Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért néz mindenki úgy a 3....

Miért néz mindenki úgy a 3. gyerekre mintha csak az adókedvezmény miatt született volna?

Figyelt kérdés
Tény hogy a 3.gyerekünket nem terveztük,becsúszott.De amikor vállaltuk nem szerepelt az adókedvezmény a pozitív listán,sőt talán akkor még nem is volt ilyen kedvezmény(4 éve)Nem nyomorgunk mindenünk meg van normál keretek között.Nem félek a csekkektől,az ebédbefizetéstől.Mostanában Sok embertől hallom hogy ezért vállalja a 3.gyereket.De engem zavar ha úgy néznek a fiamra.
2013. júl. 30. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mostanság divat ellenezni a sok gyereket. (3 még nem is sok) Szüleim már a 2-ra ferde szemmel néznek, s mondogatják, hogy ennyi bőven elég is. Mi azért tervezünk még 3-at, 4-et is.:) Szintén nem az adókedvezmény miatt. Nálunk sem félő, hogy nyomorogni fogunk, mégis, a saját rokonságunk nem helyesli.

Egyet mondok: pukkadjanak meg :))

Legyetek boldogok nagyon!

2013. júl. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mostanában divat lett "sajnálkozni" azért mert 3 vagy több gyereke van az embernek.
2013. júl. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az adókedvezményhez munkahely is kell. Nem mindenki tudja igénybevenni mert nem is keres annyit.

De még akkor is többe kerül egy gyerek, és nem csak anyagi oldala van.

Sose néztem úgy senkire. Én is hármat szetetnék. Most született a 2.

De nem az adókedvezmény miatt. Addig még el is törölhetik.

A gyereket meg nem adhatja vissza az sem aki csak ezért szülte - ha van ilyen. Bár el nem tudom képzelni.

2013. júl. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mert az emberek ilyenek, irigyek és kicsinyesek. Nem kell velük foglalkozni.
2013. júl. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem az adókedvezmény miatt született meg a harmadik babánk. Szerencsére nem mondták még ránk, ismernek minket és tudják,hogy azért van 3 gyerekünk, mert szeretjük őket!
2013. júl. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi sokat gondolkodtunk a 3. gyereken, de végül belevágtunk, hamarosan meg is születik és már most imádjuk, a két nagyobb is nagyon várja. Sok érv, ellenérv volt, tény, hogy az adókedvezmény a pozitív oldalra került... De ki tudja, meddig tart, akár vissza is vonhatják. Legalább addig legyen jobb. Hosszú távon persze nem "éri meg" több gyereket nevelni - mármint anyagilag.

Nálunk a fő érv az volt, (azon túl, hogy nagyon vágytunk rá), hogy a nagyszülők szinte semmit sem tudnak segíteni, így viszont a betegségek, nyarak meg vannak oldva. Szerintm az én gyerekeim boldogabbak lesznek, ha otthon vagyok, mintha 8 órában güriznék valahol és hulla fáradtan érnék haza (utána leckeellenrőzés, főzés, takarítás, meseolvasás stb...).

Szerencsére a férjemnek jó a melóhelye (remélem még sokáig), így neki sem kell az otthoni házimunkára figyelni, csak a képzésekre és a gyerekekre kell időt szakítania. Szerintem mindenki jól jár. Nekem (hangsúlyozom nekem), most a gyerekeim nevelése a legfontosabb, és élvezem is. Igaz, meg is tehetem - szerencsére.

Érdekes, mert a környezetemben sok 3. és 4. gyermekét váró/szülő anya van, és szinte ugyanezekkel indodokolják a tervezett többedik csemetét.

2013. júl. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 TKI Ibolya ***** válasza:

Tőlem mindenki azt kérdezi akartuk vagy becsúszott.Mi akartuk.

Az emberek irigyek és nem értik minek a 3 gyerek amikor a 2 a "normális".

2013. júl. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 TKI Ibolya ***** válasza:
Még csak annyit az én férjem nem keres annyit,hogy az adó kedvezményt igénybe vehetnénk.
2013. júl. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!