Ha választhatnál?

Figyelt kérdés

Ha teljes mértékben te dönthetnéd el, milyen lenne a szülésed?


(hányadik hét, császár, spontán, gátmetszés, milyen póz stb )


Szóval ha megtervezhetnéd hogyan szülnél? Minden a te döntésed lenne, az orvos csak a picit figyelné, hogy rendben van-e!!!


2013. aug. 10. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:

39-40. hét

Spontán szülés, gátvédelem, félig ülő póz.

2013. aug. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az attól függ,mikorra lennék kiírva- pl ha apuka születésnapja hetében a 41. hetet tölteném,akkor ez egy remek szülinapi ajándék lenne- mondjuk nálunk már nem :-D (4 gyerkőc van)

Minden képen spontán,metszés nélkül,vajúdás állva-sétálva,maga a kitolás fekve,utána pedig az apgar után velem lehessen a baba,akkor már meg is etethessem a megfigyelés alatt (sajnos ahol én szültem,az nem bababarát kórház,noha pályáztak a címre)

2013. aug. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Úgy ahogyan szültem a lányomat, csak metszés nélkül.

39. héten, spontán, 3 és fél óra alatt.

2013. aug. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%

Nekem sajnos több okból is császárral kellett szülnöm, előre megvolt az időpontom, a 38. hétre, de még ennél is hamarabb született egy héttel, mert ismeretlen okból rosszak voltak a szívhangjai.


Mai eszemmel ismét a császárt választanám, mert azt már tudom, hogy mivel jár és szerencsére nekem nincsenek ezzel kapcsolatban rossz emlékeim. Viszont szeretném előtte átélni, hogy milyen a vajúdás. És remélem soha többet nem kell majd azon aggódnom, hogy él-e még bennem a kisbabám...

2013. aug. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

ha dönthetnék, akkor szülje meg a férjem a következőt! :D

annyira feledhetetlen élmény, egy csoda, hogy átadom neki a 2.-nál, nekem személy szerint egy elég is volt, csak a baba "kell" :D

2013. aug. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha választhatnám én legszívesebben otthon szülnék, ahol járhatok-kelhetek kedvemre, ehetek-ihatok kedvemre és nyugodt helyen vagyok.


Gátmetszés nélkül, érzéstelenítő nélkül, hüvelyi úton.


De úgyis kórhás less a vége. :(

2013. aug. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

békés, kádas szülés, minden beavatkozás nélkül, utána két órás összebújás-szoptatás. :)

ilyen volt az első, és remélem, a többi is hasonlóan nyugalmas lesz! :)

2013. aug. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
40. hét, spontán, lehetőleg fájásokkal induló, kádban vajúdós, ha a burok nem reped meg, akkor nem bánnám a burokrepesztést sem. Nem szeretnék oxy-t (csak ha MUSZÁJ) és fájdalomcsillapítást (ez mondjuk nem 100%, lehet, hogy inkább ott dönteném el legszívesebben.), méhszájtágítást és egyéb ilyen nyalánkságokat messziről elkerülném. Kitolás vagy félig ülő pózban egy szülőágyon, vagy kádban. Lehetőleg gátvédelemmel.
2013. aug. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2013. aug. 11. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!