Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, Tanárok, Nevelők!...

Anyukák, Tanárok, Nevelők! Mondanátok tippeket, hogy mi lehet az oka annak, hogy egy gyerek ilyenné válik? (lent)

Figyelt kérdés

Furcsa gyerekből furcsa fiatal lettem. Hiába kutatom önmagamban miért váltam ilyenné, nem jövök rá. Azt remélem, egy külső szemlélő talán megtudja mondani, miért van mindez. Igyekszem a lehető legrövidebben leírni, elnézést, ha hosszú lesz.


Nincs sok ovis kori emlékem, de azt biztosan tudom, hogy a többi gyerek társaságát nem kerestem. Van bennem egy kép, amint az udvaron álló fákkal beszélgetek. És azt is tudom, hogy a többiek hamar kiszemeltek, és néha rá is szedtek. (pl. oda csaltak a pocsolyához és bele löktek)Szüleim elmondása szerint az óvónő valamiért engem nem kedvelt. De erről nincs konkrét emlékem, ami ezt bizonyítaná.


Iskolában a legtöbb osztálytársam már az oviban is csoporttársam volt. Eddigre már nagyon elidegenedtem tőlük és legtöbbször csak magamban voltam. Azt tudom még biztosan, hogy lassabb voltam, mint a többi gyerek, és sokszor okoztam a tanároknak nehézséget. Valamint, hogy a többiek sokkal hamarabb lettek tisztában a világ dolgaival. Én mindig álomvilágban éltem.


A piszkálódások ahogy nőttünk egyre inkább utolértek. Minél nagyobbak lettünk, annál durvábbak. De igazán komolyan sosem vertek meg. Nem lett maradandó sérülésem.


Önigazolást kerestem, ezért próbáltam mindenbe kapaszkodni. Olyan feladatokba akartam belevágni, amik meghaladták a képességeimet. Hol ebbe, hol abba, és ha nem sikerült jól, (ami gyakorlat és türelem nélkül általában így történt), akkor feladtam és újat kerestem. Önző lettem, nem vettem figyelembe senkit, csak ugráltam a magas léc után, ami még inkább fokozta az ellentéteket és támadási felületet szolgáltatott azoknak, akik bántani akartak. Mire elértem a középsulit már újra, (vagy még mindig, ezt nem is tudom igazán) utol ért az álomvilág és a tájékozatlanság. Ezért mint gyenge láncszemet ott is megtaláltak és folytatódott minden. Jelenleg túl vagyok az érettségin, a környezetem visszajelzése alapján buta vagyok és naiv, valamint sokszor bántom meg a környezetem érzéketlen kijelentésekkel vagy túlzott kíváncsisággal. A családomnak már a töke tele van velem.


A családom alapvetően normális. Szüleink békességben együtt vannak, kiabálás, tányér törés nálunk sosem volt, és mi sem lettünk soha elhanyagolva.


Nem értem miért lettem én ilyen gyerek, aminek sajnos egyenes következménye, hogy ilyen felnőtt lettem. Hogy lehetett volna ezen akkor, kiskoromban változtatni? Mit tehet egy kisgyerek, hogy megfordítsa a sorsát a kezdetek kezdetén?


2013. aug. 4. 22:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt nem fogsz választ találni a miért-re,ez inkább pszichológusért "kiállt". De!... (lentebb folytatom a DE-t )


Egy kisgyerek nem tehet semmit. Azt gondolom,hogy néha még a szülő sem tudja úgy vezetgetni a gyermekét,hogy az jó legyen.


Én átlagos gyerek voltam,az oviban-suliban nem volt baj,bár a suliban a fiúk sokszor szekáltak. A középiskola maga volt a nyomor. Ahogy leírtad a környezeted visszajelzését,és a saját észrevételed,magamra ismertem :-) Buta vagyok- bár ez nálam enyhe kifejezés!- naiv vagyok (újra és újra átvertek ugyanazok az emberek),folyton meggondolatlanul beszélek,amikkel sokszor a másik lelkébe tiporok akaratlanul... DE!! (folytatása a fenti de-nek) /26 vagyok,4 gyerekem van/ megkóstoltam az élet keserű oldalát-amikor felnőtt kell hogy legyél agyilag is,senki nincs ott melletted aki kisegítene a bajból. Mióta ebben vagyok,azóta eltűnt a naivitás,már majdnem mindig meggondolom kétszer hogy kinek mit mondok,bár még mindig buta vagyok,mint a tök,de mégis okosabb! Mind össze fel kellett nőnöm agyilag. Mint írtad,Te még csak most vagy túl az érettségin... még "nem nőtt be a fejed lágya" :-) Idővel változni fogsz Te is!!

Ha úgy érzed segítségre van szükséged,keress fel egy szakembert,majd segít a miért-re választ találni,esetleg segíthet hamarabb megváltozni. :-)


Minden jót kívánok Neked!! :-)

2013. aug. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első! Te azért keméyn árat fizettél ezért ha a gyerekekre értetted a naivitást és egyedül maradtál velük. Reméljük a kérdezőnek nem lesz ilyen nehéz megerösödni, felnőni.
2013. aug. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tartom kizártnak, hogy van valami pszichés alapvető eltérés benned, a többiekhez képest. Tehát nem a nevelésnek köszönhetően, hanem eredendően "más" vagy. Ha ezt el tudod fogadni és nem zavar, akkor nem kell tenned semmit. Ha szeretnéd tudni, hogy miért vagy más és, hogyan tudod kezelni,akkor érdemes kivizsgáltatnod magad. Először talán a háziorvosnak mondd el, amit most leírtál, reméljük, ő tudni fogja, hogy hova irányítson tovább. Nem akarlak diagnosztizálni, csak példaként írom, hogy pl. az asperger szindrómás embereket gyakran csak "furcsának" látják a többiek, miközben ez az autizmus egyik fajtája és nagyon sokszor nem derül ki az illetőről. (mert magasan funkcionálnak, sokan közülük egyetemet végzettek) Nem vagyok orvos, nem állítom, hogy pont ez az ami téged érint, de el tudom képzelni, hogy valami hasonló dolog van veled is.
2013. aug. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem vagy buta! Épkézláb mondatokban, tagoltan és értelmesen leírtad, hogy mi a problémád. Aki így ír, és fogalmaz az nem buta. Az emberek 80 százaléka nem képes három értelmes mondatot leírni helyesírási hiba nélkül.

Más vagy mint a többiek, és az ezért elszenvedett atrocitások miatt kevés az önbizalmad.


Mivel remekül átlátod az eddigi életed, és a hibáidat is, biztos hogy képes vagy változni és fejlődni.

Tedd alacsonyabbra a lécet, de azért még kelljen ugrani!

Figyelj magadra, tanulj a hibáidból! Ha tudod hogy érzéketlen vagy önző dolgot tettél, akkor kérj bocsánatot, és gondold át a helyzetet. Képes vagy változni, mivel észrevetted hogy nem jól csinálsz valamit. Az igazi baj akkor van, mikor valaki észre sem veszi magán hogy valamit szarul csinál.


A miérteken agyalni, vagy bűnbakot keresni felesleges, inkább a jövőbe kell energiát fektetni!

2013. aug. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!