Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mivel fertőtlenítitek a...

Ti mivel fertőtlenítitek a babátok sebeit?

Figyelt kérdés

Kisfiam 21 hónapos, olyan a térde, mint egy domborzati térkép, folyton elesik, beüti, lehorzsolja, stb.

Eddig nem volt nagyon csúnya egyik sem, nem is nagyon vérzett, de tegnap újra ráesett egy régebbi sebre, ami vérezni kezdett. Lemostam neki folyó vízzel zuhannyal, leragasztottam, de két perc alatt leszedi a ragtapaszt (hiába vettem macisat neki). A 3. után már nem ragasztottam le, de ma láttam, hogy megint vérzett, és elég csúnya is.

Lemostam újra vízzel, körülötte alkohollal (a sebbel nem érintkezett), és újra leragasztottam (most a 3. tapasz már rajta van egy ideje).

Ti mit használtok ilyenkor? Betadint, vagy valami mást?

Hogy ápoljátok le a sebet?

Köszi!


2013. aug. 7. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Bepanten Plust szoktam használni, bár az enyémek nem nagy esők szerencsére, vagy csak lilulnak. (Most is ilyen az egyik fiam, épp tegnap esett le a lépcsőn, a kezét felhorzsolta, az bekentem, de a lába "csak" lila a drágámnak). Hogy ne szedje le, esetleg egy rossz vagy fél pár zokniját (ha az kicsi lenne erre a célra, akkor a tiédet esetleg), kivágsz , és felhúzod a tapaszra, talán mint ruhadarab elviseli (bár ebben a melegben nem tudom, de talán), és ha nem látja a tapaszt, nem szedi le.
2013. aug. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Betadinnal.


Amúgy egy 21 hónapos már bőven kisgyerek és nem baba...

2013. aug. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azt írtam, hogy KISFIAM!

Kösz.

2013. aug. 7. 15:09
 4/7 anonim ***** válasza:

Leukoplasztot nem tudja leszedni,azt szoktam,sima tapaszt rögtön leszedi,lehet az hupikéktörpikékes is. Alá persze sebkendő,hogy a sebbe ne ragadjon.

Kérdésre: gyógyszertári fujkálós fertőtlenitót,ilyen noname,a gyógyszertár csinálja.

2013. aug. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi, ezt a gyógyszertári fújkálósat megkérdezem.

A levágott zoknit is ki fogom próbálni, bár ma már (kb. a harmadik után) hagyta, hogy rajta legyen, és most nem macisat hanem simát tettem rá, ami jobban ragad. Csak nem volt szívem nadrágot adni rá ebben a melegben, hogy ne szedje le, de úgy látom már egészen hozzá szokott.

2013. aug. 7. 15:33
 6/7 anonim ***** válasza:

Octenisept spray. Elég nagy kiszerelés, sokáig elég, bár nem olcsó. Viszont bele lehet fújni a sebbe, és nem fáj-mint a kenegetés, és nem csíp. Valamint nem fog össze mindent, mint a Betadine. Használhatod napégésre, csípésekre is.

Még valami: ne tapasszal ragassz, hanem sebkötözőt használj körbe. Azt nehezebben tudja levenni.

2013. aug. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt az Octeniseptet ajánlotta most az egyik ismerősöm is, azt hiszem olyat fogok venni, köszönöm szépen a válaszokat!
2013. aug. 7. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!