Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A napokban hallottam, hogy...

A napokban hallottam, hogy valamelyik támogatáshoz (GYES, GYED, vagy valami más) kell pár év munkaviszony. Pontosan hány év kell, és melyikhez? Egyáltalán milyen támogatások járnak egy anyának, és hány évig?

Figyelt kérdés
Még csak a gyerekvállalás közelében sem vagyok, de örülnék, ha valaki felhomályosítana ezekről a dolgokról.
2011. szept. 27. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:

a GYEDhez a szülés napjától visszamenőleg számított 2 éven belül 365 nap (naptári) biztosítási idő szükséges



Tgyás * Annak jár, aki a szülést megelőzően két éven belül 180 napon át biztosított volt, ÉS

* a biztosítás tartama alatt, vagy a biztosítás megszűnését követő 42 napon belül szül, VAGY

* a biztosítás megszűnését követően 42 napon túl baleseti táppénz folyósításának, illetve a biztosítási jogviszony megszűnését követően táppénz folyósításának az ideje alatt, vagy a folyósítás megszűnését követően 28 napon belül szül.

2011. szept. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagyon felesleges felvilágosulni,mert addig még kb. százszor változtatnak rajta!:)
2011. szept. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Még annyi lenne a kérdésem, hogy ezek jelenleg havi mennyit jelentenek kb? (GYES, GYED, TGYÁS)

Második: ebben van valami, de kíváncsi természet vagyok és érdekel mi van most

2011. szept. 27. 17:37
 4/4 anonim ***** válasza:

A GYES ha jól tudom 28 500 forint. De ezt a googlin keresd meg, ott biztos több találta van.

A GYED és TGYÁS pedig a bruttó béred 70%-a!

2011. szept. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!