Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kapnak bölcsiben gyümölcsöt a...

Kapnak bölcsiben gyümölcsöt a gyerekek?

Figyelt kérdés

Lehet hülye kérdés, de gondolom, hogy kapnak, csak inkább arra lennék kíváncsi, hogy mennyit és hogy odafigyelnek-e a gondozók, hogy megeszi-e a gyerek?

Csak azért jutott eszembe, mert az egyik kisfiam simán "leszokik" a gyümikről, ha nem kap pár napig. Minden nap olyankor kell megkínálnom, amikor tényleg éhes, mert amúgy nem eszi meg. (akkor is válogat)

Ti gondoskodtok arról, hogy hétközben is biztosan egyen gyümölcsöt a gyerek? Pl. este már csak az van vagy vacsi előtt kap, bármi...


2013. júl. 31. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk kapnak mindennap,nyilván ha a gyerek nem akar enni nem nyomják le a torkán,ha szép szóval nem megy akkor enm erőltetik rá
2013. júl. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is, 10óraira adnak.

Egy nagy szőnyegre ül mindenki, többször körbekínálják őket, de ha valaki nem eszik, akkor nem eszik.

2013. júl. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is kapnak, de hallottam olyan bölcsit, ovit, hogy a szülőknek kell vinni heti 1x, mert nem tudják állni...tök fura.


Nálunk az van, hogy általában ebéd után adják nekik, és ha eszik eszik, ha nem, akkor nem. nem erőltetik, nem figyelnek erre.

2013. júl. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nálunk akkor kapnak ha a szülők visznek be

egyébként nem futja minden nap gyümölcsre


én a reggel tej/kakaó után egy órával gyümölcsöt kínálok neki és nem érdekel ha nem eszik kenyeret vagy péksütit vagy akármit

nem ritka a napi egy kiló gyümölcs sem 20 hónaposomnál

2013. júl. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is kapnak- de sajnos azért az általában alma legtöbbször vagy a szezon legolcsóbb terméke és sajnos nem tud olyan bőséges és változatos lenni, mint otthon.


Nálunk azt vettem észre, hogy elég kicsik az "adagok", egy banánt 2-3felé vágnak, a reggelihez 1-2 karika paradicsom jut.

Ezt szerintem pótolni kell.

Mivel úgyis korán uzsonnáznak ébredés után, kb. 3 körül, mire megyek érte, már éhes megint.

Én viszek magammal gyümölcsöt (pár szem szilva vagy sárgabarack mostanában, esetleg munkaidőben kiszaladok ebédidőben zöldségeshez és kockázok dinnyét- de egy banán is megteszi) vagy egy marék koktélparadicsomot (nálunk ez a tuti befutó:) és azt nagy örömmel eszi meg- a vacsora úgyis 1/2 8 körül van. Sőt még jobb étvággyal is vacsorázik, ha kap gyümölcsöt-zöldséget előtte.


Igen, szerintem muszáj pótolni.

2013. aug. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A fiam bölcsijében minden ebéd után gyümölcs a desszert, és a szülők is vihetnek be, ki-ki érzése szerint. A szülők által bevitt gyümölcsöt tízóraira, vagy uzsonna után kapják. Én igyekszem odafigyelni, hogy minden nap egyen gyümölcsöt a fiam, de szerencsés is vagyok, mert szereti. Most az alma a favorit, itthon hétköznap vacsora után kap, hétvégén, meg tízóraira, vagy uzsonna után, vagy vacsora után.
2013. aug. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Bocs a késői válaszért,de nagyon köszönöm mindenkinek! Az én Kisfiam nem hajlandó mindig megenni, kínlódok is vele, mert szeretném ha enné rendszeresen. Nehéz kitalálni éppen mit hajlandó megenni, van hogy egy darabig eszi pl. A barackot,aztán nem. De majd kitalálok vmit bölcsi idejére is:)
2013. aug. 2. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!