Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ha valakinek IR-je...

Anyukák, ha valakinek IR-je van, az nem derül ki egy normál cukorterheléses vizsgálatból?

Figyelt kérdés
Milyen vizsgálattal lehet ezt kideríteni?
2013. júl. 25. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, nem feltétlenül derül ki. Sok IR-esnek nem jelenik meg eltérés a cukorértékekben(ahogy nekem sem, sosem volt sem túl alacsony, sem túl magas cukrom, az inzulinom viszont 12-szeres volt a megengedettnél). Minimum három pontos cukorterhelés kell, OGTT a neve, és ne csak cukrot nézzenek, hanem inzulint is! Egy jó endokrinológust javaslok, aki ért az IR-hez. Ő elvégezteti ezt megfelelően.
2013. júl. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Közben próbáltam találni adatokat is.

Lehet hogy el kellene akkor mennem, bár a gyermek vállalásba nem kavart bele a dolog, sok rosszullétem van mostanában, és bekattant, hogy lehet hogy ez a baj, a ciklusommal is akadt zűr, és mivel volt terhességi diabéteszem, ezért gondolok erre.

2013. júl. 25. 14:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp foglalkozni kell vele, mert magától nem múlik el, és ha ez van, kezeletlen IR-ből évek alatt jó eséllyel cukorbetegség lesz, és akkor még súlyosabb problémával kell szembenézni. Nekem bezavart a gyerekvállalásba is, elvetéltem a 7. héten. A kezelés után elsőre sikerült, és most már várjuk a születését. De a gyermekvállalás csak egy szelete az életünknek. Szerintem fontos, hogy a jövőben is a lehető legjobb életminőségre törekedjünk, és ennek része a rendes kivizsgálás és kezelés is.
2013. júl. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És szerinted ha megyek az éves kontrollra ősszel (a szülés után azt mondta a diabetológus, hogy évente csinálnak nekem kontroll cukorterhelés vizsgálatot, az első az rendben is volt), akkor kérhetem, hogy figyeljék az inzulint is? Akkor kiderülne, ha baj van, nem?
2013. júl. 25. 15:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Orvos kérheti igen, hogy nézzék az inzulint is. De nem szokták, és nem szeretik, ha a beteg parancsolgat, szóval elég komolyan ki kell állni mellette. Sokan nem merülnek el az újabb orvosi irodalom tanulmányozásában, és az IR megfelelő kivizsgálása és kezelése sajnos sok orvosnak nincs a rutinjában, mert egyetemen még nem tanult róla, azóta meg nem képzi magát, csak él azzal, amit anno megtanult (egy orvos egyetemi tanár -orvos kezelt félre vele először, szóval sajnos tudom, miről beszélek). Nagyon fontos, hogy kiállj amellett, hogy ezeket végezzék el, és utána olyan orvos elemezze, aki ért is hozzá.


Javaslom facebook-on a PcOS Szívügy Alapítvány zárt csoportját a Minden ami PCOS csoportot, ahol több, mint 800 IR-es, PCOS-es, esetleg egyéb problémával élő nő beszélget, van városonként orvosajánló, sokan sokféle dolgot tapasztaltak, tudnak segíteni. Későbbiekben pedig receptek, életmód tanácsok, stb. keringenek oylanoktól, akik napi szinten ezzel élnek, és nem kell megmagyarázni, mit is jelent. Sokat lehet tanulni egymástól és jó érzés, ha nincs egyedül ezzel az ember.

2013. júl. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi. Azt hiszem annak a dokinak nem kell majd magyarázni, a diabetológia vezetője a Margit kh-ban, és gyakorlatilag ő az, aki közölte velem, hogy nekem 2-es diabéteszem van tulajdonképp, csak még "kevés a tünet". Az összes nőgyógyász és szülész aki vizsgált (túlhordás miatt befeküdtem a 3. gyerekkel) azt mondta, hogy ez hülyeség és nekem semmi bajom a cukorértékeim alapján. (7,22 kettő lett az első terhelés, és a második reggelizős lett 8,25, azután kellett 180-as diétát csinálnom szülésig.) Tulajdonképp emiatt sem indították be a szülésemet, mert a főorvos szerint nekem "nem volt GDM-em".

Csak most hosszabb ideje vannak tüneteim, amiket nem tudok hová tenni, ezért gyanakszom erre, mert "ráillik" minden. Csak ugye minden egyes "tünet" tulajdonítható valami másnak is, ezért nem annyira egyértelmű ez...

2013. júl. 25. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!