az közel van.


Jönnek néha, de most megsértődött hogy mindig ők jönnek, szerinte néha mi is mehetnénk. Szerintem meg ő könnyebben mozdul 1 gyerekkel, mint én kettővel, igazán megérthetné. Eddig jó volt neki így, most nem jó?


Fizetős programra pedig azért nem megyünk, mert csak ritkán engedhetjük meg magunknak, akkor pedig a férjemmel megyünk.

2013. júl. 23. 17:54
 10/11 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem nagyon jól csinálja,legalább nem otthon ül.Miért is zavar,mert neked nem telik rá?
2013. júl. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!