Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » GYES kérdés. Ha lejár a...

GYES kérdés. Ha lejár a gyedem, és utána a szabadságomat töltöm, arra az időre a jelenlegi törvények szerint igénylehetek még GYES-t?

Figyelt kérdés
2010-ben, a nagyobbik fiam után ezt még megtehettem, jövőre megyek vissza a kicsi után dolgozni. Jár ez még most is?
2011. okt. 4. 15:01
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
ha maximum heti 30 órában vagy bejelentve
2011. okt. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha a szabit a normál 8 órás munkaidő alapján adják ki, akkor nem jár mellette a gyes.
2011. okt. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
rendes munkaidőben vagyok bejelentve, de rosszul fogalmaztam, a gyedem nem jár le, csak megszakítom (15 hónapos lesz a gyerekem), mert kiveszem a szabit, és utána megyek vissza dolgozni.
2011. okt. 4. 15:08
 4/10 A kérdező kommentje:
és ilyenkor hogyan számolják a szabit? Mármint mennyi pénzre számíthatok?
2011. okt. 4. 15:09
 5/10 A kérdező kommentje:
A bruttó béremből számolnak, vagy az előző év átlagát nézik (ami ugye gyed és tgyás volt)? Bocs a kérdésért, de nagyon nem vagyok képben ebben.
2011. okt. 4. 15:12
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha kiveszed a szabit, akkor mit mennyivel számolnak? Akkor nem fizetik ki, hanem kiveszed... vagy én nem értem???
2011. okt. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
nyilván a szabadság idejére (mivel fizetett szabadság) kapok pénzt, erre gondoltam. ha a gyed-nek vége, de van szabim, amit a munkába állás előtt kiveszek, akkor annak az összegét hogyan számolják? Az előző évi gyed-tgyás-ból, vagy a bruttó béremből. Remélem, ez így világos.
2011. okt. 4. 15:25
 8/10 anonim ***** válasza:
A szabadságod idejére már rendes munkabért kapsz.
2011. okt. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ.
2011. okt. 4. 15:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyikből se. A szabid alatt ugyanúgy a béredet kapod (szerződés szerinti bér), mintha dolgoznál.
2011. okt. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!