Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekelhelyezési és tartásdíj...

Gyerekelhelyezési és tartásdíj per? Segítséget kérnék, akinek mostanában volt elolvasná?

Figyelt kérdés

kértem a gyerekelhelyezési , gyerekláthatási és tartásdíj fizetési kérelmet, most kaptam a bíróságtól a papírt hogy x ft-ot kell fizetni ezekért!


Kérdésem, nekem kell fizetni ?én vagyok a felperes?kérhetek mentességet ha csak GYESEM van nincs lakás a nevemen meg autó sem...

vagy az alperes azaz a volt párom fizeti?nem voltunk házastársak...

hiába egyeztünk meg szóba h x összeget fizet, nem fizeti :( a gyerekére nem nagyon kiváncsi heti ha 1szer jön akkor is 2-3 órát...


2013. aug. 1. 13:14
 1/1 anonim ***** válasza:
Minden per megindítása illetékköteles, melyet a pert megindítónak, azaz a felperesnek kell befizetnie. Bizonyos körülmények esetén kérhető illetékmentesség is. Minden bíróság tart fogadó órát, amikor be lehet menni és - ingyenesen - segítséget kérni a keresetlevél megfogalmazásához, amelyben az illetékmentességet is kérni lehet. (Ha jól tudom, augusztus 16-ig ítélkezési szünet van, tehát lehet, hogy addig a fogadó órák is szünetelnek.)
2013. aug. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!