Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hallottatok erről már valamit?

Hallottatok erről már valamit?

Figyelt kérdés
[link]

2013. aug. 13. 14:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
35%

"A kórház koraszülött osztályán néhány nap alatt több, igen kis súlyú, nem kellően fejlett koraszülött csecsemő életműködését nem sikerült fenntartani."

Nem tudom mi akkora hirertek benne. "Kis sulyu", nem kelloen fejlett koraszulott". Ez az elet. Sajnos aki nem eleg eros, az meghal. Tragikus, hogy egyszerre tobb is elofordult, de ha pl heti 50 koraszules volt es 5 baba halt meg, az azert nem rossz arany. Az ujsagok mindig tulzasokba esnek....

2013. aug. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
5 nap alatt 8 baba halt meg
2013. aug. 13. 14:33
 3/18 anonim ***** válasza:
33%
Es mennyi szuletett? 80? 120? Meg ha mondjuk az ot baba 20 es 24 het kozotti volt, az se mindegy, ugye... Mert ott keves az esely.... nem birom az ilyen panikkelto, szenzaciohajhasz hireket.
2013. aug. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 E61 ***** válasza:
53%

Kedves egyeske!

kicsit bunkó stílusban válaszoltál, hisz az a 8! kis súlyú pici baba valakiknek a gyermekük volt! Nem is bírom és nem is akarom elképzelni, h mit is érezhetnek azok a szülők, akiknek meghalt a picijük!

Kedves kérdező! Tragikus és minden bizonnyal emberi mulasztás miatt következhetett be ekkora tragédia!Szerintem, ilyen "véletlen",ami 8 pici gyors lefolyású halálát okozza nincs!!!!!Sajnálom a szülőket és hozzátartozókat!!!

2013. aug. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%

Èn csak olvastam erröl.

Èn némeotrzságban élek, itt is elöfordul, hogy korszülött osztályra bekerül egy vírus, baktérium ami miatt több haláleset van, de 3-4 után rögtön bezárják míg kivizsgálják mi is lehet. Ha megvan a kórokozó akkor jó néhány hét mire az egesz részleget fertötlenítik és újra megnyitják.

De koraszülött itt sincs olyan sok, csak a nagy központi klinikákon vannak erre részlegek, ilyenkor viszont ha bezárnák akkor egy alternatív korházban nyitnak addig ideglenesen koraszülött részt. Olyan helyen, ahol amúgy is van gyerekambulancia.


Sajnos Mo-n erre nincs lehetsöég, ha most bezárnák a korszaülött részt ott akkor nem lenne hova vinni a koraszülötteket, nem lehet velük 100km-ekt utazgatni, és a másik fogadó korháznak is kicsi a kapacítása. vagy is pénz hiányában a legjobb megoldás, hogy nyitva hagyják, több az esélye a babáknak így életben maradni.


Egy egy virus, baktérium mindenhol elöfordulhat és okozhat ekkora bajt, de a nagyprobléma hogy nincs esély gyors intézkedésre, ma már 13-a van de még mindig nincs meg mitöl történt... és egy fertötlenítés heteket vesz igénybe, nem napokat.

2013. aug. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
40%

Nem voltam bunko, csak targyilagos es most is az leszek.

A korhazban evi tobb szaz koraszulott szuletik - ezt irja a cikk. A toob szaz, az minimum ketszaz. Akkor a 8 halaleset azt jelenti, hogy 4%-os a halalozasi arany. Az nem rossz.

Nyilvan borzaszto, ha egy baba meghal, de valoban ez az elet rendje, akar tetszik, akar nem "negyeske"

2013. aug. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%

Ez igenis soknak számít, még ha kissúlyú koraszülöttekről van szó, akkor is! A koraszülötteknek a 26. héttől 80%, a 27. héttől pedig több mint 90% esélyük van az egészséges életben maradásra. Úgyhogy 5 nap alatt 8 haláleset igenis gyanús.

Üdv: egy 880gr-os és egy1200 gr-os súllyal született, ma már nagy, egészséges gyermekek 31. hetes anyukája

2013. aug. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
39%
A pánikkeltésen kívül van valami célja a cikknek? Statisztikailag elöfordul ennyi haláleset.
2013. aug. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
32%

365 nap van egy evben. Tegyuk fel, hogy minden masnap szuletik egy koraszulott. Ha jol tudom, az elso orak a kritikusak. Tehat siman elofordulhat statisztikailag, hogy 5 nap alatt ennyi baba megy el.

Gratulalok a koraszulott anyukanak, orulok, hogy a kicsi egeszseges. Jo lenne, ha minden tortenet igy vegzodne, de sajnos az elet az nem tundermese

2013. aug. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 E61 ***** válasza:
66%

Úgy látszik, h "egyeske" még az általános iskolát sem járta ki, mert számolni azt nem tud!!!

Nem nagyon akartam ebbe belemenni, mert ők nem számok, hanem életek, de te annyira sötét vagy, h megpróbálom elmagyarázni:

évente több száz koraszülött, oké, legyen 200. Egy évben 365 nap van. 5!!!!!!!!!!!!!!!nap alatt halt meg 8!!!!!!!!!!!!!!kisbaba ez nem az éves 4%-ot jelenti, mert ez csak 5 napra vonatkozó adat és nem 365-re!!!!!

De ezzel befejeztem, ha ez nem segít rajtad,hogy megértsd a dolog súlyosságát, te tényleg sötét vagy!

2013. aug. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!