Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyed lejárta után, mikor...

Gyed lejárta után, mikor dolgozni kezdenék a Gyes mellett, ki kell hogy adják a szabadságomat?

Figyelt kérdés
Közalkalmazottként dolgozom, óvónő vagyok. Azt tudom, hogy a Gyes lejárta után a munkáltató köteles kiadni az összegyűlt szabadságot, de Gyed után is így van? Milyen törvény van erre, volt mostanában ilyen helyzetben valaki? Az is fontos, hogy pedagógusról van szó, ahol az év közbeni időszak szorgalmi időnek számít.
2009. okt. 26. 16:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, ki kell, hogy adják. Én most mentem vissza augusztusban, januárig még gyesen vagyok. Nemhogy kivehettem, de ki kellett vennem a GYED alatt felgyűlt szabadságokat. Az idei évre kiszámolták időarányosan mennyi jár, és azt nem, azzal tudok decemberig gazdálkodni. És én is közalkalmazott vagyok, igaz nem pedagógus.
2009. okt. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi. Nálunk a munkahelyemen most megy vissza valaki januárban, és nem akarják kiadni a szabadságát, azt mondta a vezetőóvónő, hogy nem tudja kiadni neki(!?)Mire én is visszamegyek, utána akarok járni a dolognak, nehogy velem is ezt csinálja....
2009. okt. 28. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!