Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek nagyon beszóltam...

Szerintetek nagyon beszóltam a néninek? (bőv. )

Figyelt kérdés

Nagyon rossz napom van ma, éjszaka fél 2-5-ig nem aludtam, ezért nem tudom eldönteni, hogy túlreagáltam-e, vagy sem.

Dm-be kellett mennem a 3 gyerekemmel. A kettő nagyobb kiskocsit tolt (muszáj volt). Ők pakoltak ki a futószalagra, de visszapakolni a nagyobb pakolt vissza és nem pont ugyanazt tette a saját meg a testvére kocsijába, ami bepakoláskor benne volt.

A kisebb ezen kiakadt, és (szerintem nem túl hangos) nyivákolásba kezdett. Ekkor jött be egy néni az ajtón (pénztár ugye az ajtónál), és még mielőtt én oda tudtam volna menni rendezni az esetet (ugye a fizetéssel voltam elfoglalva, pin kód stb.), oda lépett a lányomhoz és elkezdte mondani, hogy "okos vagy te, nem kell hisztizni". Baromira felhúztam magam, és az mondtam neki, hogy "Nem a maga dolga hogy megnevelje a gyerekeimet".

Igazából valamit makogott erre (gondolom meglepődött rendesen), hogy "ő nem is akarta", majd besomfordált a boltba.

Én meg mondtam, hogy "akkor köszönöm szépen" és sprinteltem a legrövidebb úton, egyikük még véletlenül kitolta a kiskocsit a boltból, azt visszaraktuk és mentünk.

Szerintetek durva voltam vele?

Kicsit megsajnáltam, idős volt, meg nem is az én stílusom az ilyesmi, de ma nagyon nincs az én napom, mindenre ugrok. (A gyerekek most szomszédolnak ebédig)



2013. aug. 12. 11:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
17%

Szerencsére a fülem hallatára még senki nem nevelte a gyerekeimet, de én úgy érzem, ha nem bántóan tenné valaki, akkor nem haragudnék meg és nem szólnék.

Persze más, ha valakinek rossz napja van.

2013. aug. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%
Igen bántó voltál vele, ő vigasztalta a gyereket te meg leszóltad érte.
2013. aug. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem semmi rosszat nem mondott a néni, de lépj túl rajta, most már felesleges ezen rágódni.

Inkább használd ki, hogy nincsenek otthon a gyerkőcök és pihenj egyet.

2013. aug. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Hát vigasztalni éppen nem vigasztalta szerintem, bár lehet, hogy elvesztettem a józan ítélőképességemet...

Az verte ki a biztosítékot, hogy az én olvasatomban nem hisztizett a gyerek, ő meg "ráhúzta" ezt.

2013. aug. 12. 11:39
 5/24 anonim ***** válasza:
52%
Megértem, hogy így reagáltál, én is azonnal robbanok mindenre, ha fáradt vagyok. Nyilván a néni hangsúlyát nem tudom, de azért elképzelhetőnek tartom, hogy inkább segíteni akart, akár csak lefoglalni a kicsit, hátha abbahagyja, amíg te a kasszánál vagy. De, én is utálom, mikor ilyesmit csinálnak. Lehet, ha megöregszem, én is ilyen leszek, de egyelőre inkább csak nagyot vigyorgok a nyűgösködő gyerekekre, attól is abbahagyják és nagy szemeket meresztenek. :)
2013. aug. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
80%

Tudod anyaként mondom, sokszor látom és hallom amikor az anyuka szerint a gyerekei nem túl hangosak, nem túl hisztisek, de az egész bolt csóválja a fejét, hogy az anya miért nem képes a gyerekeit megnevelni. Voltam már szemtanúja annak amikor egy idős nénike nem rosszindulatból csupán csak azért szólt a kisfiúra mert féltette hogy a nagy rohangálásban magára ver valamit a boltban és megsérül, hogy ne futkározzon, és ne kiabáljon mert így nem szabad viselkedni.. Hozzáteszem hogy már az üzletben dolgozóknak szóltak hogy intézkedjen. Erre az édesanya kis híján leharapta a nénike fejét hogy neki senki ne mondja meg hogy nevelje a gyerekét..


Bár nem láttam az esetet, de számtalan hasonló esetnek voltam már tanúja, és nagyon hajlok arra hogy bizony te is az a tipikus anyuka vagy aki szerint a gyerekei angyalok, csak éppen mindenki más süketül meg az ordításuktól, hisztijüktől.. Igen, így durva volt a beszólásod. Főleg ha valaki segítőszándékkal szól, és nem azért hogy veled kakaskodjon..

Vannak helyzetek amikor egy idegen ember segítőszándékú beszólása a gyerek felé hatásosabb mint az amikor az anyuka nem akarja hallani a gyerekei hisztijét..A legtöbb gyerek ha egy idegen szól rájuk, és látják hogy az anyjuk "helyesli " akkor megszeppenek és abbahagyják a rosszat.. De ha az anyjuk anyatigrisként védi őket akkor is amikor nem kéne akkor sosem fogják megtanulni mi a helyes..

2013. aug. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
22%
Ja, 5. vagyok, azért az idősebbek olvasatában teljesen más ám a hiszti, mint nekünk, mert sokuknak a nyikk-nyakk is már hiszti. Azért abban az időben nyafi nem volt, választás nem volt, haptákban kellett állni és kész. Aki ezt kapja mintának, annak elég nehéz elképzelni, pláne elviselni, hogy nekünk az őrjöngés, a földön fetrengés és a felesleges, vagy elkerülhetetlen dolgok miatti hüppögés, vagy lila fej számít hisztinek.
2013. aug. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Na mindegy, igazatok lehet.

Sajnálom, bocsánatot kérni már nem tudok tőle. Ez van.

Majd mondhatja a szomszédjának, hogy "ezek a mai anyukák!"

:)

Picim elaludt közben, pihenni kéne, csak a háztartás is feje tetején.....


Legyen Nektek szép napotok!

2013. aug. 12. 11:44
 9/24 anonim ***** válasza:
86%

Azt mondta okos vagy nem kell hisztizni és ezen felhúztad az agyad mert azt mondta hisztis. Miért ugyan annyira mondta azt is, hogy okos gyerek.

Nem kell túldramatizálni a dolgokat és a rossz szándékot látni mindenkiben.

2013. aug. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
12%
A háztartás megvár, most pihenj!! Tudod, hiába áll gyönyörű glédába a lakás, ha a fáradtságtól meg lekiabálod a gyerekek fejét délután!
2013. aug. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!