Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mondhat olyat a munkáltató,...

Mondhat olyat a munkáltató, hogy visszavesz, de az első 10 hétben nem mehetek el táppénzre?

Figyelt kérdés

4 hét betanulás, 6 hét gyakorlat van. Ez alatt nem lehet hiányozni semmilyen indokkal.


Ilyenkor mit lehet tenni?


2013. júl. 31. 15:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mit lehetne? Vagy nem mész vissza ilyen feltételekkel, ha ez ennyire zavar, vagy kíbírod, hogy nem mész táppénzre 10 hétig? Ez olyan hosszú idő? Sokan évekig nem mennek táppénzre.
2013. júl. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem magam miatt kérdezem, a gyerek miatt. Ő majd kezdi a bölcsit, úgy tudom az elején sokat betegeskednek. Ha ő beteg, akkor sem jöhetek el.
2013. júl. 31. 15:20
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondhat, csak éppen tök jogellenes.

Bár sajnos, én is tudok nem egy olyan cégről, ahol pl. jelenléti bónusz van: ha nem mész se szabira, se táppénzre, akkor kapsz prémiumot!

Ha jól értem, ez már nem próbaidő, hanme a régi céghez mész vissza, más munkakörbe?

2013. júl. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Most azt írjuk nem mondhat és másnap felmond neked jobb lenne.

Menjen az apa táppénzre addig.

2013. júl. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A férjem elhunyt, egyedül nevelem a fiam.
2013. júl. 31. 15:28
 6/11 anonim ***** válasza:

Részvétem a férjed miatt!

Jogtalan ilyet mondani, igen, viszont az a 10 hét próbaidő lesz, amikor indokolás nélkül felmondhat neked. Ha megindokolja azzal, hogy a táppénz miatt mond fel, akkor az támadható a munkaügyi bíróságon, próbaidő alatt is.

2013. júl. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

6-os ne viccelj, nincs 10 hetes próbaidő!

Nem köthet ki ilyet a munkaadó, de attól még sajnos találhat indokot a felmondásra, ha nem tetszik neki valami.

2013. júl. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk 3 havi próbaidő volt, azalatt a cég bármikor felmondhat indoklás nélkül.
2013. júl. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Próbáld meg ezt a 10 hetet elintézni valamilyen rokonnal, ismerőssel, hogy ő vigyázzon a gyerekre, ha netalán megbetegszik.
2013. júl. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom, van-e próbaidő ha gyed-ről megyek vissza.


Nagyszülők dolgoznak, így marad a bébiszitter. Hosszú távon úgyis szükségem lesz rá. Remélem tényleg csak erre a 10 hétre várják el.

2013. júl. 31. 17:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!