Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van közöttetek olyan kismama/a...

Van közöttetek olyan kismama/anyuka, aki külföldi biztosítással (munkaviszony miatt) Magyarországon szült?

Figyelt kérdés

Évek óta külföldön élünk és dolgozunk, az első babám itt kint született. Most várom a második babát és családi okok miatt haza kell költöznünk néhány hónapra, ott fejezném be a terhességet, pár hónappal később költöznénk vissza.

Jelenleg is dolgozom itt (EU-s állam egyébként), itt van biztosításom, Magyarországon le is van jelentve mindez. Természetesen az anyasági juttatásokra is itt leszek jogosult, ezzel nincs is gond, mert exportálható jövedelem, a munkaviszonyom megmarad, a juttatásokat vihetem magammal.

Viszont a TB kérdésben fent akadtam.

Több TB szakértőt megkérdeztem már, abban mind egyet ért, hogy Magyarországon is a külföldi biztosításomat kell használnom, nem köthetek újat ott is, mert egyszerre két EU-s államban nem lehet. Viszont van amelyik azt mondja, hogy csak simán az EU-s tb kártyámat elfogadja az ottani kórház mindenféle macera nélkül, valamelyik azt mondja, hogy az itteni biztosítótól kell kérnem különböző nyomtatványokat és ez egy nehézkes folyamat.

Nálatok hogy történt?

Hétfőn folytatom a telefonálgatást tovább, de mivel a hivatalos szervektől már ennyi különböző véleményt kaptam, így szeretnék gyakorlati tapasztalatokat is kapni.


2009. okt. 23. 07:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia!Tavaly voltam korhazi vizsgalaton otthon,siman elfogadtak az eu-s kartyamat,nyaron magan klinikan voltam,ott is elfogadtak nem kellett nyomtatvany;a gyogyszertarban sem volt gond.
2009. okt. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nekem azt mondtàk ,hogy csak az èletmentô mütètekre (baleset stb) èrvènyes az EU kàrtyàm. A gyògyszertàrban a gyògyszereket megkapom de semmilyen tàmogatàs nincs rajtuk tehàt teljes àron.

De az OEP honlapjàn talàltam valamit [link]

2009. okt. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!