Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi szükséges a baba érkezéséhez?

Mi szükséges a baba érkezéséhez?

Figyelt kérdés

Abban szeretnék segitséget kérni, hogy Ti mi alapján vásároltatok a kicsinek. lehet valahol valami listát kapni.(butorok, ruha minden érdekel.)

Babaszoba ötleteket is szivesen elfogadok. (panellakásba lakunk)

Jelenleg 16 hetes vagyok, szóval van egy kis időm még, de nem sok. :)



#baba #születés #érkezés.
2013. aug. 13. 10:35
 1/3 anonim ***** válasza:
A googl-ba beirod hogy babakelengye és kiad egy csomó oldalt, vagy ide a gyakori keresőjébe. Én is ez alapján vettem meg mindent.
2013. aug. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bőven sok időd van! Én 26 hetes vagyok és még nincs semmije a gyereknek. (1-1 dolgot leszámítva) Neten rengeteg baba kelengye lista van és itt gyakorin is sok van. Elmondom én mit javasolok, aztán majd eldöntitek. Egy részt szerintem 30. ik hétig semmit ne vegyetek. Nézelődni lehet az ingyen van, de venni nem vegyetek. Nézz körül nincs e ismerős aki ezt azt tud nektek kölcsön adni, valamint rengeteg sok szép használt terméket is lehet venni neten, jóval olcsóbban mint a bolti ár. Mi alapdolgokat vagy kapunk vagy veszünk, de igazából majd akkor vesszük meg a szükséges kellékeket amikor már itt a baba és látjuk, hogy mire van szükségünk. Nekem a védőnőm is azt mondta egy új szülöttnek bőven elég egy párnázott fiók és néhány ruha. Valóban nem érdemes a sok hülyeséget össze vásárolni, és tényleg hihetetlenül klassz cuccokat lehet használtan venni.

Háda: használt ruha bolt, akkor érdemes menni mikor 50% akció van csodálatos márkás baba ruhákat lehet venni, tényleg van ami szerintem még használva sem volt (amúgy magamnak nem vennék ott semmit mert 1. sosem találok magamnak semmit, 2 utálok ott kutakodni, 3 ennyiért a kínai boltban újat kapok), de baba ruhák terén fantasztikus bolt

netes boltok: érdemes körül nézni mert kis keresgéléssel jóval olcsóbban tudod ugyan azt a terméket meg venni. pl. cseh textil pelenka (csak ilyet vegyél !CSEH! ennek jó a minősége) tehát pl. cseh pelenka én 300Ft/db áron vettem, ugyan ez a márkájú pelenka máshol 350FT/db , ha én varrom cseh pelenka anyagból 380FT/db , ha DM-ben veszem 400Ft/db Erre kell a sok nézelődés és a sok idő, hogy a legolcsóbban megtaláld.

Szoba dekor: Mi simán csak kifestjük a szobát fehérre és a készítettünk A3-as méretben falmatricákat (öntapadós matricák) pl. multiprint kb. 1000Ft/ db de bárhol tudtok öntapadós matricát csináltatni. De venni is lehet fal matricát csak mi nem találtunk olyat ami nekünk tetszene, és olcsóbb is megcsináltatnunk mint ha vennénk. Függönyt én kínai boltban találtam 2000Ft-ért nagyon édes macisat, azt azonnal megvettem, mert egy gyerekfüggöny máshol tizen ezrekbe kerül. Ágyneműt, rácsvédőt, játszószőnyeget magam varrtam varrógéppel, nem vagyok nagyon ügyes, de két anyagot egy varrógép segítségével simán össze lehet varrni, csoda szép anyagokat lehet kapni és így minden illik mindenhez. (textilt venni nem olcsóbb mint ha készen veszed és munka is van vele, de így minden illik mindenhez) Ágyneműre nem érdemes sokat költeni mert nekem mindenki azt mondta, úgy is hálózsákba fogom altatni. (Budapest, Jászai MAri téren van egy I LOVE Textil bolt 300-500 Ft métere a textilnek, de csak ritkán van gyerek mintás, de ha kifogod akkor csodaszépeket lehet venni) Rácsvédőről megoszlanak a vélemények, a lényeg, hogy vastagabba legyen, lehetőleg kiságy magas (nem csak 20-30cm ha nem egész magasságában legyen a kiságyban) és 1000helyen rögzíthető legyen, hogy a gyerek ne cibálja le. Kiságyból érdemes nagyobbat venni és olyat ami gyerek ággyá alakítható. Pelenkázót mi nem veszünk, nekem nem kényelmes mikor rokonoknál azon pelenkáztam, de ezt neked kell tudnod. Ha veszel pelenkázót akkor viszont lábon állót, mert a kiságyra tehetőről 6 hónaposan 1-2 évesen már lefog ugrani a gyerek és nem tudod majd használni. Stabil kell amit sokáig tudsz használni. Cseh textil pelenka 20db kezdetnek, az mindenre jó (előke, büfi, törlő, pelenkázásra, feje alá stb.) Orrszívó porszívó ( ne elemeset ha nem ami porszívóra tehető, az elemes semmire nem jó). Én vettem konyharuhát pl. IKEA konyha ruha 130Ft és legalább olyan jó mint a cseh pelenka, csak kisebb és olcsóbb. Játékot nem érdemes venni túl sokat, úgy is kaptok sokat. Kis kád, 3-4 kisebb nagyobb cumisüveg, köldök ápolási termékek, gyerek orvos által felírt pipere kezdő csomag (pl. fürdető, popsikrém stb.), babakifogó, 3-4 kistakaró beszerzése elengedhetetlen. Légzésfigyelő igény szerint. Szoptatós párna igény szerint, vagy varrni is lehet. (praktikus mert a babát rá tudod tenni, ha ingyen kaptok akkor jó ha van, de nélküle is lehet élni) Ruhákból: 56-62-es méretekben érdemes venni, de nem sokat kitudja mekkora lesz a baba és elég hamar kinövik. 10db elég mindenből. (még sok is) zokni, kesztyű (ne karmolja össze magát), hosszú és rövid ujjú body, nadrág, rugdalózó, hálózsák 2-3 db, kis sapka, overál (időjárás függő mikor jön a baba), kabát, pulcsi, pólók. Legalább 2 db gumis lepedő ha kifolyna a pelus tartalma, akkor a matracot megóvja, és legyen csere. Pelenkából szintén nem érdemes betárazni, kitudja mekkora lesz, hamar kinövik, majd kitapasztaljátok melyiket bírja a bőre, melyik kényelmes, melyiknek jó a nedv szívólja. Lázmérő minden képen kell, rugalmas végű. Én a hónalj vagy popsiba dughatót szeretem, a fül hőmérő és homlok hőmérők nekem nem váltak be pedig próbáltam már párat.Most ezek jutottak eszembe, remélem tudtam pár hasznos ötletet mondani, picit segíteni. És babakelengye listákat bőven találsz a neten, de ésszel vásároljatok. Boldog baba várást.

2013. aug. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Utolsò!!!!

köszönöm. Irigyellek, hogy ilyen felkeszült vagy, nàlam még elég kàosz van, de remélem majd idövel letisztul. :)

2013. aug. 13. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!