Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megszűnt az apasági nyilatkoza...

Megszűnt az apasági nyilatkozat? Hallottatok erről valamit? Ha nem házasok, akkor az anya nevére kerül automatikusan a gyerek?

2010. dec. 13. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Na ne idegesíts!!! :((((

Mi januárban mennénk elintézni az apaságit, de én erről még nem hallottam.

2010. dec. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én csak erről a változásról tudok: [link]


Kizártnak tartom, hogy megszűnjön az apai elismerő nyilatkozat, hiszen a nem férjezett nők esetében is mindenképp írnak be apát az anyakönyvi kivonatba, azt pedig csak ilyen jognyilatkozattal lehet elintézni. Különben hogy máshogy írnák be a hajadon nők gyerekeinek születési anyakönyvi kivonatába az apát? Márpedig azt minden esetben be kell írni, még akkor is, ha nem lehet tudni ki az apa, akkor 3 év után beírnak fiktív apát, de semmi esetre sem maradhat üresen véglegesen. Szóval most ha azt mondaná valaki, hogy mától nincs apai elismerő nyilatkozat, és aki hajadon volt amikor szült, annak a gyerekének az apja nem tehet ilyen nyilatkozatot, akkor ott mindenkinek üresen kell hagyni az apa nevét a születési anyakönyviben. De ilyen nincs, mert törvény van rá, hogy nem maradhat üres. Akkor minden ilyen gyereknek fiktív apát írnának be? Ilyen nincs.

Maximum azt tudom elképzelni, hogy a neve változott, és már talán nem "Teljes hatályú apai elismerő nyilatkozat" a neve, hanem valami más, bár még ezt is kétlem, de ez még egy elképzelhető dolog lenne.

2010. dec. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mi is januárban akartuk elintézni. Ezt ma mondta a védőnő, vagyis ma kérdeztem rá tőle, hogy hogy működik a kerületünkben. Eleve azzal felidegesített, hogy lehet ez miatt le kell utaznunk az állandó lakcímem szerinti önkormányzathoz, ami nem itt van a szomszédban (Zalaegerszeg).

De most úgy döntöttem, hogy holnap bemegyek az önkormányzathoz, és megkérdezem pontosan, hogy mi kell hozzá, és hogyan működik.

2010. dec. 13. 18:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Kb 1 órája jöttünk haza, a párom most tett apasági nyilatkozatot az anyakönyvvezető előtt. Ami szerintem a régebbiekhez képest változott, az az, hogy a közjegyzőtől kell igazolást kérni, hogy Te nem vagy bejegyzett élettársi kapcsolatban mással, mivel az ugyanúgy vélelmezi az apaságot, mint a házasság. Ennek a díja 2200 Ft.
2010. dec. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
18:52 vagyok, kimaradt, hogy a közjegyzői igazolással kell az anya lakóhelye szerint illetékes anyakönyvvezetőhöz elkocogni.
2010. dec. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
most csináltattunk egy hete,nem szünt meg.Kérsz a nőgyógyásztól egy igazolást meg elviszed a személyes irataid személyi lakcímkártya.Nekünk ingyen volt.
2010. dec. 14. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!