Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan anyuka itt, akinek...

Van olyan anyuka itt, akinek első szülés után szorongásos problémái voltak, és bevállalt egy második babát? Mi volt a 2. szülés után?

Figyelt kérdés
(nem szülés utáni depresszióra gondolok, nekem nem az volt, csak sokat zsibbadtak a végtagjaim, meg az arcom, és pánikbeteg is lettem!)

2013. júl. 28. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem csak olyan volt, hogy féltem egyedül, féltem a sötétbe, attól is, hogy nehogy éjjel bekakiljon, és át kelljen mennem vele a másik szobába pelenkázni. Ráadásul tél volt, hamar sötétedett, nagyon nyomasztott. Szerencsére a szüleimmel egy telken lakunk, így általában itt voltak, mikor a férjem nem volt itthon. Azóta sem múlt el teljesen, még mindig utálok este egyedül lenni, és addig nem tudok elaludni, míg a férjem haza nem jön. Mikor kivették a párom manduláját és kórházban volt, megkértem anyukámat, hogy aludjon itt.

És ebben az a csúnya, hogy előtte évekig éltem egyedül, és imádtam, soha eszembe nem jutott félni, a terhesség alatt sem (bár akkor már nem laktam egyedül), sokat járkáltam ki éjjel nassolni, pisilni, sosem féltem.

Most meg már előre tartok tőle, hogy mi lesz télen :(. Ráadásul szeretnénk még egy babát, nem tudom mi a fene van velem, de remélem, hogy "kinövöm".

2013. júl. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
és ez az anyasággal jött ki nálad??? fura? elvileg igy belegondolva semmi összefüggés nincs a sötétségtől való félelem és az anyaság között, de egy szakeber lehet tudna rá választ adni.... Mindenesetre érdekes.
2013. júl. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
miota megszültem én is pánik beteg lettem.terhesség allat alakulhatott ki vagy nem tudom.5 éve szültem,és azota nem egyszer rosszul lettem,és a tünetek alapján pánik betegségem van.
2013. júl. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok, igen, ez akkor jelentkezett először, amikor haza jöttünk a kórházból, előtte nyoma sem volt ilyennek.

De igyekszem legyőzni, remélem sikerülni fog.

Igazából olyanok jutnak eszembe, hogy valami olyat látok egyszer amit nem szeretnék (pl. szellemet, vagy ilyesmit, netán betörőt, vagy a gyerek mond valamit, hogy lát valami olyat amit én nem). Nem is tudom honnan jönnek ilyen hülyeségek az agyamba :(.

Sokszor gondolok arra, hogy milyen lehet azoknak az anyukáknak, akiknek a férje mondjuk éjszaka dolgozik, ne adj isten egyedülállóak.

De nagyon szeretnék a régi önmagam lenni, aki soha semmitől sem félt :).

2013. júl. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon meg voltam ijedve, hogy nem sokan járnak ebben a cipőben, de most már tudom, hogy nem vagyok egyedül! nekem egy kicsit macerásabb volt a dolog,kisfiam 2 hónapos volt, mikor egyik reggel arra ébredtem, hogy be van dugulva a fülem! elmentem dokihoz, aki beküldött a fülészetre, onnan továbbküldtek a kardiológiára, voltam 2x belgyógyásznál, de nem találtak semmit! aztán elkezdtek zsibbadni a végtagjaim, meg az arcom, állandóan fájt a nyakam meg a fejem! voltam nyaki ér ultrahangon, hasi ultrahangon, a végén már azt mondták, keressek fel egy neurológust, mert biztosan agydaganatom van! Végül elmentem pszichiáterhez, 3. alkalom után már én kértem hogy adjon valami gyógyszert, folyamatosan pánikrohamom volt, és féltem, hogy infarktusom lesz! De mire eljutottam pszichiáterhez, a kisfiam már 6 hónapos volt! Most már sokkal jobban vagyok, csak szeretnénk 1 év múlva még egy babát,és már most félek, mi lesz ha újra előjönnek a tünetek!
2013. júl. 29. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!