Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerinted hány éves kortól...

Szerinted hány éves kortól korig számít valaki fiatal gyermekvállalónak, normál időben gyermekvállalónak, késői gyermek vállalónak és idős gyermekvállalónak?

Figyelt kérdés

Kérlek, külön bontsd le nőkre és férfiakra!

Első gyermek vállalására gondolok.


2013. ápr. 18. 14:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%

25 év alatt szerintem fiatal gyerekvállalónak számít akár pasi akár nő, de 20 alatt meg főleg ...azt nagyon korainak tartom.

Késői gyermekvállaló nőnél 34-35 felett, férfinál 40 felett.

A "normál" értelemszerűen a kettő között van de nem hívnám normálnak mert az olyan mintha idősebb korban való ygerekvállalás vmi nem normális elferdülés lenne. Holott nem az.

2013. ápr. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
16%

Nálam ugyanaz vonatkozik a nőkre és a férfiakra is.

Fiatal: 24-ig

Normál: 24-32

Késői: 32-36

Idős: 36-tól felfele

2013. ápr. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

nem hiszem, hogy ezt így belehetne szabályozni, rengeteg különbség van két 20 éves nő között is felfogásban/életmódban/tabasztalatban/anyagi háttérben..

ha mindenképpen kellene mondani valamit, akkor 18 éves korig mondanám a fiatal gyermekvállalót,18-35ig a normál, 35-45között a késői és 45+ az idős.

de senkinek nem ismerhetjük a pontos körülményeit, így életkor alapján nem kategorizálnám a kismamákat.

2013. ápr. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%

Èn Németországban élek, itt hivatalosan is van rá idöpont.

23 éves korig fiatal gyermekvállalónak számít

és 35 éves kortól pedig idösebb gyermekvállalónak.


23 éves kor alatt a biztosító fizet külön terápiát, kurzust ahol az anyának extrán segítenek.

23 éves kor felett is van amit a biztosító áll szülés felkészítö, de akkor csak a sima orvosi, védönöi segítség van és ha pszichésen indokolt (vagy kért) akkor lehet eljárjni ilyen extra felkészítésre, terápiára.

35 éves kor felett pedig szinte minden vizsgálatot áll a biztosító (35 alatt nem állja, a genetikai vizsgálatot, a vércukrot meg hasonló vizsgálatokat), söt kötelezö is.

2013. ápr. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%

Nők:

Fiatal gyerekvállaló: Aki még iskolába jár. Mondjuk úgy 22-23 éves korig. De itt lehetnek különbségek 22 éves, és 22 éves között is. Nem mindegy, hogy valaki évek óta dolgozik, vagy még egyetemre jár-e például.

Normál időben: 22-35 éves korig.

Késői gyermekvállaló: 35 év felett (ha az első gyereket vállalja 35 felett)

Férfi:

Csak tapasztalat, de a környezetemben azt látom, hogy legkorábban 30 éves koruk körül érnek meg a férfiak igazán az apaságra. Vannak kivételek, de nagy átlagban az ismeretségi körömben ez a jellemző. 50 év felett mondanám azt, hogy már ne vállaljon egy férfi gyereket tudatosan (akkor sem ha többedik, persze ha becsúszik, azért nem vetetném el csak emiatt), mert azt a gyereket még fel is kell nevelni valahogy. :)

De ez csak az én véleményem, soha senkinek nem szólnék be, hogy mikor vállaljon gyereket. Mindenkinek szíve joga eldönteni. :)

2013. ápr. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%

Nők:

Túl korai: 16-20 éves korig

Fiatal: 21-26 éves korig

Normál: 27-32 éves korig

Késői: 33-40 éves korig

Idős: 41+


Férfiak:

Korai: 16-23 éves korig

Fiatal: 24-28 éves korig

Normál: 29 - 35 éves korig

Késői: 36-45 éves korig

Idős: 46+


A férfiak mindig is későn érő típusok. Amíg a nőknél már 30 környékén csilingel a kapuzárási pánik, addig a férfiak nagyobb része 33-35 évesen van az életük csúcspontján.

Ők akkor kezdenek el megérni arra, hogy családjuk legyen, hogy ne csak a sörözés, haverok és a buli álljon az első TOP5-ben.


A nők pedig már akkor bepánikolnak, amikor elfújják a tortán a 3 X-t. :))

30 után pedig a legtöbb egyenesen temeti magát, főleg, ha se kutyájuk, se macskájuk.


Viszont manapság nagyban kitolódik a gyermekvállalás. Rengeteg külső tényező (karrier, saját lakás, biztos háttér) befolyásolja a párokat.

Míg régebben 18-20 évesen saját házzal és 3-4 fős családdal (!!) rendelkeztek a párok, most ezt a körülményt kb. 35-40 évesen érik el a párok.

2013. ápr. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
33%

Nőknél

23-ig fiatal

35-ig normál

45-ig késői

45+ idős


Férfiaknál

27

45

55

55+

2013. ápr. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
36%

Fiatal 23-24-ig.

Normál:25-33

Késő;33-38

38+ idős

2013. ápr. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
33%
Maximálisan egyet értek a 3-as válaszolóval. Minden ember más! Hogy lehetne beskatulyázni ez alapján az embereket?!?! Én 21 évesen szültem meg a kisfiam. Ahogy elnéztem, ez mindenki szerint a fiatal kategóriába tartozik.... Miért is? Én 18 évesen érettségiztem, utána fél év pénztárosi munka után vezető beosztásba kerültem. Onnan mentem GYED-re. A gyermekem most lesz két éves, és mind a gyermekorvos, mind a védőnéni szerint bő fél évvel megelőzi a korabeli gyerekeket. Nagyon okos. Tehát mi múlik azon, hogy ki hány éves? Őszintén! Attól valaki jobb anya lesz, hogy a normál kategóriába tartozik? NEM! Lehet felelősségteljesebb egy 20 éves anyuka, mint egy 28! Ezen semmi sem múlik!
2013. ápr. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Én pont azért voltam/vagyok rá kíváncsi, mert ahogy ez a néhány válasz is mutatja, mennyire más és más az emberek véleménye :) Érdekes.


Ez egyébként nem beskatulyázás, pont az a kérdésem lényege, hogy körülményektől függetlenül mi az emberek véleménye, ha csak a kort nézzük, minden rossz indulat nélkül. Csak kíváncsiság.

2013. ápr. 18. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!