Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a teendő ha gyermekem apja...

Mi a teendő ha gyermekem apja nem hajlandó jelenteni h hol dolgozik?

Figyelt kérdés

Gyermekelhelyezési, tartásdíj megállapítási eljárás során pl. hivatalosan felszólítható-e rá? Ha pedig nem, akkor hogyan tudnám mégis rákényszeríteni jogilag?


Ha nem fizet, mennyi ideig tart és hogyan érvényesíthetem mégis ezt a jogom a lehető legrövidebb idő alatt?



Köszönöm.



2013. ápr. 15. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A Bíróság kötelezi rá.
2013. ápr. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

nem értem miért akarod tudni, hogy hol dolgozik? mi közöd hozzá?

ennek az egészhez semmi köze a tartásdíjhoz, a bírónak csak azt kell tudnia, hogy mennyit keres és az alapján fogják megállapítani a tartásdíjat

2013. ápr. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

kedves "mi közöd hozzá"!

igazság szerint az ügymenet kívánja, hisz a béréből vonják le.


érdekes hangnemed pedig ezúton is köszönöm.

2013. ápr. 15. 18:54
 4/7 anonim ***** válasza:
Tényleg nincs hozzá közöd hol dolgozik, meg ahhoz sem hogy mennyit keres...
2013. ápr. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
mondom nem én kérdeztem, de csak ne veszekedjünk már ezen :)
2013. ápr. 15. 20:51
 6/7 anonim ***** válasza:
64%

én tényleg nem értem mi közöd a munkahelyéhez ehhez, magyarázd már el kérlek :)


a tartásdíj nem azt jelenti, hogy ha apuka 70E-t keres akkor 20.000Ft-ot kérünk tőle, ha 500.000Ft-ot akkor meg 200.000.-rel lehúzzuk tartásdíj címén. tök mindegy mennyit keres, az a pénz amit kérni szeretnél tőle, az a gyerek ellátási költségének a fele!

mennyit költesz a gyerekedre? 40.000Ft-ot havonta? akkor kérj 20.000Ft-ot, így tudod kiszámolni, nem kell ahhoz apának a munkahelye...

2013. ápr. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az értetlenkedőnek: azért kell az infó, mert ha nem adja ki, akkor nem lehet tőle levonni és sajnos behajtási eljárást kell indítani, aminek ha nem muszáj, nem szeretném kitenni a családot.


Nem hiszem, h ezt túl nehéz megérteni.


A jövőben kimondottan érdemi válaszokat várok. Köszönöm.

2013. ápr. 17. 07:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!