Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek nagyon beszóltam...

Szerintetek nagyon beszóltam a néninek? (bőv. )

Figyelt kérdés

Nagyon rossz napom van ma, éjszaka fél 2-5-ig nem aludtam, ezért nem tudom eldönteni, hogy túlreagáltam-e, vagy sem.

Dm-be kellett mennem a 3 gyerekemmel. A kettő nagyobb kiskocsit tolt (muszáj volt). Ők pakoltak ki a futószalagra, de visszapakolni a nagyobb pakolt vissza és nem pont ugyanazt tette a saját meg a testvére kocsijába, ami bepakoláskor benne volt.

A kisebb ezen kiakadt, és (szerintem nem túl hangos) nyivákolásba kezdett. Ekkor jött be egy néni az ajtón (pénztár ugye az ajtónál), és még mielőtt én oda tudtam volna menni rendezni az esetet (ugye a fizetéssel voltam elfoglalva, pin kód stb.), oda lépett a lányomhoz és elkezdte mondani, hogy "okos vagy te, nem kell hisztizni". Baromira felhúztam magam, és az mondtam neki, hogy "Nem a maga dolga hogy megnevelje a gyerekeimet".

Igazából valamit makogott erre (gondolom meglepődött rendesen), hogy "ő nem is akarta", majd besomfordált a boltba.

Én meg mondtam, hogy "akkor köszönöm szépen" és sprinteltem a legrövidebb úton, egyikük még véletlenül kitolta a kiskocsit a boltból, azt visszaraktuk és mentünk.

Szerintetek durva voltam vele?

Kicsit megsajnáltam, idős volt, meg nem is az én stílusom az ilyesmi, de ma nagyon nincs az én napom, mindenre ugrok. (A gyerekek most szomszédolnak ebédig)



2013. aug. 12. 11:28
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Hát kipihent éppen nem volnék. A gyerekeimből egy nem alszik, a másik kettő pedig eltolásban. Pedig szoktak egyszerre mind, olyankor én is tudok, de ez ma nem adatott meg.

Lehiggadva azt gondolom, hogy teljesen feleslegesen szólt bele, , hangsúlyát nem tudom visszaadni, ott volt benne az a "nevelő célzat" (mellesleg honnan tudja, hogy okos-e a gyerek? Vagy hogy ilyen szöveggel lehet rá hatni?), amit sajnálok, az az, hogy túl durván reagáltam, ebben biztos hogy hibáztam. Sajnos bocsánatot nem tudok tőle kérni. Úgyhogy ez a vonat elment. Máskor igyekszem okosabb lenni.


Azt még megkérdezném, hogy ti akik azt mondjátok, hogy tök normális volt a néni viselkedése, meg hogy milyen kedves volt, hogyan reagáltatok volna ebben a helyzetben? Mit mondtatok volna neki?

2013. aug. 12. 15:55
 22/24 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem igen, nagyon:S
2013. aug. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
96%

Látod kislányom a néni is azt mondja, hogy ilyen okos kislány mint te nem csinál ilyeneket a boltba.

Aztán elköszöntem volna a nénitől és kész.

2013. aug. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
96%
Túlreagáltad és kész. Ha az én gyerekemnek mondja ezt, nem szólok semmit, ha alapból minden bajom van egy ilyen megszólaláson nem idegesítem és hergelem fel magam, hanem elengedem a fülem mellett, főleg, hogy nem ordított rá a gyerekedre, vagy ilyesmi, hanem kedves volt.
2013. aug. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!